Polecane posty

jacek472    40

nie piszcie plonów bo to nie ma sensu zaraz duposcisk itd, 300g z kolby x 70000 roslin pewnie tyle obsady zostało, a po zdjęciu widać  że 300g jest takiej 40% kolby, a 21 t to 14650 na sucho, a to jak najbardziej realne w wielu miejscach w polsce. U mnie w lubelskim wschodnim qq piękne kolby ładne, rośliny wysokie, ale jeździłem w strony łódzkiego, to już od warszawy w kierunku poznania już nie jest tak kolorowo.

Jakie ceny w lubelskim prognozujecie, bo nie wiem czy kupować suszarnie czy dać w tym roku sobie spokój i mokrą sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Ja chyba będę miał 60 z ha 40 % jak ta dała prawie 22 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Dzwonilem dzis zamowic gaz do suszarni bo w koncu przebrnąłem przez rejestracje w necie na platfofmie puesc2 , a tam słysze ze gazu niema i nie wiadomo kiedy bedzie bo bialoruska granica stoi.... ma ktos dostawce z towarem w mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
1 minutę temu, tommy66692 napisał:

Bokiem nam wyjdzie rzad pis

Nie na wszystkie decyzje geopolityczne rzad pis ma wpływ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Za plucie na Rosję, Niemcy Białoruś czy Czechy z pewnością ma. Pozostali sąsiedzi jak Słowacja czy Litwa  nic  nie znaczą a Ukraina jest państwem upadłym

  • Like 3

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Nic nie ugramy nie mając sojusznika wśród sąsiadów, pisiory myślą że hamburgeryka nam pomoże, nasz sąsiad dziesięć tysięcy kilometrów od nas 

Nie darmo mówią że sąsiad ważniejszy jak rodzina czasem 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 22.09.2021 o 16:00, DoggyDogg napisał:

A skąd wiesz, że nie kupiłem już nawozów??

to byś teraz sprzedał z lepszym zyskiem;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ja pitole to u mnie w okolicy bambry będą po 25 ton kośić jak w zeszłym roku mieli po 20! U mnie jak wyjdzie tak jak rok temu to będę szczęśliwy 15.5 tony ale chyba tak nie będzie bo słomy to w pyte ale kolby średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
14 godzin temu, Ulman napisał:

Za plucie na Rosję, Niemcy Białoruś czy Czechy z pewnością ma. Pozostali sąsiedzi jak Słowacja czy Litwa  nic  nie znaczą a Ukraina jest państwem upadłym

AKurat Czesi to już od dłuższego czasu Polaków nie lubią i cały czas szukają zaczepki, aż sobie poszukali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
28 minut temu, solek01 napisał:

AKurat Czesi to już od dłuższego czasu Polaków nie lubią

Tak gdzieś od 68 roku,piszcie o 22 tonach z ha to zaraz ceny polecą w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Goświnowice 690 przy 40%

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamniak    1
Dnia 24.09.2021 o 11:14, pasio napisał:

Goświnowice 690 przy 40%

Masz jakiś namiar ?

Edytowano przez Adamniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
Dnia 24.09.2021 o 10:24, solek01 napisał:

AKurat Czesi to już od dłuższego czasu Polaków nie lubią i cały czas szukają zaczepki, aż sobie poszukali.

Tak zasadniczo to wszyscy się na nas uwzięli i nikt nas nie lubi a my przecież nikomu nic nie zrobiliśmy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
9 godzin temu, Wojciech1991 napisał:

Czy ktoś już ciął kukurydzę na ziarno?

Ja jutro będę ciął. Z pomiaru na kolbie pokazuje 28-29 oraz na drugim polu 31-33.

Jutro do brata stryjecznego jadę ciąć na ccm, około 28-30 % ma fao 200-230, a fao 250 32%

Problem w tym że w mojej okolicy skupy ruszają za 2-3 tyg, a jak będą dopłacać około 6zł za procent poniżej 30 to średni biznes kosić taką poniżej 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Moja ma ok 50 procent wilgotności. Ale z jednej kolby 270gram co jak dobrze liczę to przy 30proc daje ok 16t


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
1 godzinę temu, Pajej napisał:

Moja ma ok 50 procent wilgotności. Ale z jednej kolby 270gram co jak dobrze liczę to przy 30proc daje ok 16t

Nigdy nie będziesz miał każdej kolby 270gram. Musiała by być jedna w jedna taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
6 godzin temu, Murphys napisał:

Nigdy nie będziesz miał każdej kolby 270gram. Musiała by być jedna w jedna taka

 

2 godziny temu, lassie napisał:

Zależy jaka obsada 8szt/m2 x 270 gram to daje 21,6 t/ha 

czytajcie ze zrozumieniem. wilgotność 50% 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
38 minut temu, Pajej napisał:

 

czytajcie ze zrozumieniem. wilgotność 50% 

To tym bardziej, ja biorę kolbę 320gram wilgotność 30% i to znaczy, że będzie sypać 25ton? No nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj