Polecane posty

tomciu86    130

W skupach nic nie podnoszą w lubelskim po 900 brutto by chcieli kupić bo mają w ch*j swojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
45 minut temu, Wicherek napisał:

coś się telefony rozdzwoniły   ! szukają jelenia co siedzi w lesie i nie ma internetu !

Dzisiaj też miałem telefon ,czy mam jeszcze pszenicę , jako że zbytnio nie mogłem rozmawiać to nie wiem jaka cena , ale patrząc na matif i to co dzieje się w USA będzie robić się ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
tomciu86 napisał:

W skupach nic nie podnoszą w lubelskim po 900 brutto by chcieli kupić bo mają w ch*j swojej

jak zwykle handlarze z lubelskiego ostatni podnoszą pierwsi opuszczają

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
53 minuty temu, Sharma1910 napisał:

Cieszymy się że pszenica droga, ale chyba nie widzieliście cen nawozu...

Mogła być tania a nawozy drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Temat zamilkł za to giełda strzela jak nigdy 😁 usA rano jeszcze większe wzrosty.  Matif we wtorek też BOMBOWY się zapowiada 😅. Ja bym prognozował na górce obecnej pisać kontrakty na zboża kto się zastanawia...

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
44 minuty temu, mtz55 napisał:

Temat zamilkł za to giełda strzela jak nigdy 😁 usA rano jeszcze większe wzrosty jak na matif nas więc wtorek też BOMBOWY się zapowiada 😅. Ja bym prognozował na górce obecnej pisać kontrakty na zboża kto się zastanawia...

pierw trzeba stare sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
24 minuty temu, Wicherek napisał:

U mnie w regionie rzepaki czy pszenice wyglądają lepiej niż w tamtym roku jak na razie , więc nie wiem czemu cały czas powtarzasz że plonów nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

wróci do 1000 albo nie wróci, jak jakiś statek czy barka nie przypłynie to wątpię, handlowcy wszyscy jak zaczarowani i powyżej 900 netto ciężko jest coś znaleźć, paszarnie stoją, port realizuje tylko stare zamówienia a o młynach w Polsce cudów się nie spodziewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
16 minut temu, pawel885 napisał:

Pszenica wróci do 1000 netto, na płn  to kwestia dni 

Jeżeli nic nie przypłynie to raczej będzie stało w miejscu cena na dziś 860 netto 180km do portu, u nas pośrednicy twierdzą że mają co wozić z wcześniejszych umów do końca maja, pszenżyto ma branie już 810 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

246,5euro x 4,56=1124zl

1124- zaladunek , ubezpiecznie i fracht do Dunkierki , ile razem to może wynieść ? 80zl? i jeszcze uczciwy zysk dla tego kto przeprowadzi tę operację - niech bedzie 30zl/t

i możemy mieć 1014 w porcie , przecież na tym to polega MATIF. No chyba że znajdą się chętni z afryki czy azji na starą pszenicę - to wtedy będzie więcej. Oczyweiście nie mamy tej ceny w porcie jeszcze - bo ten co przeprowadzi tę operację chce z tego mieć 100zł/tony

 

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj