DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

przemek28_28    2095

Cybulek ale bedzie embargo na wszystkie dostawy i jak trafi do Iranu? Okrężna droga a to bedzie powód do obniżek u nas bo Iran nie bierze a zarobią pośrednicy bo Iran bedzie kupował drożej od nich.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

a po co dopłaty do opasów ,żeby kolejni łowcy dopłat nakupili bydła

 

 

 

Raczej juz zadni frajerzy sie na ten syf nie zlapia. A tym co juz w tym siedza zawsze by troche podratowalo bilans. Dajmy te 300 na rok do bydlaka to patrzac na oplacalnosc to niezla kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Gadajcie co chcecie, zaklad ma tyle bydla zgloszone juz na zapas, ze dopiero na piatek rano mi kanion podstawia. Widac, wiele osob juz sie wystraszylo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44
1 godzinę temu, daroo9876 napisał:

Pojawily sie jakies info odnosnie doplat do krow i tucznikow za polepszony dobrostan. Czy ktos ma wiedze czy do bydla opasowego/mlodziezy beda jakies doplaty?

wariant 2.1. – ,,Dobrostan krów mlecznych – wypas” uwzględnia dopłatę w wysokości 185 zł/szt. wówczas, gdy rolnik przez min. 120 dni prowadzić będzie wypas krów w okresie wegetacyjnym.

wariant 2.2. – ,,Dobrostan krów mlecznych utrzymywanych grupowo – zwiększona powierzchnia w budynkach” zakłada dotację dla rolników, którzy o co najmniej 20% zwiększą powierzchnię przypadającą na jedną krowę. Wielkość należy wyliczyć na podstawie obowiązujących przepisów, a przewidywana kwota dotacji to 595 zł/szt.

wariant 2.3. –,,Dobrostan krów mamek” przewiduje dopłaty w wysokości 329 zł/szt dla hodowców, którzy zapewnią mamkom, cielętom, jałówkom i opasom do 300 kg, poza okresem wypasania, nadobowiązkowy dostęp do środowiska zewnętrznego. Powierzchnia ta musi być o co najmniej 20% większa niż wymagają tego przepisy.

 

Świnie pominąłem, bo to nie o tym temat. Na razie ma to być tylko jednorazowa zapomoga, ponieważ nie jest jeszcze znany budżet na dopłaty po 2020 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O kurka to ładna kasa się na rączkę szykuje.... 😁

Jak to będzie +to co już jest to rewelka 😜

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892
42 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Cybulek ale bedzie embargo na wszystkie dostawy i jak trafi do Iranu? Okrężna droga a to bedzie powód do obniżek u nas bo Iran nie bierze a zarobią pośrednicy bo Iran bedzie kupował drożej od nich.

I właśnie o to mi chodzi,  to bardziej  gra polityczna  wykończy ceny niż  wojna.  

Polska jeszcze na 3msc ma zapas paliwa kupionego po niskiej cenie A już podrożało o 30gr . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wojna to biznes jak każdy inny tylko zyski i straty się inaczej liczy  😁😁😁😁

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

Dzisiaj sprzedany byk ho 635 kg netto 6.40 netto wiek 17 msc Malbork lokalna rzeźnia

Edytowano przez zetor10145
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
52 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Cybulek ale bedzie embargo na wszystkie dostawy i jak trafi do Iranu? Okrężna droga a to bedzie powód do obniżek u nas bo Iran nie bierze a zarobią pośrednicy bo Iran bedzie kupował drożej od nich.

Jak nie będzie tego czegoś rogatego to i o sprzedaż nie trzeba się martwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Jak nie będzie tego czegoś rogatego to i o sprzedaż nie trzeba się martwić 

Bedzie rogate.juz w moich stronach paru zucilo z mysla o biznesie na slomie belach i zbozu.jakos zima olx non stop a bel nie ubywa.zostana tacy jak ja.pare zdychow na kosiarki i oprzatniecie plodow.pomiedzy jakis w ch*j chroniony ptaszek poplony i inne dziadostwo a w wolnym czasie jednoosobowa dzialalnosc .szarpac sie na dzierzawach niema sensu.to ze mnie posrednik nie poklepie po ramieniu za ilosc mowi sie trudno😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

Dziś sprzedane 2hf jeden taki sobie a drugi ładny oba po 640kg cena 7i7.2 wagi i ceny brutto/Kościerza

Ile można zacenić za hf 270kg takiej nie za tęgiej budowy i mm cały czarny może nie okaz ale nawet ładnie zbudowany w wadze ok 400kg?bo człowiek chce kupić a nie orientuje się w cenach takich mniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ziarno i słomę też najlepiej zaorać chociaż nie będzie trzeba wydawać fortuny na kombajny i wożenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

HIT w ZMBM! Przy sprzedazy bydla cielaki gratis(5+2extra)(10+5extra) Przy zakupie cielat (5+2extra)(10+5extra) ok1000 szt do wyboru krzyz-790 hf-390  

Ja nieujade z nimi... Wyprzedaże czas zacząć 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto tak płaci? danielek24 napisał: Dziś sprzedane 2hf jeden taki sobie a drugi ładny oba po 640kg cena 7i7.2 wagi i ceny brutto/Kościerza Ile można zacenić za hf 270kg takiej nie za tęgiej budowy i mm cały czarny może nie okaz ale nawet ładnie zbudowany w wadze ok 400kg?bo człowiek chce kupić a nie orientuje się w cenach takich mniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, danielek24 napisał:

Dziś sprzedane 2hf jeden taki sobie a drugi ładny oba po 640kg cena 7i7.2 wagi i ceny brutto/Kościerza

Ile można zacenić za hf 270kg takiej nie za tęgiej budowy i mm cały czarny może nie okaz ale nawet ładnie zbudowany w wadze ok 400kg?bo człowiek chce kupić a nie orientuje się w cenach takich mniejszych

Moze po 7 albo 8 za zywca ktos da.wiecej do chowu raczej sie nie opyla.soltys juz przypadkiem nie w trasie do ciebie?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44
16 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Średnia z 10 sztuk bydła wyszła 6000zł za sztuke. Średnia waga 780kg 

A rok temu ta sama kasa była za byki 650 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
3 godziny temu, tomaszmab napisał:

A niedawno mówiłem że każdy myśli że jak jest dobrze to zawsze będzie dobrze .. Mówiłem o wojnie niedawno że jakby coś było to ludzie którzy ziemię sprzedali po to aby kupić mieszkanie w bloku będą pluc sobie w brodę .. Bo jak nam ruscy korek zakręca i USA się wypnie to bedziemy końmi orać a ludzie w blokach będą palić meble aby się ogrzać .. a dostaw do marketów nie będzie bo paliwa nie będzie .. Wtedy ludzie szybko zrozumieją że trzymanie kur , koni , świń i bydła nawet w jednym budynku to rzecz normalna .. Popieprzylo się we łbach całej Unii Europejskiej i miastowym którzy gnebia chłopa za irytujący zapach siana albo obornika. A jak przyjdzie wojna to przyjda aby im chociaż pół litra mleka dać z brudnej zagnojonej cycki .. Ludziom się poprzewracalo w głowach i tyle .. A wojna będzie tego konsekwencją . I jest opisana w Tajemnicach Fatimskich . Co ciekawe Polska ma najmniej ucierpieć bo jest tu jeszcze wiara w Boga i szacunek do Kościoła ( chociaż też już nie tak jak kiedys ) a najwięksi agresorzy na świecie którzy odpowiadają za ucisk najmniejszych będą najbardziej zdruzgotani wojną i niemal doszczętnie zniszczone. Bo ta wojna światowa ma być już prowadzona ręką Bożej Sprawiedliwości . Możecie śmiać się z tego co napisałem ale jakoś mnie to nie wzrusza. Wiem napewno że sprawiedliwośc prędzej czy później dosięgnie każdego czy to w tym życiu czy po śmierci . A jedyne co pewne w życiu to śmierć 😉

Kupię konia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44
10 minut temu, JarekBazydlo napisał:

A moze powiesz co bedzie za rok do przodu? 

Aż się boję myśleć. Obecny kryzys na bliskim wschodzie na pewno hodowcom bydła mięsnego się nie przysłuży pozytywnie. Z resztą czynników warunkujących ceny czy w ogóle opłacalność jest znacznie więcej i coraz trudniej je przewidzieć. 

Edytowano przez sylip
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Berthold napisał:

HIT w ZMBM! Przy sprzedazy bydla cielaki gratis(5+2extra)(10+5extra) Przy zakupie cielat (5+2extra)(10+5extra) ok1000 szt do wyboru krzyz-790 hf-390  

Ja nieujade z nimi... Wyprzedaże czas zacząć 😂😂😂

A nie mówili że IBR i BVD w pakiecie z gwarancją przejścia na inne sztuki ? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Berthold napisał:

HIT w ZMBM! Przy sprzedazy bydla cielaki gratis(5+2extra)(10+5extra) Przy zakupie cielat (5+2extra)(10+5extra) ok1000 szt do wyboru krzyz-790 hf-390  

Ja nieujade z nimi... Wyprzedaże czas zacząć 😂😂😂

No jakoś trzeba durni przyciągnąć bo giną. Biernacki jak narkoman rozdaje darmowe działki syfu dzieciaką w szkole a jak urzależni to potem ostatni grosz wydusi. Biernacki jak taki mądry to niech sam za 3 zł hoduje bydło a nie wciska na 2 lata AIDS  rogatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Średnia z 10 sztuk bydła wyszła 6000zł za sztuke. Średnia waga 780kg 

to 8,2 brutto wychodzi na żywą... To jak na te czasy dobra cena, chociaż ty masz ładne sztuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys ceny jarka dokładnie skomentował. Jarek zaśmieca forum bo co prawda ceny podaje ale nie osiagalne dla zwykłego smiertelnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj