Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, Rogas71 napisał:

Bajkopisarz gdzie ten warchlak za 80 pln

na dunskiej farmie- takie ceny chyba sa nadal aktualne ,w tamtym tygodniu tyle kosztowaly..

9 godzin temu, jacek472 napisał:

To cię zdziwię bo u mnie będą świnie, ale qq raczej nie będą jadły tylko pszenżyto.

A na jakiej podstawie kolego twierdzisz że czegoś mniej w produkcji zwierzęcej będzie? bo jak na podstawie ceny to chyba trochę źle myślisz bo przystosowanie budynków do danej specjalizacji trochę zbyt dużo kosztuje aby tak sobie  skakać z kwiatka na kwiatek, a zresztą w trzodzie w cyklu zamkniętym jak u mnie to od decyzji o likwidacji  stada (humanitarnie) to około 11 miesięcy potrzeba aby ostatnie sztuki zeszły ze stanu. Zaś w cyklu otwartym to jest mega promka bo cena warchlaka duńskiego w wadze 30kg zaczyna się od 80zł więc chyba ten kto to robił po 470 zł za takiego malucha to dalej będzie robił. 

125*6,2=775-470=305 

125*4=500-80=420

Chyba nie muszę tłumaczyć rachunku, ale dodam że dopiero teraz po wielu wahaniach cen producent prosiąt pierwszy raz w historii dokłada do interesu (wg moich obliczeń to z grubsza koszt produkcji warchlaka 30kg to +-150zł.

 

 

swin ubywa  systematycznie co roku-jakos nie widze szans na powrot do masowej hodowli..

11 miesiecy ??? slyszales o asf ? to taki dobry wujek co w 11 godzin ci humanitarnie zlikwiduje. do wiosny zaopiekuje sie pewnie cala polska.

ludzie sie nie przystosowywuja-po prostu kupuja klodki i zamykaja  i ida do pracy....

wczoraj znajomy opowiadal ze ktos u nich wypuscil prosieta w kukurydze-nie wiem czy to prawda

u nas jeszcze nikt nie kosil , kukurydz schnie bo byl przymrozek a jest cieplo i iwetrznie wiec moze pare zlortych na szuszeniu zostanie.

Opublikowano (edytowane)
11 godzin temu, jacus napisał:

wczoraj znajomy opowiadal ze ktos u nich wypuscil prosieta w kukurydze

jacuś ,jak u ciebie z ceną kuku?ja dostałem wczoraj sms 600 netto do bioagra,tylko trza zawieść do Włostowa

Edytowane przez witejus
Opublikowano
36 minut temu, jacus napisał:

na dunskiej farmie- takie ceny chyba sa nadal aktualne ,w tamtym tygodniu tyle kosztowaly..

swin ubywa  systematycznie co roku-jakos nie widze szans na powrot do masowej hodowli..

11 miesiecy ??? slyszales o asf ? to taki dobry wujek co w 11 godzin ci humanitarnie zlikwiduje. do wiosny zaopiekuje sie pewnie cala polska.

ludzie sie nie przystosowywuja-po prostu kupuja klodki i zamykaja  i ida do pracy....

wczoraj znajomy opowiadal ze ktos u nich wypuscil prosieta w kukurydze-nie wiem czy to prawda

u nas jeszcze nikt nie kosil , kukurydz schnie bo byl przymrozek a jest cieplo i iwetrznie wiec moze pare zlortych na szuszeniu zostanie.

Owszem swiń ubywa masowej hodowli po kilka sztuk, u mnie w lubelskim asf już dawno przeszedł i z doświadczenia powiem że potem się uspokaja, a bynajmniej qq od 3 lat moja i to co po usługach koszę brak straty przez dziki.

Większość z okolicznych powiatów co znam z branży co mają powyżej 500 ogonów to nie zamierzają rezygnować z hodowli, ale też nie zwiększają, mali hodowcy odpadli jak nastał asf PIW pomógł.

Opublikowano

Mam suszarnie ala drzewicz na gaz 9 ton zasypu ,butla gazu za 10tys wyszła na 10 zasypów , drogie suszenie w tym roku litr gazu rok temu 1.35 w tym 2.6 :/. U mnie za mokrą placa 620 netto , to z mych wyliczen z grubsza za min 950netto musze sprzedac zeby cos z tego suszenia zostalo . Niby suszarnia bez obslugowa ale naskakac sie i tak trzeba...

  • Like 1
Opublikowano
19 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

To masz pierwszą ofertę po 950 ode mnie, susz i zabieram płatność odrazu na wadze

Nie po to susze zeby teraz sprzedac licze na 1050 netto a moze 1100 ale jak to bedzie h*j wie , dom buduje chyba gorzej trafic nie moglem...

  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)

Kuku zaczęte p8812.. myślałem że będzie z 10t mimo strat przez zwierzynę i omacnice a tu z tego co nakoszone to nie wiem czy 8t wychodzi przy 26%... więc sypanie kuku na poziomie 15t i więcej bedzie dla mnie wielką niedouwierzenia rzeczą póki sam kiedyś do tego nie dojdę 

Edytowane przez skywalker89
  • Like 1
Opublikowano
3 minuty temu, skywalker89 napisał:

Kuku zaczęte p8812.. myślałem że będzie z 10t mimo strat przez zwierzynę i omacnice a tu z tego co nakoszone to nie wiem czy 8t wychodzi przy 26%... więc sypanie kuku na poziomie 15t i więcej bedzie dla mnie wielką niedouwierzenia rzeczą póki sam kiedyś do tego nie dojdę 

U mnie od 13 do 15 ale na dobrych ziemiach , slabe dzierzawy oddalem pare lat temu , szkoda bylo czasu.

Opublikowano
55 minut temu, skywalker89 napisał:

Kuku zaczęte p8812.. myślałem że będzie z 10t mimo strat przez zwierzynę i omacnice a tu z tego co nakoszone to nie wiem czy 8t wychodzi przy 26%... więc sypanie kuku na poziomie 15t i więcej bedzie dla mnie wielką niedouwierzenia rzeczą póki sam kiedyś do tego nie dojdę 

Tez tak zawsze myslalem ze tu sami bajkopisarze ale w tym roku to i 16-17 ton uwierze. Caly sukces kuku to rozklad opadow i temperatur. Mozesz tam nasmarowac bog wie czym jak pogoda nie podpasuje to bd slaby plon.

Opublikowano

Ja nie daje pod nic niewiadomo ile, spodziewałem się strat bo omacnica sie rzuciła i dużo połamańców i zwierzyna bo przy lesie, 30-40% od normalnego pola na pewno mniej. Ja widzę na polach znajomego co ma na 2-3 klasach zadbanych super kuku wygląda i będzie miał pewnie te 15t mokrej, pierwszy raz posialem kuku, może za 2 lata posieje jeszcze bo na następny rok nawet nie zaplanowałem suma sumarum 

Opublikowano

15t mokrej na piachu można mieć zresztą są regiony ze w innych qq się udaje a to ziemniaki a to zboża lub rzepaki, u mnie w okolicy ile osób sioło rzepaki i wszystko nie przezimowało a jak przezimowało to potem  osłabione się męczyło i plon malutki jakoś korzeń gnił u wszystkich.

Opublikowano
13 godzin temu, witejus napisał:

jacuś ,jak u ciebie z ceną kuku?ja dostałem wczoraj sms 600 netto do bioagra,tylko trza zawieść do Włostowa

to bardzo dobra cena-de heus spytkowice proponuje -znaczy 2 tygodnie temu proponowal -550 zl, 

chemirol nie skupuje ?? 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez weronikasa
      Witam serdecznie i zapraszam do kontaktu w razie potrzeby przewiezienia maszyny rolniczej.
      Przewozimy niemal wszystkie urządzenia i maszyny rolnicze. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Staramy się tak planować trasy, aby móc zapewnić jak  najlepszą stawkę.
      https://www.eu-transport.pl/transport-maszyn-rolniczych
      Zostawiam odnośnik,  pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2022? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z roku 2021:
       
    • Przez yaroslaw
      No  to  sezon kukurydziany  2021 uznajemy  za  rozpoczęty  Gorzelnia Rąbczyn 650zł/t przy 30%   każdy dodatkowy procent wilgotności  to 12zł mniej  a za każdy procent  poniżej trzydziestu  to plus 8zł  Przy większych  ilościach   można a nawet  warto  się  potargować  .  Zaprzyjaźniona  suszarnia  dzisiaj  pierwszy  transport  w tej samej  cenie   plon  około 10t/ha
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v