grzesiek1994

Zacielenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jałówki

Witam wszystkich,  proszę o opinię i radę,  moja krówka mieszaniec limousine jest po pierwszym cielęciu,  pierwszy raz przy rui była insyminacja, od razu zaszla heh,  wycieliła się wszystko spoko,  to było w grudniu,  dwa miesiące temu miała ruje, i nie wzywalem nikogo tylko postanowiłem pokryć bykiem, ulzyl sobie dwa razy,  myślałem że jest dobrze,  a 3 dni temu,  znowu ruja, i tu pytanie,  czy jak raz sztucznie to już potem też tak trzeba,  czy po prostu coś nie zaskoczylo, krowa cały czas stoi w stajni, może to ma jakiś wpływ,  nie wiem może jakiś zastrzyk podobno zwiększający prawdopodobieństwo zacielenia, oczekuje szczerych odpowiedzi,  z góry dzięki;)

Gość   
Gość

Widze, ze jestes początkującym hodowcą, ze takie pytania. Nie ma zadnego znaczenia to ze wczesniej byla inseminowana. Naturalne powinno byc teoretycznie nawet skuteczniejsze. To, ze nie udalo sie za pierwszym razem to jeszcze nic nic nie znaczy. Masz własnego buhaja, to próbuj dalej. Jesli za trzecim razem sie nie uda można zrobic płukanie macicy. Staraj się tez zauwazyć początek rui. Jeśli zaczeła się wieczorem, wpuść byka do południa następnego dnia, jeśli rano, to póznym popołudniem, albo obserwuj czy śluz leci i wtedy próbuj.

Edytowano przez Gość

Sylwekx25    1674

Od grudnia do tej pory nie zacielona? wezwij weterynarza niech zbada jajniki. Ta krowa ma ewidentne problemy.

Wiadomość z agroFakt.pl

1 godzinę temu, Sylwekx25 napisał:

Od grudnia do tej pory nie zacielona? wezwij weterynarza niech zbada jajniki. Ta krowa ma ewidentne problemy.

Może i miała ruje,  ale akurat byłem poza domem,  teraz wróciłem,  zauważyłem że chce,  no i byk poszedł,  i 2 miesiące,  i znowu ruja....

Czy sztucznie czy bykiem to powinna zaciążyć ,jeśli wszystko jest ok. Ale widać że ruje nieregularne i powtórka po dłuższym czasie,także wezwał bym weta niech ją zbada.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzesieks345
      Witam. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale niestety nie znalazłem. Krowa musi mieć minimum 24 miesiące aby otrzymać dopłatę, a jaki jest górny próg? Czy może być np. krowa ośmioletnia?
    • Przez Majorfarm
      Witam zainteresowałem się hodowla mamek ale chciałbym zwczec hodowle od 10 sztuk mamek ale nierasowych tz są mięsne ale bez papierów rasowych cxzy to by było opłacalne aby był to jako  dodatek  mam do dyspozycji Lasek z łąka i stawem i z zaroslami ok 1 ha i wiate tak aby mogły żonie tam wejść na noc czy kiedy chcą co o tym myślicie chciałbym również aby każda mamka oczywiście która się da dosadzac obcego cielaka aby wychowywać po 2 cielaki przy jednej mamce co wy na to A powiem odsadki takie po 300 kg sprzedawać 
    • Przez Domek96
      Witam mam taki problem ostatnio krowy ucieły mi sporo mleka i nie wiem czym może być to spowodowane.Dostaję oczywiście kiszonkie z kukurydzy sianokiszonkę oraz witaminy i tu moje pytanie jak zrobić samemu pełowartościową mieszankę dla krów żeby dawały więcej mleka.
    • Przez damian19111999
      Panowie czy opłaca mi się przerobić stodole dla krow mlecznych na głębokiej ściółce wymiary 15 na 11 m dla 20 krów?
    • Przez Jawor182
      czy warto korzystać z aplikacji? jakie koszty?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj