Tomasz55555

Kontrola bioasekuracyjna asf

Polecane posty

Tomasz55555    12

Witam,niedawno była u mnie weterynaria na kontroli,stwierdzili nieprawidłowości w postaci trzymania byków z trzoda w chlewni.mam "dobrowolnie" z czegoś zrezygnować,czy jest jakiś sposób aby temu zapobiec,jak to było u was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przegrodzić trzeba , tak żeby powstało osobne pomieszczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musisz kombinować . Może w jeden koniec, czy inaczej . Inny budynek może . Wiem że nawet ludzie ścianki z płyt osb robili i przechodziło . Razem nie pozwalają . Swoją drogą i tak długo masz razem . Bioasekuracja od dawna tak nakazuje . Głupie to , ale co zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Świnki  zaproś  na święta-  i  po sprawie.....                  Człowieku  gdzie ty mieszkasz  że  jeszcze   cię  weterynaria  nie dopadła.  🤔 Taki  przepis  i   klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz55555    12

 Cena cena tylko co będzie dalej,natomiast byki mają ten minus ,że jakiś grosz po 2 latach ,a wydatki codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ot dylemat ... My na wschodzie już ze dwa lata takie dylematy . 😥 Świń już prawie u nas niema . Dobrze że dziki są jak były . Nic w tym kierunku nie zrobiono , by rolnikom pomóc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
18 minut temu, Szymi40 napisał:

Świnki  zaproś  na święta-  i  po sprawie.....                  Człowieku  gdzie ty mieszkasz  że  jeszcze   cię  weterynaria  nie dopadła.  🤔 Taki  przepis  i   klapa.

też mnie to dziwi, w moich okolicach to chyba ze 2-3 lata temu ostatnich co trzymali zwierzęta razem wytępili.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127

Ale czasów dożyłem, ja nie mam teraz żadnych zwierząt. W latach 70-tych rodzice trzymali w jednym chlewiku-obórce  krowy,owce, konie,świnie i drób i spełniali wymogi. Wszystkie zwierzęta były zdrowe, a jak zdechło to wieźli do rakarza i nie pamiętam żeby były jakieś pomory

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra zmiana ... Kurna ich mać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No bo jakby było mięso na kartki to i dzików by nie było, no ale jest dobrobyt no i problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz55555    12

Dorzeczy chodzi mi o to,że dziki latają piechotą,niech rząd zastosuje wobec nich bioasekuracje jako prawny właściciel,a nie czepiać się zawsze rolnika strasząc go karami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

No bo jakby było mięso na kartki to i dzików by nie było,

Ty , kurna jak to powiązałeś ? Że dzikami trzeba się zaopiekować sugerujesz ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Swego czasu Helmuty do Polszy zwozili wagonami żydów teraz Herfliki będą te ich zdrowe świnie pchać wagonami do Polskiego śmietnika kulinarnego Jełropy

Po to wybieramy władze aby nas wspierała i broniła, jak nie potrafią to WON! na kase do biedronki , innym nowym dać szanse siie wykazać

Edytowano przez marulekk
  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
15 minut temu, zetorki12 napisał:

Ty , kurna jak to powiązałeś ? Że dzikami trzeba się zaopiekować sugerujesz ? :D

Bo by dziki tłukli i na kiełbasę, a tak dzika szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to sie teraz mieszczuchom oczy otworzą jak będą żreć  jeszcze gorsze goowno płacąc w euro gebelsom a nie w złotówkach polskim rolnikom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na razie w sobotę swoje tłukę .

10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Bo by dziki tłukli i na kiełbasę, a tak dzika szkoda.

To samo napisałem w cenie świń . B|

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Mozesz sobie ot tak zabic czy wczesniej badani krwi?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Badania krwi , zgłoszenie , szkolenia na ubój nie mam , próbki mięsa do badania , wymeldować ... Cała procedura . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

To szybciej ja dziecko zameldował jak sie urodziło mi

Za dwa lata tylko w zoo bedziem swinie ogladac i w sejmie

Edytowano przez marulekk
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Ja na razie w sobotę swoje tłukę .

Uchowałeś czy udało się gdzieś kupić?

Co do dobrej zmiany to dziś w gazecie Radzyńskiej wyczytałem że Gmina Kąkolewnica podnosi podatek rolny do 100zł za hektar, ,,szlak jasny trafi krew nagła zaleje''🤬

Szkołę chcą nam zamknąć w sumie to 3 w gminie, najlepiej to zaorać wszystko puścić w ugór bo nic się nie opłaca. Kurła miało być lepiej!!

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

Uchowałeś czy udało się gdzieś kupić?

Mam jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8904
1 godzinę temu, Tomasz55555 napisał:

Tak,tylko że nie mam warunków  bo po jednej stronie byki,a po drugiej chlewiki

Jak nie przegrodzisz to Karę dostanie i zakaz hodowli. Wyjścia innego nie masz muszą być rozdzielone te zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj