Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie jak stały w oborze to dawałem c+35 z agrocentrum 1kg/szt, jak już poszły na trawę to przestałem dawać i mleko nie spadło.

Opublikowano

Kurła to ja daję aktualnie 0,6 kg c+35 na sztukę na wóz żeby mocznik był lekko ponad 200 bo wcześniej szło po 0,3 kg ale mocznik był 150 😄 idzie też od 1 do 3 kg 26 % na sztukę na stacji i dla najlepszych i dla tych co się rozdajaja  od 0,5-1,5 kg 22%. I zastanawiam się nad ograniczeniem i cięciem kosztów. Aktualnie wychodzi 22-23 litry od sztuki. Wiosna jak pójdą na trawę to zawsze średnia wzrasta o 3-4 litry a jak chodzą na siewnych łąkach  to i o 5 :) i jak ktoś wcześniej wspomnial zdrowotność jest dużo lepsza. Nawet teraz na dzień wypuszczam na pastwisko żeby na piachu i trawie polezaly i skorzystały z kąpieli słonecznych :)

 

Opublikowano

Nie lepiej wam gdzieś poszukać dzierżaw i posiać swoje zboże lub kukurydze na ziarno i dokupić rzepaku młota i soji? 

Tak wychodzi najtaniej 

Ja dawałem rok czasu mieszankę robiona na mój wóz specjalnie w takich proporcjach jakich potrzebowałem i wychodziło zawsze że jestem 100 - 200zl do tyłu gdybym miał nawet kupić te składniki sam wszystkie. Jedynie roboty było mniej. Ale rok czasu pobrałem resztę silosu wykupiłem i teraz w nim mam srute rzepaczana A postawiłem 2 i do niego robi mi raz w miesiącu mobilna (zboże, soja, witaminy) dodatkowo weszlem w mloto, zredukowałem soje i na miesiąc mam 5 tys tańsze żywienie patrząc na obecne ceny soji. Dodatkowo ziarno kukurydzy mielone z rękawa a pełno porcja w stacjach tylko dla tych 30 z plusem 

Opublikowano
Cow_milk napisał:

Nie lepiej wam gdzieś poszukać dzierżaw i posiać swoje zboże lub kukurydze na ziarno i dokupić rzepaku młota i soji? 

dobrze się czujesz 🤔🤭 poszukać dzierżaw 🤪

Opublikowano
3 minuty temu, Cow_milk napisał:

Nie lepiej wam gdzieś poszukać dzierżaw i posiać swoje zboże lub kukurydze na ziarno i dokupić rzepaku młota i soji? 

Tak wychodzi najtaniej 

Ja dawałem rok czasu mieszankę robiona na mój wóz specjalnie w takich proporcjach jakich potrzebowałem i wychodziło zawsze że jestem 100 - 200zl do tyłu gdybym miał nawet kupić te składniki sam wszystkie. Jedynie roboty było mniej. Ale rok czasu pobrałem resztę silosu wykupiłem i teraz w nim mam srute rzepaczana A postawiłem 2 i do niego robi mi raz w miesiącu mobilna (zboże, soja, witaminy) dodatkowo weszlem w mloto, zredukowałem soje i na miesiąc mam 5 tys tańsze żywienie patrząc na obecne ceny soji. Dodatkowo ziarno kukurydzy mielone z rękawa a pełno porcja w stacjach tylko dla tych 30 z plusem 

Właśnie się zastanawiam nad młótem. Jakie stosujesz?, bo ja chciałem kukurydziane. 

Opublikowano
5 minut temu, leszek1000 napisał:

Właśnie się zastanawiam nad młótem. Jakie stosujesz?, bo ja chciałem kukurydziane. 

Mi próbowali je wcisnąć ale cena jest kosmos i słyszałem że się to trochę psuje i trzeba dobierać do tego mrowkowy kwas. A narazie weszlem w browarniane. Koszt 245 zł za tonę. Żeby zastąpić tonę soji trzeba 8 ton młota liczyć. 

Opublikowano
Cow_milk napisał:

Na pola zbożowe latam u siebie 8 km od gospodarstwa. W ubiegłym sezonie liczyłem wyprodukowanie tony zboża kosztowało mnie 450 zł 

u Ciebie nie ma ''głodu'' ziemi

Opublikowano
4 minuty temu, slawek74 napisał:

u Ciebie nie ma ''głodu'' ziemi

Tez płacę i te 8 km dalej po 400 zł za dzierżawę także nie jest kolorowo. Kupowałem w tamtym tygodniu to 3 ha jeszcze po 40 tys a już jest kolejna oferta do kupna za 50 i pole nie powala 

Przed chwilą, Marcin441 napisał:

Zapakuje ciężarówka w rękaw?

Wtedy dłużej się czeka na pewno. Wiem że mają taką opcję. No i cena z rękawem inna 

Opublikowano

u nas nie ma ofert po 40 czy 50 70-100 a dzietżawy to po ''cichu'' gdy mi ktoś i 10km zaproponował dzierżaweł nie mówię o jakichś mini kawalkach to bym wzią ale czegoś takiego nie ma 🤷‍♂️

Opublikowano

Na dzisiaj jak ktoś chce sprzedać to kupuj. Ja praktycznie co roku coś kupowałem a od października/listopada nie ma żadnych ofert ani sprzedaży ani dzierżaw. A Ci co mają w planach to sami mówią że czekają na rozwój sytuacji.

Opublikowano

Tylko z tych krów nie ma aż tyle kasy na czysto żeby co miesiąc po 3 ha pola kupować. 

A co do rękawa to ty masz chyba większy pobór odemnie więc bym się w to chyba nie pchał 

Opublikowano

Co miesiąc to raczej nikogo nie będzie stać na 3 ha. 

30 zł do tony jak z Sierpca młóto za rękaw, aktualnie 157 w doju, wszystkiego ile to niestety nie wiem 😜😒

Opublikowano
10 godzin temu, karol091193 napisał:

140 dojnych na 2 roboty a reszta na młodzież. Jak areał powiększysz to drugi budynek na młodzież a tutaj będzie 300 krów. Dom nowy stoi to i obora by się przydała 😉

Ale to też bedziesz musiał kupić większa dwukółke na cielaki 😂😂

  • Like 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v