Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dawno się tak nie uśmiałem. Koleiny co wierzy, że mu esp prawa fizyki oszuka. Fizyki esp nie oszuka. Na śliskim podłożu łatwiej kierować jest samochodem który jest ciągnięty przez przednią oś, niż tym pchanym przez tylną. Oczywiście porównujemy tylko auta 2 wd nie 4x4. Zimą w koleinach pewniejszy będzie napęd na przód bo auto z kolein wyciągnie. Tylnonapędowe zacznie jechać bokiem. To zresztą widać zimą, gdy jest ślisko. Tylno napędówki zawsze jadą wolniej.

Dlatego powiem tak, że kto kupuje auto, żeby się w koło domu pokręcić i nie musi jeździć jak jest np ślisko. Może sobie kupić auto z napędem na tył. Jeśli ktoś musi jeździć w każdych warunkach w długie trasy. Lepszy będzie napęd przedni. Nie wymaga takiej koncentracji w długiej trasie. Oś obciążona jest silnikiem więc śliskie podjazdy auto pokona łatwiej itd. Jest przedni napęd po prostu praktyczniejszy. Oczywiście w zestawieni przód vs tył. Oczywiście 4x4 jest najpewniejszy. Tylko moiim zdaniem nie zawsze i nie każdemu potrzebny.

PS tyle czytam o frajdzie z jazdy bo napęd tylny. Gdyby dużą większość tych osób wsadzić do samochodu, którego marki by nie znali. To do zerwania przyczepności nawet nie wiedzieli by jaki mają napęd. A czy co dzień jeździmy zrywając przyczepność na każdym zakręcie i driftując na każdym rondzie?

 

90% przednionapędowych samochodów jest tak podsterowne, że na śliskim gruncie przy za dużej prędkości nie da się sterować autem, bo kręcisz w lewo a auto jedzie na wprost :lol:

Opublikowano

Tylko niektóre fwd mają lsd czyli tzw szpera ale w przednim moście tzn w skrzyni na roznicowce i w tedy są się tym fajnie jechać, starsze auta z gazem na linka też dawały radę jak ktos umie jezdzic z lewą nogą na hamulcu a jak kolega wyżej napisał reszta to podsterowne śmietniki które są naszpikowane systemami esp itp aby były w miare idiotoodporne przy coraz to wiekszej masie samochodów i słabym ich wywazeniu

Opublikowano

Jeśli ktoś nie umie radzić sobie z podsterownością to mu przód wyjeżdża. Przedni napęd to przynajmniej teoretycznie podsterowność na śliskim tylny to nadsterowność. Na śliskim więcej aut tylno napędowych ma problemy. Bo jak pisałem praw fizyki nie da się oszukać.

PS przy za dużej prędkości i skręcie kół tylno napędowy samochód może także stać się podsterowny. Dla przeciętnego kierowcy na długie trasy przednio napędowe auto zwłaszcza w trudnych warunkach będzie lepszym wyborem niż takie z napędem tylko na tył.

ESP czy inne systemy nie oznaczają idioto odporności. Tylko ułatwiają przeciętnemu użytkownikowi życie i korzystanie z samochodu.

Opublikowano

Jeśli ktoś nie umie radzić sobie z podsterownością to mu przód wyjeżdża. Przedni napęd to przynajmniej teoretycznie podsterowność na śliskim tylny to nadsterowność. Na śliskim więcej aut tylno napędowych ma problemy. Bo jak pisałem praw fizyki nie da się oszukać.

PS przy za dużej prędkości i skręcie kół tylno napędowy samochód może także stać się podsterowny. Dla przeciętnego kierowcy na długie trasy przednio napędowe auto zwłaszcza w trudnych warunkach będzie lepszym wyborem niż takie z napędem tylko na tył.

ESP czy inne systemy nie oznaczają idioto odporności. Tylko ułatwiają przeciętnemu użytkownikowi życie i korzystanie z samochodu.

 

A jak ktoś nie potrafi radzić sobie z nadsterownością, to mu tył ucieka. Przy zaciągniętym ręcznym w aucie przednionapedowym też wystąpi nadsterowność. Dyskusja taka, jak o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy. Mam napęd na tył i przodu już nigdy nie kupię.

Opublikowano

Przedni napęd to nie tylko oszczędność produkcji. Ale i mniejsza masa, mniejsze spalanie, więcej miejsca w aucie. Oczywiście każdy może sobie kupić to co chce. Nie każdy szuka auta sportowego czy porządnej limuzyny. Nie każdy szuka auta z tylnym napędem. Dla wielu osób to bez różnicy. Tak na marginesie porządne limuzyny miały napęd na tył kiedyś. Teraz coraz częściej dominuje tam napęd 4x4.

PS przykład z dyskusją o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiejnocy jest nie odpowiedni. Bo każdy choć trochę zorientowany w temacie wie, że z punktu widzenia teologicznego ważniejsze są te drugie. Więc akurat tu dyskutować nie trzeba bo jest to oczywiste. natomiast zachowanie samochodu przednio czy tylno napędowego nie podlega regułom. Podsterowność i nadsterowność może wystąpić i tu i tu. 

Tak na marginesie, skoro chwalicie tylny napęd to napiszcie co takiego wam daje. Tylko bez ogólników, że frajdę z jazdy. Co konkretnie?

Opublikowano

Dawno już nikt nie pisał dlatego odświeżam temat.Mam pytanie czy jeździł ktoś z was hyundaiem sonatom?Znalazłam w ogłoszeniu z wyglądu fajny ale nie wiem jak się on sprawuje jaki jest koszt części jak z blachą

Opublikowano

Dawno już nikt nie pisał dlatego odświeżam temat.Mam pytanie czy jeździł ktoś z was hyundaiem sonatom?Znalazłam w ogłoszeniu z wyglądu fajny ale nie wiem jak się on sprawuje jaki jest koszt części jak z blachą

Hyundai Sonatom? To chyba jakaś rzadka wersja na rynek USA ? 

Opublikowano

@glika Nie wiem czy opcja z hybryda taka fajna,w trasie spali nie wiele mniej niż normalna benzyna,w mieście mniej,lecz podobnie do diesla.Ona ma sens jak dużo jeździsz po miescie,bo trzeba przeliczyć czy większy koszt zakupu sie wróci

Opublikowano

To może być taki włoski oryginalny fiat. Tylko zapomniałem jaki on ma symbol. Silnik 2l.

Opublikowano (edytowane)

no mnie też to fiatem zalatuje, ale  silnik to tam jakis mały jest, więc 2 litrów nie będzie

 

No i ten wlew paliwa z tyłu koło lampy, a w żadnym fiacie nie zauważyłema takiego

Edytowane przez grzegorzk4
Opublikowano

Fiatów wtedy w Anglii nie robili. I dzisiaj nie robią  Mirafiori to jest fiat 131. Ale ani ten ani 132 to to nie jest. To jest jakieś angielskie auto. Może jakiś ford może lotus, mg itd. Oni wtedy robili masę różnych aut. Nie to co teraz dwie czy trzy które każdy zna.

Opublikowano

Ma lub miał  ktoś  Toyotę  Corollę Verso miniwan - disela  ?   zastanawiam się nad  kupnem  i tak mi wpadła w  oko.   Tak  za 10-15  tyś.    co myślicie -,

Kolega ma i nie narzekał, ale jak obecnie jest to nie wiem.

Kilka lat temu zastanawiałem się własnie nad takim autem. Strasznie mi się spodobało. Chciałem wersję 7 os. i koniecznie srebrną lub najlepiej szampański metalik z 2,0 D4D. Niestety na tą chwilę nie mogłem takowego znaleźć a jak już to cenowo za wysoko. Szukałem do 30 tys.

Ostatecznie zleciłem ściągnięcie wieśwagena Tourana 1,9tdi 105Km - 2004 wyszedł 31tys. Po wiem Ci  -rozważ to auto - rewelacja. Może desainem nie powala, ale wygoda i funkcjonalność rewelacyjna. W środku bardziej przestronnie niż w Verso, a bagażnik niesamowity. Później podniosłem moc na 140KM to zrobił się wariat. Przyspieszenie niesamowite i to bez redukcji na 6 biegu moment z 80 robi się 140. Sprzedałem go na wiosnę rocznik 2004 za 14 tys. zł po wymianie sprzęgła i rozrządu. Teraz mam inne auto 163 Km też w dieslu ale wydaje mi się, że przyśpieszenie i elastyczność zdecydowanie na plus wieśwagena. Oglądałem nawet nowego w salonie, ale 115 w promocji to za dużo.

Zdecydowanie polecam ten samochód -ale tu ważne silnik 1,9. Bo jeśli 2,0 to szukaj młodszych roczników bo bodajże 2003-05 to były najgorsze egzemplarze. Części w porównaniu z Toyotą - raczej nie ma co porównywać :D

Opublikowano

Jak ktoś szuka warto rozważyć zakup https://www.youtube.com/watch?v=1dHOuroDoVs

Opublikowano

Zastanawiam się obecnie nad kwestią wyboru samochodu z silnikiem diesla a benzynowym. Cała masa ludzi kupuje diesle, ale czy przy niskich przebiegach ma to rzeczywiście sens? Chciałbym poznać Waszą opinię

Opublikowano

Od nastu lat jeżdżę dieslami.  Praktycznie krótkie trasy i ciągle na zimnym silniku. A to z uwagi na dowożenie dzieci najpierw do przedszkola, teraz do szkoły - 7km w jedną stronę. W F Galaxy po bodajże 5 latach zaczął zaklejać się EGR , VW Touran przez 5 lat zero problemów (jeszcze był bez DPF-u). Teraz drugi rok F Kuga - zauważam wzrost spalania - najprawdopodobniej na skutek zużytego filtra cząstek stałych (choć przebieg 140tys. km) zaczyna często włączać wypalanie. Mechanik poleca usunąć filtr, ale mam mieszane uczucia. Na razie średnio w 8l/100 się mieszczę, więc bez tragedii.

Wybieram diesle z uwagi na dopłaty do paliwa rolniczego jak i mniejsze zużycie paliwa.

Najtaniej na gazie, miałem kiedyś dwa, może w przyszłości powrócę.

 

Opublikowano (edytowane)

żona wozi dzieci do przedszkola autkami z TDI pod maską, 1km w tamtą i tyle samo z powrotem, dwa razy dziennie

autka raz na tydzień/dwa biorę w drogę do pracy, przegonię je całkiem nieźle na odcinku ponad 30km w jedną stronę, na daną chwilę żadnych niepokojących objawów ani w jednym ani drugim, a jeździ już tak ponad rok

żeby nie było, mieliśmy do tego celu (do wożenia dzieciaków do przedszkola) kupić małego żwawego benzyniaka, nie wyszło, nie mogłem się przestawić, a poza tym te co chcieliśmy kupić okazały się padakami, gdzie słabszy o 25% na papierze diesel był duży żwawszy, bystrzejszy

 

Edytowane przez bratrolnika
Opublikowano
56 minut temu, lukbold napisał:

no i te Twoje dopłaty do paliwa jak i jego zużycie szlag weźmie jak trza będzie wymienić DPFa... na takie trasy to tylko stary diesel bez wodotrysków albo benzyna

Jak pisałem poprzednie dwa auta zero problemów przez lata. Biorąc pod uwagę przejechane km  w stosunku do benzyny (nie uwzględniam przeróbki na gaz) na duży plus na konto ON

W obecnym najnowszym choć  raz na dwa tygodnie , czasem raz na dwa miesiące miewał trasy 350km, to jak pisałem prawdopodobnie filtr do wyrzucenia lub wymiany. Sam nie wiem czy warto go wyrzucić. Niby spadnie spalanie i lekko moc wzrośnie, ale nie wiadomo co się na stacjach diagnostycznych zmieni. Niestety ostatnio zabuliłem 1,9 k za regenerację wtryskiwaczy - choć  nie jestem do końca przekonany czy było to potrzebne. Oficjalnym powodem prawdopodobnie Paliwo zakupione w hurcie w listopadzie i tankowanie bez mieszania w zbiorniku do kwietnia.

Dzisiejsze benzyniaki w naprawie na pewno do tanich nie należą.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez magik503
      Hej
      Chciałbym poznać waszą opinie na temat tego samochodu: http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=152997173
      Potrzebuję kupić jakiś samochód do jeżdżenia na uczelnie , mam troszkę daleko o pociągi nie jeżdżą już tak jaki kiedyś..
      Jakie są wasze opinie na temat tego Opla?
    • Przez Marcin821010
      Witam wszystkich,
      Mam pytanie gdzie w przyczepie Autosan D50 z 1990 r.  znajduje się tabliczka znamionowa i numery ramy
    • Przez Gremorg
      Witam, mam pytanie dotyczące obsługi, a konkretnie do czego służą te 3 przyciski w ładowarce Manitou MT 1740 SLT.
      Nie mam do niej instrukcji obsługi, a podczas pracy ciężko zaobserwować aby coś znacznie się zmieniało.
      Dzięki za pomoc i pozdrawiam !


    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v