Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wassabi88    0

Witam 

Dostałem ofertę wydzierżawienia 7 hektarów gorszej klasy ziemi pod uprawę tarniny. Dzierżawca ma zajmować się wszystkim, ja tylko "daje" pole pod uprawę. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z dopłatami unijnymi na tego typu uprawę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Czy ciężko potem przywrócić pole do stanu "użytkowania" po uprawie tarniny?

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za jakiekolwiek informację.

Jurek321    45

Widziałeś już kiedyś tarninę i jej korzenie, to roślina dosyć ''agresywna'' problem z karczowaniem.

i na 5 lat i stwierdził że się nie oplaca a potem dostajesz spowrotem czy jak. żeby potem to wykarczować to chyba musiałbyś ogniem to albo każdy krzak po kolei wyrwać i nie wiem czy przy orce byś nie trafiał wraz na korzenie

Wiadomość z agroFakt.pl

kellyq    54

Zapomnieliście wspomnieć o kolcach 😉

Wassabi88    0

Ogólnie umowa ma być na 7 lat, bo tyle ten krzak dojrzewa do odpowiedniego zbioru. Nie wiem co potem, być może dogadamy się i usunięcie pozostałości będzie w kwestii tej firmy. Najbardziej jednak interesuje mnie kwestia dopłat, bo jeśli takowych nie ma, to po prostu nie będzie mi się to opłacać.

robert1226    151
Napisano (edytowany)

Myślenie typowego lasera pole może zniszczyć dziadostwem zapaprać ale najważniejsze by tylko dopłaty były .

I się taki k....a rolnikiem nazywa.

Edytowano przez robert1226
  • Like 1

dsbh    90

@Wassabi88 weź łopatę poszukaj wieloletniej tarniny w okolicy i sprawdzisz jakie ma korzenie. Wtedy zobaczysz czy jesteś w stanie przywrócić pole do jakiejkolwiek uprawy.

bo jak były dopłaty do orzecha włoskiego to znam orłów co jak posadzili je co 10 metrów to pomiędzy wrac zboże siali a tu raczej ten patent nie przejdzie

robi57362    773

tarnina ciezki temat od lat ojciec z tym walczyl na miedzach teraz ja co roku kosze kosa puki małe

jesli pomoglem kliknij fajne

Adrian_K_90    754
Napisano (edytowany)

Jeśli podpiszecie umowę dzierżawy, to chyba on się będzie dopłatami zajmował, a nie ty. Tak u nas przynajmniej zawsze było. Właściciel wtedy kiedy umowa jest na przysłowiową gębę. Skasować zaś teraz to wszystko się da.  Po siedmiu latach, to chyba jeszcze nie będzie bardzo rozrośnięta. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Wassabi88    0
18 godzin temu, robert1226 napisał:

Myślenie typowego lasera pole może zniszczyć dziadostwem zapaprać ale najważniejsze by tylko dopłaty były .

I się taki k....a rolnikiem nazywa.

Typowy troll, nic nie wniosę do tematu ale się wypowiem i podenerwuje ludzi. Trzeba jakoś się wyładować po całym dniu orki. Moje pole, i mogę z nim robić co chcę, nic ci do tego kolego. Rozumiem że kwestia dopłat cię nie obchodzi i ich nie pobierasz, bo "pierdzielisz" Unię? Jak masz takie uwagi pisać i śmiecić ludziom w wątku, to się goń z forum i leć do stodoły posiedzieć w swoim kumbajnie na kredyt do końca życia, zajadając swoją rozpacz marchwią i cebulą. Grzecznie zapytałem na forum o poradę. Nie wiesz co napisać to po prostu olej to.

15 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

Jeśli podpiszecie umowę dzierżawy, to chyba on się będzie dopłatami zajmował, a nie ty. Tak u nas przynajmniej zawsze było. Właściciel wtedy kiedy umowa jest na przysłowiową gębę. Skasować zaś teraz to wszystko się da.  Po siedmiu latach, to chyba jeszcze nie będzie bardzo rozrośnięta. 

Dowiadywałem się jak to jest z tym usuwaniem korzeni. Da się to zrobić, tylko koszta są duże.

Dziękuję serdecznie wszystkim za informację. Co do dopłat to po prostu udam się do najbliższej placówki ARiMR, tam powinni mi chyba na to pytanie odpowiedzieć :)

robert1226    151
Napisano (edytowany)

Lenia kanapowca prawda w oczy  (kole ).

Ps. Nie mam długów, ani kombajnu na kredyt i dopłaty biorę bo mi się należy ją uprawiam ziemię nie oddaje w dzierżawę pod jakiś chwasty .

Edytowano przez robert1226

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj