Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzio342    5
Witam. Stoję przed zakupem silosów zbożowych na restrukturyzacje. w projekcie mam zapisane 2szt zlz3 atomiast zastanawiam się nad modelm zlz4. różnica 5 ton gospodarstwo 15ha ale.bedzie sie rozwijać do 20 okolo mniej więcej. Proszę o porady użytkownikow co do załadunku czy lepsza żmijka czy dmuchawa (dmuchawe posiadam). Do jakiego wyposażenia warto dołożyć. I jakie koszt planów jest na silosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
Napisano (edytowany)

Silos Michal ZLZ 3 jest na zgłoszenie nie potrzeba robić planów, wystarczy zgłoszenie do starostwa. Jeśli chodzi o to czy ZLZ 3 czy ZLZ 4 to sam musisz przemyśleć. Jak 20 ha samego zboża to potrzebujesz jeszcze większych silosów niż ZLZ 4. 

Co do załadunku wg mnie żmijka lepiej się sprawdzi, ale jeśli masz już w miarę wydajną dmuchawę to też zda egzamin.

 

Edytowano przez jondir989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Kolego dla mnie silosy to chory pomysł (chyba że brak miejsca w obejściu  Jak podliczysz koszt silosów plus urządzenie do załadunku i wyładunku to dokładając trochę wybudujesz magazyn płaski który w razie zmiany koniunktury może służyć do innych celów.  Budowałem w 2006 z dofinansowaniem   magazyn płaski i zamierzam budować kolejny  Przewaga -Prostota i szybkość wyładunku i załadunku możliwość segregacji ziarna na paszowe konsumpcyjne lepsza kontrola nad tym co dzieje się w składowanym ziarnie .Nigdy nie postawie silosa ale mam miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Brak miejsca z tad tesilosy. Plan tzn z geodetą projektant itp? 20ha z czego 14ha ornego. Zastanawiam się nad większymi wlasnie zlz4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
Napisano (edytowany)

Kolego  do budowy silosu ZLZ 3 nie potrzebujesz ani projektanta ani geodety. Tak jak pisałem wystarczy zgłoszenie o zamiarze przystąpienia do budowy silosów w starostwie, dajesz szkice płyty silosu są do pobrania ze strony Michala i w starostwie Ci dadzą mapki do oznaczenia gdzie będą stały silosy.. Wszystko 

Co do silosu ZLZ 4 będzie już potrzebne pozwolenie na budowę bo silos przekracza 30m3 i 7m wysokości

Edytowano przez jondir989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    38

U nas są silosy co prawda Bin 20 tonowe. Przeszły na zgłoszenie. Koszt silosa z płytą i montażem około 10 tys. Budowa jakiejś wiaty aktualnie to dużo większe koszty. Zasyp szybciej idzie żmijką ale dmuchawą też da radę. Przewaga silosu to mało miejsca zajmują i zawsze można przedmuchać zboże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
23 minuty temu, Kondzio342 napisał:

Czyli zlz 4 pozwolenie na budowę tzn jakie procedury i gdzie to się zalatwia?

Geodeta mapki do celów projektowych projekt silosów  do Gminy warunki zabudowy trochę potrwa później do Starostwa Nadzór Budowlany pozwolenie na budowę kierownik budowy i działamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja mam silosy z firmy agroparts silos as23 http://www.agropart.pl/as-silosy-zbozowe/2-uncategorised/26-as-23  jest to największy silos na zgłoszenie płaci sie około 40 zł za wyciągniecie mapki i mieści się idealnie w wymogi ustawy bo nie może mieć więcej jak 7 m wysokości i 30 m3  a te silosy mają 6,95 m wysokości i 29,5 m3 

A co do załadunku to żmijka do tych silosów agroparts silos as23 musi mieć 10 m długości a dmuchawa jest wolniejsza ale uniwersalniesza bo przedmuchasz wsypiesz i rozładujesz i też ja tak robię ze dmuchawe daje pod zsyp i podłączam z rurą o załadunku i przesypuje ziarno z dołu na górę przy jednakowym przedmuchiwaniu              

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BogdanPB    0

Osobiście bym się wstrzymał i przemyślał raz jeszcze zakup silosów Michał, przynajmniej do wyjaśnienia sprawy z ostatnimi wypadkami z tymi silosami w roli głównej.

Nogi nie wytrzymały i silos padł; było coś jeszcze ostatnio z zerwanym dachem, więc się sam trochę przeraziłem.

Poczekałbym na jakieś sensowne wyjaśnienia lub poszukał u innych producentów silosów.

img_20dafs.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

To nie błąd kotwienia bo wpierw się złamała noga a później wyrwało kotwę .Wysyp jest środkiem więc nie ma możliwości przewrócenia przy zerwaniu kotwy -powinien stać nawet bez kotwienia coś źle policzyli sknery  łaszą się na 10 kg stali !!! niech zrobią silos ze sreberek po czekoladzie lub z puszek po piwie jako wersja profesjonalna z dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj