Polecane posty

skywalker89    836
57 minut temu, Andpol napisał:

To tylko kwestia czasu kiedy pieczywo zdrożeje w sklepach

Powiedz mi kolego a co mają zrobić producenci, tzn piekarnie - Ale mam tu na myśli takie które nie dodają żadnego gó...na do chleba, a mam taką w rodzinie, jak ceny mąki im podnoszą? O innych kosztach które cały czas idą do góry nie wspominając.. 

Właśnie droga pszenica to dla nas producentów w jakimś stopniu no fajnie, ale co z tego jak część tej podwyżki oddamy m.in przez droższe pieczywo przez paliwo chemie i nawozy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

ziarn-pol odbiór luty marzec: wczoraj 1000, dzisiaj rano 980, jutro pewnie jeszcze taniej. Tak ze z tym z dalszym wzrostem cen pszenicy mamy już sprawę wyjaśnioną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Znowu chcą zasiać panikę jak przed świętami. Pszenica pasza w lubuskim wtedy spadla o 30zl i już wszyscy zaczęli wozić. Pszenzyto dzisiaj do wczoraj 20zl w dół 760netto z podwórka. Czekamy na 800:). Do wieczora jeszcze matif może być na zielono. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

zadowala. martwi mnie tylko tempo zjazdu cenowego. Z resztą 1000 to taka okrągła sumka. Kontrakty w praktyce takie fajne nie są jak myślą niektórzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
5 minut temu, staszek87 napisał:

Znowu chcą zasiać panikę jak przed świętami. Pszenica pasza w lubuskim wtedy spadla o 30zl i już wszyscy zaczęli wozić. Pszenzyto dzisiaj do wczoraj 20zl w dół 760netto z podwórka. Czekamy na 800:). Do wieczora jeszcze matif może być na zielono. 

Jutro wszyscy  w efekcie owczego pedu beda sprzedawac bo potanialo o 10zl. Ale jeszcze przed zadzwonia z blagalna prosba ze przywioza tylko zeby im jaszcze 10zl nie opuscili bo nie przezyja tego

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Wipasz pszenica kons 950zł/netto , paszowa 900zł/netto. Pszenżyto 750zł/netto, żyto 650zł/netto. Oferta z smsa , szczegółów nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ktoś pisał o spekulantach, normalna sprawa że grają ceną to w dół to w górę żeby wyciągnąć zboże od rolników.

 

Druga sprawa , że jeśli atak zimy się powtórzy a będzie bez śniegu i jakby nie daj Panie Boże znaczna część zasiewów wymarzla , to dopiero ceny pszenicy by oszalały ...

 

Tak wiem, że jak wymarznie to sprowadza , ale tymniemniej będzie to miało wpływ na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

rolnicy widza ze cena idzie w górę i nikt nie sprzedaje wiec trzeba zrobić korektę żeby zachęcić rolników do sprzedaży, proste

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie ceny netto zł/t

Bugaj Zągoty pszenica 920-860,

Pszenżyto 700, żyto 600.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

lekka korekta po takich potężnych wzrostach to naprawde zdrowa i dobra rzecz

łódzkie.pow.brzezinski  , na port- wczoraj 980 , dzisiaj po poludniu 955 ,

żyto 645netto

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Dwa lata temu też tu nie jedna osoba pisała nie ma co panikować chwilowe było 860 a w marcu już wszyscy sprzedawali po 75 i do żniw było już tylko taniej więc takie smutne kawałki o owczym pędzie wtedy się nie sprawdziły i najlepiej oceniać historię . Jak ktoś pewny że pójdzie do góry to niech kupi teraz z 4tys. Ton i sobie zarobi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
1 godzinę temu, magnum123 napisał:

Jutro wszyscy  w efekcie owczego pedu beda sprzedawac bo potanialo o 10zl. Ale jeszcze przed zadzwonia z blagalna prosba ze przywioza tylko zeby im jaszcze 10zl nie opuscili bo nie przezyja tego

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Mazowieckie, powiat Makowski pszenżyto 720 netto, myślicie że pójdzie jeszcze w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
13 minut temu, darek154 napisał:

Mazowieckie, powiat Makowski pszenżyto 720 netto, myślicie że pójdzie jeszcze w górę?

Jeśli tylko tyle płacą co u mnie w żniwa to musi być drożej ,mam nadzieje że nie za konsumpcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Szkoda że skupy tak szybko reagują spadkiem cen gdy na giełdzie czerwono a jak odwrotnie to wiadomo. Dziś zacząłem wywozić pszenice paszowa i obiecał mi 840-50 brutto, zobaczymy co jutro będzie.

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
Dnia 18.01.2021 o 20:24, AndrzejLewoc napisał:

sam się przyznał to ta sama osoba pod podwójna osobowościa.Sprawdz adres internetowy

No Anetko chyba nie ma tu na forum większej podwójnej osobowości od ciebie. przecież to jest już chyba twoje 6 konto. Może napisz ile razy byłeś zablokowany, zbanowany za multi konto? Także radze nie zabierać głosu bo kompromitujesz się strasznie.

Dnia 19.01.2021 o 12:58, jahooo napisał:

@galan99 jak tam ceny Skierbieszów-Grabowiec-Udrycze ?


Grabowiec 880-920 brutto

 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj