luki80413

Bizon praca silnika

Polecane posty

wieslaw16    64

Jeśli mnie słuch nie myli, to zawory słychać, pewnie do regulacji.

• Thanks 1

Wiadomość z agroFakt.pl

luki80413    0
1 godzinę temu, wieslaw16 napisał:

Jeśli mnie słuch nie myli, to zawory słychać, pewnie do regulacji.

No wlasnie napewno to trzeba bedzie zrobic bo kombajn kupiony pol roku temu to beda jego pierwsze zniwa natomiast silnik dymi na bialo nawet jak jest rozgrzany ale wtedy troche mniej i nie ma tego charakterystycznego ryku gdy wkreca sie na obroty jest taki jak by nie ostry :)

leonardo111    54

Skąd wiesz ile bierze oleju jak nim jeszcze nie kosiłeś ? ...to jest z050

ma123    8

jak dla mnie to on nie chodzi tak źle nie dymi na biało chyba ze chodzi ci o ten dym przy dodawaniu gazu ale to bedzie coś z pompą i wtryskami a co do pobierania oleju to tak bedzie nie wiadomo ile lat już chodzi może uszczelniacze zaworowe już są stare i przepuszczają olej po zaworze do komory spalania jest równierz możliwosć zapieczonych pierscieni jeżeli nie ubywa wody to zmień olej wyreguluj zawory. jak chcesz to możesz wtryskiwacze wyregulować i wymienić końcówki to nie bedzie drogie najlepiej niech chodzi z pół dnia na podwórku i wszystko wyjdzie

• Thanks 1

plati    21

Jakiś kombonowany. Drabinka może i Z050 ale zegary już nowsze 

hubertb    720

Wyprzedź kąt wtrysku, zbyt miękko pracuje. 

• Thanks 1

plati    21

Możliwe. U mnie jest z050 super z 76 to ma ta sama barierke ale inne zegary

luki80413    0

TUTAJ z barierka to ktos kabinowal poobcinal i przyspawal do daszku mam juz kupiona orginalna wsztko bedzie robione tak jak ma byc

hubertb    720

Gościowi silnik nie pracuje poprawnie ale oryginalna barierka okazuje się ważniejsza;] 

ma123    8

kolega wyżej dobrze napislał pokombinuj z kątem wtrysku

• Thanks 1

luki80413    0
1 godzinę temu, hubertb napisał:

Gościowi silnik nie pracuje poprawnie ale oryginalna barierka okazuje się ważniejsza;] 

Akurat dla mnie wazne jest wszystko jak by silnk nie byl to bym nie tworzyl tematu radze zastanowic sie a pozniej odpowiadac

hubertb    720

To pooglądaj filmy o bizonie, składali z tego co było malowali tym co było, modernizowali jak musieli. 

• Like 1

wieslaw16    64
5 godzin temu, ma123 napisał:

kolega wyżej dobrze napislał pokombinuj z kątem wtrysku

Zbyt wczesny kąt wtrysku nie jest dobry dla samego silnika, ponadto będzie miał tendencje do nadmiernego grzania się,najpierw zajmij się regulacją zaworów i sprawdzeniem końcówek wtryskiwaczy, i ustawieniem  odpowiedniego ciśnienia wtrysku ,i dopiero zobaczyć jak silnik będzie pracował i jeszcze jakość paliwa może mieć wpływ na pracę silnika,warto jeszcze filtry paliwa wymienić i zobaczyć filtr powietrza,tak że to wszystko ma ogromny wpływ na prawidłową pracę silnika.

• Thanks 1

hubertb    720

Siwy dym to albo wtryski albo zbyt późny "zapłon". W tym silniku ustawia się to bardzo łatwo i jest o tym przynajmniej bilion tematów lub nawet więcej. 

Po za tym zgadzam się z kolegą @wieslaw16 że najpierw podstawy potem grzebiemy dalej. 

akmaly    359
Napisano (edytowany)

Aby posłuchać ryku bizona taniej i lepiej było kupić dobry zestaw audio, postawić na podwórku, posadzić d..e na leżaczku i z zimnym browarkiem w dłoni słuchać godzinami. Ewentualnie dla wzmocnienia efektu projektor do wyświetlania obrazu na stodole :D

Edytowano przez akmaly
  • Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dario761
      Witam. Kupiłem Rekorda rok 83 w którym cieknie paliwo. Po zdemontowaniu zbiornika okazało się że był już spawany i klejony ogólnie tył i jeden bok zbiornika to tragedia. Za zbiornikiem pełno mokrego i zaolejonego syfu, słoma plewy ziarno. Wygląda to na źle zaprojektowane mocowanie zbiornika za blisko kątowników konstrukcji samego kombajnu, niema jak tam tego wyczyścić. W necie znalazłem nowe za 1299 i 748 zł niewiem czemu taka rozbieżność cen. Kupiłem już trzeci zbiornik używany, wszystkie dziurawe. Ten ostatni (400zł) w najlepszym stanie (3 małe dziurki) będzie pospawany i zamontowany. W związku z tym mam kilka pytań. 1. Jak u was wyglądają te zbiorniki i czy czyścicie jakoś tą przestrzeń za zbiornikami. 2. Czy może ktoś poprawiał konstrukcje Płocka odsuwał zbiornik lub montował jakiś inny. 3. Czy w nowszych rekordach było coś zmieniane w ich konstrukcji, mocowaniu. 4. Czy może ktoś kupował nowy. Cena i jakość? 5. Czy spawanie to dobry pomysł ( małe dziurki). 6. Jakieś sugestie, podpowiedzi, porady. Pozdrawiam
    • Przez MichalSiemano
      Witam kupie kombajn zbozowy bizon Tylko oryginał nie malowany nie spawany 
      max 1700mth najlepiej od 1wlsc 
      Wie ktos z was o takim lub ma na sprzedaz prosze o wiadomosc 

• Przez masseyek6280
      Cześć. Orientuje się ktoś czy w bizonie Z0-56 z 87 roku jest korek spustowy oleju hydraulicznego czy coś w tym stylu? Jeżeli nie to jak najlepiej tem olej spuszczać żeby połowa na ziemie nie poleciała? 
    • Przez seba836
      Bizon stał 5 lat  ostatnio wymieniliśmy oba zawory roździelacza. Podczas skrętu w prawo coś blokuje ciężko chodzi kierownica. Odpowietrzałem tylny tłok i nic ma ktoś pomysł co może być ? 
    • Przez migacz
      Witam forumowiczów! Ostatnio poważnie zastanawiam się nad sprzedażą mojego wysłużonego Bizona ZO 56. Jest z 82roku.Przeglądając ogłoszenia w internecie natknąłem się na ogłoszenia o Bizonie Sampo. Czytając wypowiedzi w internecie stwierdzam że są różne ale chyba użytkownicy je chwalą. Ja chciałem na serio opinie użytkowników poznać? Nie wypowiedzi nie bo nie tylko konkretne powody. Na przykład wydajność, straty ziarna, możliwości wysypu ziarna na większe przyczepy. A może ktoś doradzi na co patrzeć przy zakupie. I tak wogóle czy to dobry krok kupić nowszy kombajn ale z mniejszym hederem (30ha).Także czekam na jakieś konkretne wypowiedzi.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj