Magda2202

Krowa nie chce jeść i pić

Polecane posty

Magda2202    0

Witam mam problem z krowa jest nie cale 2 miesiace po wycieleniu i od tygodnia zaczęła robić twarde bobki jak konie nie pobiera już sruty I bardzo mało pije próbowaliśmy już ja dopajac ciepła woda i nawet nie chce spróbować dajemy jej trawę ale to też nie pomaga I nic się nie dzieje 

Wiadomość z agroFakt.pl

Magda2202    0

Ma przyjechać jutro rano jak był tydzień  temu to mówił że trochę za mało pije

leszek1000    486

No to może być wszystko. Jak tydzień temu już co się działo, to mógł ją standardowo przebadać. Test na ketozę, sprawdzić trawieniec. Czy krowa od wycielenia mocno schudła? Czy wcześniej jadła normalnie ? Ile mleka dawała wcześniej. 

• Like 1

Lekarz przyjechał tydzień temu i jego wizyta polegała na powiedzeniu że mało pije ? Pierwsze co to zmień lekarza bo szkoda gadać. Według mnie to prawdopodobnie ketoza, następuje spadek na mleku, krowa nie chce pobierac paszy treściwej tylko skubie siano albo szuka słomy spod siebie, aczkolwiek to lekarz musi przebadać. 

plati    21
40 minut temu, mateuszmtz napisał:

Ja bym ją sprzedał puki stoi na nogach

Najlepiej sprzedać jak to może zwykla ketoza którą teraz dotyka średnio co 3 sztukę. Zrobić test, sprawdzić trawieniec i wtedy dopiero można cos powiedzieć 

leszek1000    486

Ale 2 miesiącach to ona połowy wątroby już nie ma. Sam pamiętam jak  jeszcze nie doiłem, pracownik doił. Krowy chudły i mało jadły. A po 2 miesiącach krowa już nie mogła wstać bo sił nie miała. Jednej zaczęliśmy glicerynę dawać ale już było za późno. 

Ketozę to po tygodniu można rozpoznać a po 2 miesiącach to już po ptakach. 

plati    21

2 miesiące temu się ocielila, nie  napisal że choruje od 2 miesięcy, tylko od tygodnia.. 

Dlatego dobrze mieć hodowlę pod oceną, wtedy wiadomo od razu 

Tomasz55555    5

Nie czuć od niej czasami przykrego kwaśnego zapachu,bo miałem podobnie,weterynarz zapodal odrazy zastrzyki plus do tego podawałem rano i wieczorem glikol propylenowy rozpuszczony w ciepłej wodzie.

leszek1000    486

gorączki nie ma. Co z tym mlekiem ile obcięła? 

Może ciało obce.Jak będzie wet to napisz co stwierdził 

I zrób zdjęcie krowy 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kakus19
      witam mam powazny problem z krowami.nagle kilka sztuk przestało jesc.wg diagnozy wet maja zapalenie okreznicy tzn zbiera sie gaz w jelicie slepym. jedna padla dwie zdazylismy sprzedac dzis nastepna jest chora.dzieje sie to nagle od razu jest zatrzymanie mleka.wlewane byly drozdze oleje alkohol ziolowe przetrzyszczajace, propioniany.temperatury nie maja.nie bylo zmiany paszy tresciwej ,pryzmy z kiszonkami otwarte sa od listopada/stycznia.trawa jest troche podgrzana ale dawalismy duzo gorsze jedzenie jak byly upaly.proby z federacji byly pobierane w zeszłą sobote wyniki w poniedzialek nic niepokojacego nie pokazaly wzgledem poprzednich miesiecy.kwasicy nie maja kupa ok .doradca zywieniowy zalecil dac mniej tresciwych i wprowadzic siano ale dzis nastepna nie je.krowy w roznym okresie-jedna po ocieleniu druga 2 tyg po ocieleniu jedna pol roku po ocieleniu jedna przed zasuszeniem.krowy jedza pmr z kuku ,trawy z lak wieloletnich bez motylkowych I pokos sloma pszenna kreda.tresciwa to zboze wlasne srutowane srutownikiem bijakowym(pszenica,pszenzyto,mieszanka jara) soja rzepak mix witamin mineral drozdze troche otrab pszennych. te po ocieleniu maja dodatkowa pasze energetyczna tresciwa robiona przezemnie-sruta kukurydziana,soja tłuszcz chroniony witaminy rozrodowe z karotenem. na ten pmr leci tresciwa 6 razy dziennie i jest mieszane na korycie .3 razy w ciagu dnia posypywana jest sodka. co moze byc przyczyna tych dolegliwosci?mial ktos podobne przypadki? co zawinilo?
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez krystiam114
      Witam, mam problem z jednym bykiem mianowicie chodzi o to ze w przednie nogi ma ugiete na boki i ledwo wstaje. Stoi zgarbiony rowniez ze zgientymi. Mysle ze to moga byc stawy, prosze o pomoc bo nie wiem czy jak urosnie to bedzie mogl normalnie wstac. Dodam ze to LM 50% czerwony 430 kg
    • Przez rolnikos25
      Witam, mam jałówkę 14 miesięcy  waży z 300 kg ale ostatnio przestała prawie jeść ospę i już od małego pije strasznie dużo wody około 50 litrów siano je nawet dobrze. Przed pojeniem wygląda na taką zapadniętą, a już po wszystko jest ok. Była odrobaczona w październiku. Dodam jeszcze że przy pojeniu strasznie się ślini, a po zabraniu wiadra z woda jeszcze sama ssie swój język. Co może jej być?
    • Przez superfarmer02
      pomocy😢 wczioraj padł mi byczek ok 150kg. kaszlał szybko oddychał nie miał biegunki dostał antybiotyk zachowywał się normalnie i w ciągu pół godz. zdechł dzis to samo z jałoszką ok 5 mieś. te same obiawy zdechła na oczach przewruciła się zaczeła charczeć i koniec dostała też antybiotyk wieczorem ma przyjechać wet oboje dostawaly siano ziemniaki i śrute nie wiem co robić cała obora zaczyna pokasływać sory za błędy ale pisze na telefonie PS.nie miały temperatury ani biegunki
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj