Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

ahten    177

Łubin waskolistny zeus oraz oskar siany 24-25.03 juz ma z 1-3 cm na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

powoli i u mnie zaczyna pękać ziemia czyli też powoli wychodzi. Pszenica juz tez na wierzchu się pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Hm, siałem 8kwietnia łubin i dziś ma kiełki ok 1cm w dół...

 

3 dni od siewu?? no to musiała być naprawde ciepła i wilgotna ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

3 dni od siewu?? no to musiała być naprawde ciepła i wilgotna ziemia.

 

No właśnie też się dziwię. Nie siałem łubinu jeszcze a tu popatrz...

Jak siałem to się gleba kleiła do rolek i wału, a klasa to 5-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

szczypka pełno herbicydów wszelakie graminicydy, agil, targa, supero i in.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SDamian    0

łubin wsiany 20 marca zaczyna wschodzić. nie dalem rady opyskać do 3 dni po wschodach linurexem bo opyskiwach ulegl awari i doradzcie czy moge teraz opyskac Legato albo Afalonem? moze komus potrzebny linurex bo juz kupilem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie byłby do odebrania ten linurex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

linurex spalił łubin gdy ten miał 15 cm wysokości, sprawdzałem. Mniejszych roślin nie wiem.

Za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

łubin wsiany 20 marca zaczyna wschodzić. nie dalem rady opyskać do 3 dni po wschodach linurexem bo opyskiwach ulegl awari i doradzcie czy moge teraz opyskac Legato albo Afalonem? moze komus potrzebny linurex bo juz kupilem ?

 

możesz podobno opryskac legato 500 sc ale łubin musi miec chociaz ze 3-4 liscie. deflufenikan prawdopodobnie nie szkodzi łubinowi waskolistnemu nie wiem jak z zołtym. w postach z dwa lata temu ktos napisał ze stosował legato i rzadnych uszkodzen nie było. legato nie ma szerokiego spektrum działania na chwasty ale cos tam zniszczy, napewno przytulie i miotłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5381

w czwartek siałem wąskolistny a dziś sprawdzałem to niektóre mają nawet 1cm kiełka

 

pytanie: czy dziki lubią taki zasiany świeży łubin ??


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie łubin jest  już na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja zasiałem w sobotę wyszło mi około 130kg\ha odmiana kalif drobne ziarka . jak myślicie nie za rzadko ?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Perkoz siany 8.04 zaczyna peczniec w ziemi. VI klasa piaszczysta, po siewie oprysk 550 g/ha linuronu. Doradzono mi ze tyle substancji powinno wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja zasiałem w sobotę wyszło mi około 130kg\ha odmiana kalif drobne ziarka . jak myślicie nie za rzadko ?

 

jesli drobne ziarnko i dobra siła kiełkowanie to mysle ze dobrze bedzie. drobnego ziarna wiecej wyleci z siewnika niz grubego. kalif jest odmiana rozgałeziajaca sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

a czemu chcesz stosowac fusilade forte. supero taniej cie wyniesie. moze inna substancja ale działanie podobne. stosowanie jak łubin bedzie miał z 3 liscie no i jak wyjdzie ci trawica w łubinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

3 liscie to troche wczesnie, wydaje mi się że nie wszystkie jednoliścienne zdążą wzejść. Supero stosowałem od 8 liści a raz zdażyło się że na początku kwitnienia. Tyle że w dawce 1l takiej na jednoroczne, wyzszych dawek tych na perz nie stosowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Dzięki za  podpowiedz  co do perzu  , dziś  wsiałem  2 ha  wąskolistnego  i nie wiem czy go bronować  a oprysk mam Nuflon  450 ec .

Edytowano przez Mariusz774

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

W  najbliższe  dni  nadają deszcz  i przymrozki  czy  zastosować  Nuflon   czy  czekać na pogodę  , ale  minie 3 dni  od siewu  łubinu  może to mu zaszkodzić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeki2010    0

linurex produkowany w Izraelu ma inny nosnik który może podczas deszczu [obfitego] spalic łubin inne linurony sa bardziej bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj