Polecane posty

proxy8441    248
9 godzin temu, jacus napisał:

dzisiaj dzwonili z de heus- podniesli na 570 , kosza od tygodnia na poczatku 40 % teraz spada do 32-34 %.

kolega mi mówił że jest po 550zł w Spytkowicach o nich mówisz? potrącenia i dodatek jak wygląda w DeHeus?

14 minut temu, tommy66692 napisał:

Wilgotność w kukurydzy to jak przebieg w passacie do ustalenia 😁 u mnie na mierniku dziś 28% na skupie 32% im dalej w las tym gorzej, miernik przy mokrej kukurydzy przy każdej próbie musi być wyczyszczony bo jak nie to z każdej próby zbiera wilgoc i wychodzi coraz więcej 

nawet ten na zgniot?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
Dnia 20.10.2021 o 23:42, nexeqadore napisał:

Wymlocona dziś inwentiwe 29.5 wilg 12.8t ha 650netto

Kto tyle placi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
25 minut temu, proxy8441 napisał:

kolega mi mówił że jest po 550zł w Spytkowicach o nich mówisz? potrącenia i dodatek jak wygląda w DeHeus?

nawet ten na zgniot?

Tak właśnie ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
Dnia 20.10.2021 o 23:33, witejus napisał:

Chyba skupuje,ale mnie to specjalnie nie interesuje.

Tak nie do końca bo po 600 sprzedam z obiorem z pola,czy chemirol skupuje ?chyba tak ,po ile nie wiem .Trzeba im zawieść.

Chemirol obala z ceny i z wagi... sprzedawałam tam Rzepak masakra nie polecam oddziału w Siennicy Różanej. 

Dnia 21.10.2021 o 14:16, bercik9894 napisał:

U nas spadają, zaczynali od 650 teraz już 580 i jeszcze problem żeby wzięli bo zasypani. 

Jakie województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

 

1 godzinę temu, proxy8441 napisał:

kolega mi mówił że jest po 550zł w Spytkowicach o nich mówisz? potrącenia i dodatek jak wygląda w DeHeus?

nawet ten na zgniot?

byla -dzisiaj sami dzwonili ze podnosza- ktos chyba im robi konkurencje,  bioagra ?, nie pamietam chyba +8 i -12. 

na wadze nie rabia-w okolicy wag samochodowych pelno, procent w  miare zgadza sie z draminskim, kasa pewna i w terminie...zeby cena byla lepsza to zyc a nie umierac 😛.jest paru co szuka szczescia-tyle ze co roku w innym miejscu ,o czyms to swiadczy.

aniayogi-to chyba nie ten chemirol piekary kolo proszowic. oni za to podobno mieli problem % ,kolega sie nacial.

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Ale Was tam tną na cenie w moim regionie 660-640 netto

7 godzin temu, komizmo napisał:

Ale mi połamało tej kukurydzy... Z 50 procent. Na jakiej wysokości musi być kolba żeby heder ja podebrał?

Jak połamie w bok i przystawka będzie ją w stanie wciagnac to prawie w ogole nie będzie strat. Gorzej jak jest mokra łodyga i będzie się wieszać na przystawce. Dobra przystawka, operator i będziesz zadowolony. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
3 godziny temu, Tipik napisał:

Ale jebia na wilgotności. Kukurydza mierzona na dwa wilgotnościomierz z dramiskiego wyniki 24 25% na wipaszu 31%

Tak pisze na str draminskiego 

Dokładność pomiaru wilgotności  

± 0,5% dla ziarna znormalizowanego
± 1% w zakresie do 10% wilgotności
± 1,5% w zakresie powyżej 10% wilgotności
i może rosnąć wraz ze wzrostem wilgotności próbki

Czyli do wyniku trzeba dodać 3do 4 % co nie zmie faktu że zawyżają firmy tak od 2 do 5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Wipasz w środę na mierniku prywatnym ok 29%, na skupie też 29%, dzisiaj 29%-28%, na skupie 32%. Morze kukurydzy napływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, jacus napisał:

chemirol piekary kolo proszowic. oni za to podobno mieli problem % ,kolega sie nacial.

Tam zawsze były jedne z najniższych cen w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
12 godzin temu, tommy66692 napisał:

Tak właśnie ten

ale po pomiarze takiej 33% to tylko lekkie ślady na kielichu białe ale nie wilgoć, pozatym jaka jest zasada działania na zgniot np WILE 55? jak wykonuje pomiar? poprzez siłe nacisku na dno?

11 godzin temu, jacus napisał:

 

byla -dzisiaj sami dzwonili ze podnosza- ktos chyba im robi konkurencje,  bioagra ?, nie pamietam chyba +8 i -12. 

na wadze nie rabia-w okolicy wag samochodowych pelno, procent w  miare zgadza sie z draminskim, kasa pewna i w terminie...zeby cena byla lepsza to zyc a nie umierac 😛.jest paru co szuka szczescia-tyle ze co roku w innym miejscu ,o czyms to swiadczy.

aniayogi-to chyba nie ten chemirol piekary kolo proszowic. oni za to podobno mieli problem % ,kolega sie nacial.

hmm 580 w Spytkowicach robi sie ciekawie


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
15 godzin temu, Unexpected napisał:

Wipasz w środę na mierniku prywatnym ok 29%, na skupie też 29%, dzisiaj 29%-28%, na skupie 32%. Morze kukurydzy napływa

Elewator 11 października ciałem danubio czuć było że mokra pokazała 34,6 przyczepa doładowana konkret rozgarniane łopata po rogach waga 13580 kg 20 października  kosze mas 23m w ręku czuć że jest suchsza mierze na mierniku mielonym 28% na elewarze 34,4 wilgotności przyczepa identycznie usypana z czubkiem w rogach pełno a waga 12800.... Aż taka rozbieżność wagowa może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
14 minut temu, Damian24424 napisał:

Ehhh 3dni wiało miałem ciąć o 17 i deszcz spadł o 16…

Nie wpływa poczekaj chwile owieje i wjezdaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
2 godziny temu, Michalk13 napisał:

Mas 23m ma gęstość 66-70kg/hl a danubio 76 więc jak najbardziej tak

dokładnie, Mas to pewnie dent a Danubio flint, flinty mają wiekszą gęstość od dentów i na mokro i na sucho


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

U mnie na rejonie pierwsze szacowania z ubezpieczenia po czwartkowej wichurze szacują wstępnie od 15 do 40 % ostateczne szacowanie po koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Wykoszone 27 ha, średnia 13,9 t/ha, większość na 2 klasie. zostało 13 ha ale fao ponad 300 i czekamy. na usługach położone już trochę lepiej jak 80 ha i plony różne. na słabszych stanowiskach ciężko o 10 t/ha, natomiast kosiliśmy u jednego rolnika P8888 z Pioneera i dała 16 t/ha tylko przy wilgotności 34 %. w tym roku na razie nie suszyliśmy nic, cała kukurydza pojechała po 650 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj