Zetix

Długość cięgien dolnych

Polecane posty

Zetix    3

Cześć czołem!

Oddałem do zakładu tokarskiego cięgna dolne z 1224 (przeróbka na haki 3kat) Wszystko jest super pospawane i zrobione elegancko, ale po obcięciu końcówek i wspawaniu cięgna są za krótkie!! Od mocowania przy traktorze do środka haka cbm jest 86cm i mam problem z łącznikiem górnym bo wszystko podczepiam na maksymalnie skręconym... Największy problem jest przy pługu, bo nie mogę go dobrze ustawić na łączniku centralnym.  Co z tym fantem zrobić?? Czy obciąć zaraz za mocowaniem przy ciągniku i dospawać opowiedniego kształtu "przedłużkę" i wsio? obawiam się trochę o to, bo mam uprawowo siewny (masa 2t załadowany) i nie chce jakiegoś bubu narobić :) I jaka długość w tym przypadku będzie najlepsza? Chyba, że macie inny pomysł (nie będę ukrywał, że szkoda mi teraz kupować drugie cięgna i wydawać podwójnie pieniadze)

Edytowano przez Zetix

Zetix    3

Z tego wychodzi, że od 86 do 91cm . Tylko wg mnie 86 to za mało... Widziałem gdzieś zestaw gdzie od jabłka do jabłka było 110cm

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    90

Jak ? Wymiar B= 925 mm mierzone między osiami kul.

11 minut temu, Zetix napisał:

Z tego wychodzi, że od 86 do 91cm . 

samtech84    35

Ja w 914 mam haki Kat.3 i długość od środka kuli do środka kuli 950mm. 1100mm to wersja wydłużona.

Edytowano przez samtech84

Zetix    3
15 minut temu, andrzej78 napisał:

Jak ? Wymiar B= 925 mm mierzone między osiami kul.

Mój błąd!! patrzyłem na inną numeracje!!  Na dobrą sprawę są dwa wyjścia, albo kupić krótsze cięgło ale masywniejsze (teraz mam 64-84) albo wspawka 10centymetrów tylko wtedy osłabiam materiał

andrzej78    90

Dokładnie 1018 mm mają cięgna dla kół z oponami 20,8R38 model 1734. W modelu 1234 długośc wynosi 975 mm opony 18,4-38.

Bezpieczniej byłoby dospawać fragment bliżej mocowania przy ciągniku, tylko pozostaje kwestia otworów w okolicy których działają największe naprężenia. Mimo wszystko profesjonalnie zespawane przy hakach też wytrzyma.

mizerek    1

Po wspawaniu od strony ciągnika cięgna od wieszaków posuną się bardziej do tyłu, to też może mieć wpływ na prace podnośnika, najbardziej udźwig i tempo podnoszenia. Chyba, że jeszcze jest regulacja i można bliżej przełożyć . 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinCiurzyski
      Witam. Mam problem z swoim koniem zaprzegowym. Otóż pacjent Ursus 902 de lux z 1987r. Otóż mam problemy takie z nim że sam załącza sobie żółwia. Mniewalem takie wcześniej też problemy ale przejechałem jakiś odcinek i wyłączał się. A wczoraj taki miałem przypadek jechałem z pusta przyczepa i jak startowalem pod podjazd załączyl się żółw i myślałem że jak nie raz bywało że się zaraz wyłączy się pojechałem 10 km i nic i wróciłem i też się nie wyłączył. I pytanie moje takie jest czy ktoś posiadał taki sam problem? Dodam że dzwigienke żółw zajac uruchamialem i nic nie regowala. Wom włączem też nic. 

• Przez cember16
      Witam Drodzy forumowicze mam problem ze swoją 80tka silnik(ZTS matrin z8401, 1), otóż nie mogę ustawić poprawnego kąta wtrysku w tym silniku pompa była regenerowana wtryski tez,początek wtrysku on mi wypada na drugim otworze w kole zamachowym a pompa na Maxa przyspieszona, silnik pracuje kulawo nie ma wogule kultury pracy, dużo pali w orce głębokiej na godzinę 25 litrów, z mocą to jest tak że 3.5 tony rozrzutnik że zbożem pod górę czuć że go trzyma, co to moze być bo już mi brakuje pomysłów a dodam że ten ciągnik kupiłem do remontu a został cały zrobiony.... 

• Przez kocimierz
      Dzień dobry 
      Mam problem z ursusem 1224, problem jest taki że podczas orki z ugiem 4 skibowym zabrakło napędu w tylnych kołach. Przód normalnie ciągnie ale nie daje rady uciagnac tego zestawu. Objawy utraty były że podszac jazdy orki nagle ciągnik ustał i tylko przód zaczął kopać. 
      Rozłączałem napęd i nic nie dało. Włączyłem blokadę i też nie dało napędu. Czasami na wyłączonym przodzie tak jakby coś łapało napędu ale chwilą 2sekundy i zrywało napęd aż ciągnik drżał.  
      Proszę o pomoc co mogło się stać. 

• Przez hus2431
      Jakiś czas temu przy moim ursusie c385 zatarł się silnik i wpadłem na pomysł żeby zamiast oryginalnego silnika wsadzić 4 cylindrowego perkinsa więc moje pytanie brzmi czy jest możliwość takiej przeróbki i czy wgl się to opłaca?
    • Przez mizerek
      Cześć wszystkim,
      Mam problem z dobraniem czujnika poziomu paliwa do ursusa 914. Oryginalny czujnik nie pasuje. Dwie różnice: w zbiorniku mam mocowanie na 6 otworów, a nie na pięć oraz nie mam wgłębienia w zbiorniku, przez co oryginalny czujnik jest za wysoki. Czy ktoś wie jaki czujnik będzie tu pasował? 
      Szerokość około 5,5 cm, rozstaw dziur po przeciwnych stronach 6 cm.
      Wrzucam zdjęcie otworu w zbiorniku. Te duże dziury są od wkrętów po zaślepce.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj