Polecane posty

RU68    1113
39 minut temu, Kamilek1 napisał:

A opryskiwaczem i pol na pol z woda nie da rady??? Wczesniej to rozmieszac w jakims zbiorniku np za pomoca pompy z rozdrabniaczem i taka gotowa ciecz do opryskiwacza, nie da rady?

Może i da okaże się wiosną -Jest ale jak wlejesz 1do1 kg to woda 100 *C ochładza się do 30*C a na filmiku w tym roztworze są części stałe UFF a przy 10*C przestaje się rozpuszczać .Ażeby podgrzać roztwór potrzeba2razy więcej energii niż do zagrzania wody więc nic tylko szykować garnki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Akurat motyle/kosy łatwo powiększyć bo mają prostokątny zbiornik więc można ładować nadstawek ile rama i oryginalna skrzynia wytrzyma. Gorzej coś takiego z lejkiem zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
54 minuty temu, Murphys napisał:

Ten ich motyl biga mieści więc o jakiej łopacie mówisz, nie przekładaj swoich obaw na innych

Przykro pisać ale nie wiecie o czym piszecie W workach tych lepszych jest jedna sucha twarda bryła (nie skała bo to przesada) jak puder cukier zawilgocony i wysuszony (takiej bryły 3kg nie rozłamiesz w ręce -jak skoczysz twardym butem na bryłę to coś tam się pokruszy ale zostaną kawałki jak jajka część drobniejsza - już widzę te łopatki w tym motylu czy rcw .Te gorsze też bryły żółte i wilgotne -i teraz wymyślajcie motyle kosy i rcw .Już wam się rozjaśnia w czym trzeba walczyć Jak u mnie zaczną siać to spierdalam na wczasy bo mnie zatłuką chyba że coś wymyślę 

Edytowano przez RU68
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Właśnie mówili mi na punkcie, że żółtego nie przyjmują jak przyjedzie samochód. Jak taki kupiłeś to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
13 minut temu, RU68 napisał:

Przykro pisać ale nie wiecie o czym piszecie W workach tych lepszych jest jedna sucha twarda bryła (nie skała bo to przesada) jak puder cukier zawilgocony i wysuszony (takiej bryły 3kg nie rozłamiesz w ręce -jak skoczysz twardym butem na bryłę to coś tam się pokruszy ale zostaną kawałki jak jajka część drobniejsza - już widzę te łopatki w tym motylu czy rcw .Te gorsze też bryły żółte i wilgotne -i teraz wymyślajcie motyle kosy i rcw .Już wam się rozjaśnia w czym trzeba walczyć Jak u mnie zaczną siać to spierdalam na wczasy bo mnie zatłuką chyba że coś wymyślę 

Pozostaje zrzut z bombowca. 

A tak serio duzo tego nakupiles????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Ze tak powiem w ciul i jeszcze trochę .A ten biały jest suchszy ale twardszy od tego żółtego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ci co u mnie stosują mówią, że tylko biały zobaczymy wiosną najwyżej wiadro pasek i ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
18 minut temu, RU68 napisał:

Przykro pisać ale nie wiecie o czym piszecie W workach tych lepszych jest jedna sucha twarda bryła (nie skała bo to przesada) jak puder cukier zawilgocony i wysuszony (takiej bryły 3kg nie rozłamiesz w ręce -jak skoczysz twardym butem na bryłę to coś tam się pokruszy ale zostaną kawałki jak jajka część drobniejsza - już widzę te łopatki w tym motylu czy rcw .Te gorsze też bryły żółte i wilgotne -i teraz wymyślajcie motyle kosy i rcw .Już wam się rozjaśnia w czym trzeba walczyć Jak u mnie zaczną siać to spierdalam na wczasy bo mnie zatłuką chyba że coś wymyślę 

To może rozrzutnikiem obornika 🤭🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

A jak zachowałby się podczas pelletowania z dodatkiem np suchych trociń? Może granula była by trwalsza?

Ewentualnie zbrykietować i puścić na młynek , jak mielą wapno hydratyzowane wyjęte z chłodni.

Może głupie, ale proszę się nieśmiać😉

Kropla deszczu potrzebuje jądra kondensacji więc może i tu łatwiej będzie jak ten mocznik będzie miał punk zaczepienia.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, Murphys napisał:

Ci co u mnie stosują mówią, że tylko biały zobaczymy wiosną najwyżej wiadro pasek i ręcznie

Powiedz jak rozładowują auto z tyłu ładne a z przodu pod spodem żółty  i co ładują spowrotem - bajki opowiadają samochody zwykle z ruchomą podłogą 

1 minutę temu, Agrest napisał:

A jak zachowałby się podczas pelletowania z dodatkiem np suchych trociń? Może granula była by trwalsza?

Ewentualnie zbrykietować i puścić na młynek , jak mielą wapno hydratyzowane wyjęte z chłodni.

Może głupie, ale proszę się nieśmiać😉

Kropla deszczu potrzebuje jądra kondensacji więc może i tu łatwiej będzie jak ten mocznik będzie miał punk zaczepienia.

 

próbowałem różnie z pyłem z trocin suchym obornikiem pelletowanym  -pellet leci i to szybko ale nie jest trwały jak rzucisz na ziemię to się rozpada zbyt kruchy w rozsiewaczu jest mieszadło i uderzają łopatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Czyli pasowałoby popracować nad jakaś otoczką która utrzyma pellet w strukturze, a rozpuści się na polu.

Tylko to już raczej zadanie dla laboratorium.

Co by nie robić to koszta.

Ciekawe jak ze skrobią by reagowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52
56 minut temu, RU68 napisał:

Przykro pisać ale nie wiecie o czym piszecie W workach tych lepszych jest jedna sucha twarda bryła (nie skała bo to przesada) jak puder cukier zawilgocony i wysuszony (takiej bryły 3kg nie rozłamiesz w ręce -jak skoczysz twardym butem na bryłę to coś tam się pokruszy ale zostaną kawałki jak jajka część drobniejsza - już widzę te łopatki w tym motylu czy rcw .Te gorsze też bryły żółte i wilgotne -i teraz wymyślajcie motyle kosy i rcw .Już wam się rozjaśnia w czym trzeba walczyć Jak u mnie zaczną siać to spierdalam na wczasy bo mnie zatłuką chyba że coś wymyślę 

Jak wymyslisz to napisz najlepiej na priv bo sam kupilem tego auto, z tym ze ja wszystko pod qq i laki, rozrzutnik obornika odpada no nie uzyskasz precyzji 300-400kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Sklejacz sylikonowy/polimerowy do łuszczyn.

Taki pomysł mi przyszedł do głowy.

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
4 minuty temu, Kamilek1 napisał:

Jak wymyslisz to napisz najlepiej na priv bo sam kupilem tego auto, z tym ze ja wszystko pod qq i laki, rozrzutnik obornika odpada no nie uzyskasz precyzji 300-400kg na ha

Myśle ze jakby to bylo proste to juz ktoś dawno robiłby na tym dobry biznes.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Uważam, że jest to bardzo proste tylko kwestia receptury i technologii.

W granuli nawozu też są wypełniacze typu domieszki dolomitu - duża granula nowych nawozów azotowych, czy chociażby gipsu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
5 minut temu, PanAres napisał:

Sklejacz sylikonowy/polimerowy do łuszczyn.

Taki pomysł mi przyszedł do głowy.

Widzisz sklejacz to potoczna nazwa a wszystkie działają w ten sposób aby łuszczyna nie wchłaniała wody- sklejacz robi powłoczkę z której ścieka woda zamiast się wchłaniać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
7 minut temu, przemek28_28 napisał:

Myśle ze jakby to bylo proste to juz ktoś dawno robiłby na tym dobry biznes.

2 lata temu UFF  był po 990zł brutto, a  normalny mocznik po 1300-1400 więc się nie opłacało o nim myśleć nawet

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, PanAres napisał:

Uważam, że jest to bardzo proste tylko kwestia receptury i technologii.

W granuli nawozu też są wypełniacze typu domieszki dolomitu - duża granula nowych nawozów azotowych, czy chociażby gipsu

 

A myślicie że producent mając tysiące ton nie zatrudnia nikogo do rozwiązania tego? widać problem super złożony gdyby można było to zrobić w stodole na kowadle to kosztuje to 2500T albo dostępne tylko w formie przerobionej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
11 minut temu, RU68 napisał:

Widzisz sklejacz to potoczna nazwa a wszystkie działają w ten sposób aby łuszczyna nie wchłaniała wody- sklejacz robi powłoczkę z której ścieka woda zamiast się wchłaniać 

Tak ale nie tylko, rzeczywiście skleja łuszczynę, która nie pęka. I właśnie można by natryskiwać na zrobiony pelet.

Nie mówię, że byłoby to mega trwałe i stabilne jak w fabrycznych nawozach.

 

Trzeba pokombinować.

Pamiętajcie, że dodatki siarki, wapnia i magnezy wynikają z wypełnieczy i początkowo wcale nie były zamierzonym składnikiem, a niejako efektem ubocznym poprzez dodanie wypełniaczy.

 

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Moim zdaniem opryskiwacz przerobić ,wywalić filterki zalożyć rurki rozlewające ,nie powstaje problem zatykajacych się filtrow ,niestety bez ciepłej wody się nie obędzie. Mam tego ufa tylko 1 worek ale nie ma tam zadnych brył .Pod rosliny jare wydaje mi się że nie ma nic tańszego ,walnąć tego z 600 kg na ha rozsiewaczem RCW wymieszac  z  ziemią ,azot amidowy  wymieszany  z ziemią powinien dlugo trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Rozwiązanie jest proste Wiązanie łańcuchów kwasu tłuszczowego zostaje rozbite poprzez działanie temperatury 120 *c przez 1 godzinę i już macie dwie frakcje ta cięższa z mocznikiem i kwas tłuszczowy -przecież to proste -w garnku ciśnieniowym 

2 minuty temu, slonju77 napisał:

Moim zdaniem opryskiwacz przerobić ,wywalić filterki zalożyć rurki rozlewające ,nie powstaje problem zatykajacych się filtrow ,niestety bez ciepłej wody się nie obędzie. Mam tego ufa tylko 1 worek ale nie ma tam zadnych brył .Pod rosliny jare wydaje mi się że nie ma nic tańszego ,walnąć tego z 600 kg na ha rozsiewaczem RCW wymieszac  z  ziemią ,azot amidowy  wymieszany  z ziemią powinien dlugo trzymać

A podłubaj głębiej  w worku To dziadostwo się zbryla od postawienia worka na worku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3516

W nim jest podobno 33N , prawie 200 N na jęczmień ,owies , chyba że działanie jest o 50% gorsze od nawozów , to OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj