Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

finezja ostatnio 2285 brutto

10,3 zł kosztuje 1 kg białka z tej paszy, rzepak można kupić po 1700 z transportem czyli 1 kg białka ze śruty rzepakowej kosztuje 5 zł 

Taniej byłoby postawić swoje Agrocentrum niż kupować po takiej cenie 😂

Opublikowano

Im dłużej czytam jego wypowiedzi tym coraz bardziej przekonuje się że ojciec gospodarzy o on ciągnikami tylko jeździ jak mu ojciec  każe. 

Jak można porównać finezje do śruty rzepakowej i powiedzieć że lepiej kupić śrutę rzepakowa bo jest tańsza . Masakra. Tak w skrócie to ponad połowa białka w finezji jest trawiona w jelicie a rzepak to typowo białko zwaczowe . Jeśli rozumiesz o co chodzi.  Dodatkowo  jak dobrze pamiętam ma coś około 1000 energi VEM i dużo różnych witamin. Ile ma rzepak energii i witamin skoro według ciebie to te ,,same '' pasze. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Opublikowano
1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

10,3 zł kosztuje 1 kg białka z tej paszy, rzepak można kupić po 1700 z transportem czyli 1 kg białka ze śruty rzepakowej kosztuje 5 zł 

Taniej byłoby postawić swoje Agrocentrum niż kupować po takiej cenie 😂

Nie mam swojego zboża by myśleć o własnej treściwej. Kup zboże od sąsiada za min 1500 , rzepak koło 2000 przy małych zamówieniach a soja pewnie ponad 3000, bufory, drożdźe, witaminy, zrób z tego  22 białka, ześrutuj zboże, wrzuć w mieszalnik, dodaj dodatkowy prąd, plus czas i pytanie opłaca się ? Może trochę więcej mleka z tego ale finezja niewiele odstaje a krowy zdrowe.

  • Thanks 1
Opublikowano

Moje z mieszalni mobllnej jak policzyłem wychodzi 1900 z hakiem za tonę, białka z badań wychodziło ok. 19-20%. Tak że jak sąsiedzi zabiorą dzierżawy to zamiast zboża trzeba trawę posiać. Właściwie zboże więcej dla słomy niż ziarna zostało...

Opublikowano
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Nie mam swojego zboża by myśleć o własnej treściwej. Kup zboże od sąsiada za min 1500 , rzepak koło 2000 przy małych zamówieniach a soja pewnie ponad 3000, bufory, drożdźe, witaminy, zrób z tego  22 białka, ześrutuj zboże, wrzuć w mieszalnik, dodaj dodatkowy prąd, plus czas i pytanie opłaca się ? Może trochę więcej mleka z tego ale finezja niewiele odstaje a krowy zdrowe.

Ja mam swoje zboże i je sprzedaję a kupuje pelnoporcjowke. Jeśli sie dobierze dobrą paszę do swojego stada to nie widzę sensu, żeby ją robić samemu bo i tak się nie zrobi równie dobrej. Hodowca nie ma do tego ani zaplecza ani specjalistycznej wiedzy. Pomijając już koszty jakie by trzeba ponieść. Same badania komponentów, żeby to właściwie zbilansować już by sporo kosztowały

  • Like 1
  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)
14 godzin temu, krzychu121 napisał:

Tak w skrócie to ponad połowa białka w finezji jest trawiona w jelicie a rzepak to typowo białko zwaczowe .

Jakimi komponentami uzyskali "ponad połowe" białka trawionego w jelicie? Jak się nie znasz to nie powielaj takich bzdur 

1000 vem to 7 MJ NEL czyli wcale aż tak dużo to nie jest jeśli w kg sm tmru żeby było mleko musisz uzyskać minimum 7,1-7,2 mj nel 

Rzepak ma 6,7 MJ

Edytowane przez Marcin441
Opublikowano

Ale drobiazgów się czepiacie , takie nie takie pasze.... Tu są specjaliści 😛🤭

 

Opublikowano
58 minut temu, Dziad932 napisał:

Ale drobiazgów się czepiacie , takie nie takie pasze.... Tu są specjaliści 😛🤭

 

To ten typiarz który zamiast robić ciągle siedzi na tiktoku?

Przecież ta pryzma jest przez grzyby spenetrowana do samej ziemi i pewnie z pół metra niżej

Opublikowano
3 godziny temu, Marcin441 napisał:

Jakimi komponentami uzyskali "ponad połowe" białka trawionego w jelicie? Jak się nie znasz to nie powielaj takich bzdur 

1000 vem to 7 MJ NEL czyli wcale aż tak dużo to nie jest jeśli w kg sm tmru żeby było mleko musisz uzyskać minimum 7,1-7,2 mj nel 

Rzepak ma 6,7 MJ

Masakra . Nie che mi się tłumaczyć. Poczytaj sobie o soi i rzepaku. I dowiesz się dlaczego ponad połowa białka w finezji jest trawiona w jelicie. Co do energii. W finezji jest dodawane ziarno kukurydzy stąd ta energia. Więc jak do tmru dodajesz kiszonkę z kukurydzy lub wysłodki to też masz dużo energii. 

Rozumiesz już czemu nie ma sensu porównywania rzepaku do finezji  ? Bo masz w niej rzepak, soję, kukurydzę, melasę , witaminy itd 

Opublikowano

Appropo folii gdzie zamawiacie wysyłkowo folie do kukurydzy  ala cukierek. Wcześniej brałem w agrivision Armanda ale sklep już chyba nie istnieje. Macie jakieś dobre sklepy wysyłkowe. Najlepsza folia jaką miałem to taka zielona reflect. Można to jeszcze gdzieś dostać? Z góry dzięki za info

Opublikowano
6 minut temu, krzychu121 napisał:

Masakra . Nie che mi się tłumaczyć. Poczytaj sobie o soi i rzepaku. I dowiesz się dlaczego ponad połowa białka w finezji jest trawiona w jelicie. Co do energii. W finezji jest dodawane ziarno kukurydzy stąd ta energia. Więc jak do tmru dodajesz kiszonkę z kukurydzy lub wysłodki to też masz dużo energii. 

Rozumiesz już czemu nie ma sensu porównywania rzepaku do finezji  ? Bo masz w niej rzepak, soję, kukurydzę, melasę , witaminy itd 

Piszesz bzdury a jak nie potrafisz obronić swoich słów to "nie chce Ci się tłumaczyć". W rzepaku 28-30 % białka jest jelitowego w soi 30-35%, dlatego pytam skąd w finezji ma być "ponad połowa". Żeby tyle uzyskać musiałaby być to prawie sama rzepakowa chroniona która ma 62%udp i 33% bo (jest po 2970 zł netto) albo soypass 60% udp i 46 %bo (teraz jest po 4800 netto). Stosują to? Wątpię.

W poprzednim poście porównałem koszt białka z jednej i drugiej a nie pasze 1:1. Bo to właśnie białko jest najbardziej koszto twórcze w paszy. Chwalisz kupną bo nie masz pojęcia do zrobienia własnej paszy.

IMG_20220828_141800.jpg

Każdy niech sam oceni czy to drogo czy nie 

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Appropo folii gdzie zamawiacie wysyłkowo folie do kukurydzy  ala cukierek. Wcześniej brałem w agrivision Armanda ale sklep już chyba nie istnieje. Macie jakieś dobre sklepy wysyłkowe. Najlepsza folia jaką miałem to taka zielona reflect. Można to jeszcze gdzieś dostać? Z góry dzięki za info

Najlepsza to znaczy, czym się ta folia wyróżniała ? 

Edytowane przez leszek1000
Opublikowano

Masz odpowiedź wyżej w składzie skąd tyle białka rozkładanego w jelicie. Komponenty są podane.  Jaki ma sens twoje porownanie rzepaku do gotowej paszy? Żeby coś porownac musi mieć to takie same parametry lub chociaż zbliżone. Napisałeś teraz o rzepaku chronionym. Koszt brutto według twoich danych to 3200 brutto więc u mnie koło 3400-3500. Czyli też wychodzi 10 zł za kg bialka. 

Opublikowano
3 godziny temu, komizmo napisał:

To ten typiarz który zamiast robić ciągle siedzi na tiktoku?

Przecież ta pryzma jest przez grzyby spenetrowana do samej ziemi i pewnie z pół metra niżej

haha ziemie odwalić z pryzmy to wielki koszt i czas a tą zepsutą kuku nie trzeba poświęcić czasu aby odrzucić

 

Opublikowano
49 minut temu, Marcin441 napisał:

Piszesz bzdury a jak nie potrafisz obronić swoich słów to "nie chce Ci się tłumaczyć". W rzepaku 28-30 % białka jest jelitowego w soi 30-35%, dlatego pytam skąd w finezji ma być "ponad połowa". Żeby tyle uzyskać musiałaby być to prawie sama rzepakowa chroniona która ma 62%udp i 33% bo (jest po 2970 zł netto) albo soypass 60% udp i 46 %bo (teraz jest po 4800 netto). Stosują to? Wątpię.

W poprzednim poście porównałem koszt białka z jednej i drugiej a nie pasze 1:1. Bo to właśnie białko jest najbardziej koszto twórcze w paszy. Chwalisz kupną bo nie masz pojęcia do zrobienia własnej paszy.

IMG_20220828_141800.jpg

Każdy niech sam oceni czy to drogo czy nie 

Nie drogo zrob z tych samych komponentów i wtedy będzie drogo tylko zrob finezje 

Opublikowano
12 minut temu, krzychu121 napisał:

Masz odpowiedź wyżej w składzie skąd tyle białka rozkładanego w jelicie. Komponenty są podane.  Jaki ma sens twoje porownanie rzepaku do gotowej paszy? Żeby coś porownac musi mieć to takie same parametry lub chociaż zbliżone. Napisałeś teraz o rzepaku chronionym. Koszt brutto według twoich danych to 3200 brutto więc u mnie koło 3400-3500. Czyli też wychodzi 10 zł za kg bialka. 

Już trochę mi się nie chce, ale odpowiem żaden ze składników w finezji nie ma udp powyżej 35-40% a tobie wychodzi ponad 50% dlatego pytam skąd

Opublikowano

Nie mi wychodzi tylko tak podaje agrocentrum. I rozmowa wywiazala się z tego że napisałeś że lepiej dać śrutę rzepakowa za 1700 niż kupować finezję . To tak jakby napisać taniej wyjdzie dać na pole superfosfat za 2000 zł (fosfor wychodzi za 10,5 zł za kg  ) niż kupować Poli 6 za 5000 zł ( fosfor wychodzi 25 zł za kg ). Nie uwzględniając tego co zawiera dodatkowo polifoska.  W  Zresztą ty podałeś etykietę z kwietnia 2018 roku to ponad 4 lata temu. Więc teraz może tam być co innego. 

 

 

Opublikowano
20 godzin temu, Marcin441 napisał:

10,3 zł kosztuje 1 kg białka z tej paszy, rzepak można kupić po 1700 z transportem czyli 1 kg białka ze śruty rzepakowej kosztuje 5 zł 

Taniej byłoby postawić swoje Agrocentrum niż kupować po takiej cenie 😂

Rozmowa wywiązała się z tego posta czyli przeliczenia kosztu 1 kg białka, nie napisałem że za 1 kg finezji lepiej dać 1 kg rzepaku, jeśli już miałby zmienić się skład to na twoją niekorzyść, w ostatnim czasie wszystkie pasze odchudzili a najbardziej delicje 

Opublikowano
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Najlepsza to znaczy, czym się ta folia wyróżniała ? 

Nie pamiętam z jakiej firmy. Warstwa na górę zielona. Bardzo mocna, ciężko uszkodzić(a bywa że przy naciąganiu się uszkadzają inne) i odpadu nie było. Chyba jakieś właściwości termiczne to powodują. Miałem dwa sezony i super. W galerii chyba mam zdjęcie. Ostatnio silovit czarno biały to już nie to.

1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

Już trochę mi się nie chce, ale odpowiem żaden ze składników w finezji nie ma udp powyżej 35-40% a tobie wychodzi ponad 50% dlatego pytam skąd

Kukurydza tego białka nie ma za dużo ale jest  jej w finezji najwięcej a to chyba ponad 70 procent białka by pass albo i więcej jak kuku bardziej flint. Zboża to nie wiem ale myślę że pół na pół. Plus inne białkowe zapychacze odpadowe których parametry ciężko określić. Wiadomo że pasza swoja ze zbóż, soi i rzepaku plus dodatki pewniejsza, ale nie zawsze jest tak różowo jak trzeba kupić wszystkie komponenty. Też można się przejechać. Akurat finezja to pasza sztandarowa Agrocentrum i u mnie spełnia swoją rolę przez cały sezon a sezon dzielony pół na pół(wypas). Cena też jest ok (z wyższej półki jak za 22 białka i 7nel energii) i to jest trochę podejrzane ale myślę że duże firmy paszowe kupują komponenty zdecydowanie taniej i mają dostęp do wywaru,kiełek tudzież innych białkowych komponentów.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v