Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
10 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Od chłopa może i tak. 

OHZ Osięciny za jalowki wola 11 tys netto i zapisy na pół roku do przodu

Kto Ci to powiedział? Niedawno kupiłem od nich po 7600 netto a jakiś koleś przede mną płacił 7700 netto. Na ich stronie jest lista 38 sztuk na sprzedaż a jak coś sprzedadzą to odrazu te sztuki zdejmują ze strony, żadnych zapisów oni nie prowadzą zawsze mówią żeby zaglądać na stronę i wtedy dzwonić. 

  • Like 2
Opublikowano

Lubie takie dementi:)

Sierpc prawie 2.05zl brutto ilość 17.5k tluszcz około 4.4 białko około 3.5 bo nie pamiętam dokładnie. Minus 2 gr na udział

Opublikowano
3 godziny temu, Marcin441 napisał:

Kto Ci to powiedział? Niedawno kupiłem od nich po 7600 netto a jakiś koleś przede mną płacił 7700 netto. Na ich stronie jest lista 38 sztuk na sprzedaż a jak coś sprzedadzą to odrazu te sztuki zdejmują ze strony, żadnych zapisów oni nie prowadzą zawsze mówią żeby zaglądać na stronę i wtedy dzwonić. 

Kolega tak mówił, Osięciny nie moje tereny żeby tak daleko jechać, ale on kupował i kilka dni temu chciał znów dokupić i tak mu powiedzieli. 

Opublikowano
5 godzin temu, komizmo napisał:

Ja pier**le, śniło mi się że większy zbiornik na mleko kupowałem 🙈😭

ja się napatrzę, tak dobrze, i w nocy się przyśni, to tak nienawidzę, że strach😂😂😂

  • Haha 6
Opublikowano
14 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Od chłopa może i tak. 

OHZ Osięciny za jalowki wola 11 tys netto i zapisy na pół roku do przodu

A czym się one różnią od tych od chłopa co ma wydajności porównywalne a ile taniej idzie kupić.🤨

47 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Kolega tak mówił, Osięciny nie moje tereny żeby tak daleko jechać, ale on kupował i kilka dni temu chciał znów dokupić i tak mu powiedzieli. 

Widocznie bajki ci popwiadał. 

Opublikowano
21 godzin temu, Mistrz18 napisał:

10groszy mlekBor....

 

Tu z 2013roku, ilość 4xmniejsza niż teraz 

20211119_151046.jpg

Jeśli teraz masz x4 mleka, tzn ze polkneles wtedy haczyk:p

  • Thanks 1
Opublikowano

Ja miałem sytuację jak przechodziłem do mlekuty że musiałem mieć mleko z 3 dni. Musiałem końcówkę do beczki 200l lać i dopiero przelewać wiadrem. Było pod samą klapę 5400l niecałe :D może z pół litra by jeszcze weszlo

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, jarecki napisał:

ale to był ten dobry sen czy koszmar 🤔

Dobre pytanie. Nie widziałem w śnie faktury 😂

 

17 minut temu, Kierownik napisał:

Ja miałem sytuację jak przechodziłem do mlekuty że musiałem mieć mleko z 3 dni. Musiałem końcówkę do beczki 200l lać i dopiero przelewać wiadrem. Było pod samą klapę 5400l niecałe :D może z pół litra by jeszcze weszlo

Ja już nie raz, nie dwa też beczkami się ratowałem

Edytowane przez komizmo
Opublikowano

Z prezesem Mlekpolu był wywiad i powiedział że po wprowadzeniu zielonego ładu mleczarnia nie da rady zrekompensować ceną wymogów jakie będą wprowadzone dla rolników i że jak rząd nie da jakiś dotacji to może być krucho z nami. 

I weź tu coś inwestuj i się rozwijaj jak nie wiesz co będzie jutro . Niby jakieś ugorowanie mają wprowadzić wszystko widziane jak za mgłą. Jest w okolicy do kupienia ziemi tzn 4 ha po 120 tyś zł.  Jeszcze na wiosne ludzie by sie rzucili jak pies na suke ale teraz przy tych cenach nawozów każdy puka się w głowę 

Opublikowano

Jak sam prezes będzie tak mówił to niedługo zacznie się początek końca spółdzielni, albo i już się zaczął skoro twierdzi że ceny dla rolników nie będzie. Zostaną tylko 3 liczące się spółdzielnie (sierpc, piątnica i giżycko)? Reszta już się poddała? Jak to jest że jedni mogą dawać solidną cenę i premię a inni nie? Nie jestem przeciwny dawaniu podwyżek i premii pracownikom spółdzielni, wręcz uważam że trzeba dawać ale należy pamiętać dzięki komu te spółdzielnie funkcjonują. I należy znaleźć jakąś równowagę pomiędzy podwyżkami dla pracowników i rolników. NIe może tak być że pracownik zarabiający 3 tyś dostaje ponad 30 % podwyżki, 4 tyś to 25 % podwyżki itd a rolnik dostając 1,8 dostaje 6% co daje 10 groszy. Coś tu nie halo 

  • Like 5
Opublikowano
7 minut temu, DanielFarmer napisał:

liczyłem nawozy na trawy to ni jak się nie opłaca... lepiej gotowe bele kupić chyba za tą kasę,bez roboty na podwórku 🤷

Tylko wiesz co zbierasz, a w kupionych nigdy nie wiadomo. Chyba że masz sprawdzone kontakty. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Opublikowano

Przy tych cenach za balota 200-300 zł pewnie będzie, także chyba trzeba będzie trochę posiac tych nieszczęsny nawozów a i tak wszystko zależy od pogody

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v