Tomkowski16

Wybór ciągnika

Polecane posty

Tomkowski16    0

Witam 

Ostatnimi czasy zastanawiam się nad kupnem ciągnika byłby to póki co ciągnik główny i jedyny w godspodarstwie z czasem zakupiło by się ciągnik silniejszy lub pomocniczy, pracowałby na ponad 30 ha i tu pytanie do was który wybrać na oku mam: massey ferguson 6160, new holland 8160, new holland m100, case mx100c, case mx100, fendta 510c, john deere 6510 i new holland td95d. Prosiłbym posiadaczy o opinie jak jest z awaryjnością, dostępnością części i spalaniem. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

jd 6620 mają fajne opinie ale są drogie, mi się taki marzy, z nh to szukaj już coś z serii t6000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest kupić używkę z nastawieniem na jeden konkretny model, wszystkie będą się dobrze sprawować jak nie trafisz na trupa i każdy będzie chwalił co innego, jeden bedzie mial i polecał Jd albo nh a ty akurat trafisz ze moze sie sypać,  a częsci dostaniesz do każdego. Ja bym poprostu pojezdził po ogłoszeniach różnych marek i sam zobaczysz który Ci odpowiada i brał najlepiej utrzymanego, a coś do zrobienia w każdym wyjdzie w trakcie roboty. Ale wiadomo że zawsze można posłuchać opinie innych :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Piszesz trochę jak gimnazjalista/pierwszak średniej, ale może to tylko pozory ;) powinieneś jeszcze podać budżet bo od tego też sporo zależy. Jeśli ma być to główny ciągnik to na pewno powinien być w 6 cylindrach, a jak pomocnik to na początku dasz radę i czwórką, a z biegiem czasu dorobisz się większego. 
Fendt i John Deere będą najdroższe i teoretycznie powinny być najlepsze, ale ryzyko trupa też jest. Nie wiem czego oczekujesz od ciągnika - czy prostoty czy komfortu pracy. Np. New Hollandy serii M/8x60/Tm wychodziły w skrzyniach mechanicznych i bardziej skomplikowanych. Jeśli trafisz na dobrze utrzymanego w Range Commandzie to na pewno nie będziesz narzekać, ale jak coś będzie nie tak to naprawy troszkę kosztują i raczej Mieciowi bym go nie oddał na warsztat. Sam mam od 3 lat TM 125 i nie narzekam. Jest dosyć wygodny, jak na swoje wymiary całkiem zwrotny ale liczę się z tym, że może paść pompa hydrauliczna która kosztuje ok 12-15 tyś nowa, albo regeneracja będzie kosztować koło 5 tyś (jeśli jeszcze będzie co regenerować), że wsadziłem sporo kasy w skrzynię, że czasami zawiodą jakieś czujniki czy elektrozawory czy inne pierdoły którymi jest naszpikowany.
Na polach widać dużo Massey'i 61x0 albo Renówek Aresek i mają nawet niezłe opinie, nie ma problemu z częściami nowymi i używanymi, a z DYNA 4 też przyjemnie się nimi pracuje. Case'y to też porządne maszyny z dobrymi silnikami, skrzynie też niczego sobie, ale hydraulika też już jest troszkę droższa :P 
Ogólnie to stan techniczny powinien być wyznacznikiem, a marka to sprawa drugorzędna, no chyba że jesteś fanem jakiejś konkretnej marki to nikt na świecie Cię nie przekona do innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomkowski16    0
15 godzin temu, pieter1991 napisał:

Piszesz trochę jak gimnazjalista/pierwszak średniej, ale może to tylko pozory ;) powinieneś jeszcze podać budżet bo od tego też sporo zależy. Jeśli ma być to główny ciągnik to na pewno powinien być w 6 cylindrach, a jak pomocnik to na początku dasz radę i czwórką, a z biegiem czasu dorobisz się większego. 
Fendt i John Deere będą najdroższe i teoretycznie powinny być najlepsze, ale ryzyko trupa też jest. Nie wiem czego oczekujesz od ciągnika - czy prostoty czy komfortu pracy. Np. New Hollandy serii M/8x60/Tm wychodziły w skrzyniach mechanicznych i bardziej skomplikowanych. Jeśli trafisz na dobrze utrzymanego w Range Commandzie to na pewno nie będziesz narzekać, ale jak coś będzie nie tak to naprawy troszkę kosztują i raczej Mieciowi bym go nie oddał na warsztat. Sam mam od 3 lat TM 125 i nie narzekam. Jest dosyć wygodny, jak na swoje wymiary całkiem zwrotny ale liczę się z tym, że może paść pompa hydrauliczna która kosztuje ok 12-15 tyś nowa, albo regeneracja będzie kosztować koło 5 tyś (jeśli jeszcze będzie co regenerować), że wsadziłem sporo kasy w skrzynię, że czasami zawiodą jakieś czujniki czy elektrozawory czy inne pierdoły którymi jest naszpikowany.
Na polach widać dużo Massey'i 61x0 albo Renówek Aresek i mają nawet niezłe opinie, nie ma problemu z częściami nowymi i używanymi, a z DYNA 4 też przyjemnie się nimi pracuje. Case'y to też porządne maszyny z dobrymi silnikami, skrzynie też niczego sobie, ale hydraulika też już jest troszkę droższa :P 
Ogólnie to stan techniczny powinien być wyznacznikiem, a marka to sprawa drugorzędna, no chyba że jesteś fanem jakiejś konkretnej marki to nikt na świecie Cię nie przekona do innego :D

Dziękuję za odpowiedź. Najdroższe ciągniki z tego zestawienia kosztują prawie 80000 tys i jest to fendt jd i nh td95d najtańszy zaś to mf bo kosztuje 60000 tys więc budżet to 80000 tys. Słyszałem że bardzo dobre są fendty i jd a w mf często psują się skrzynie a o case już że jest dużo elektroniki i również często się psuje o nh nie wiem nic stąd moje pytanie. Wszystkie ciągniki są od handlarzy a niektóre wyglądają jakby wyjechały z fabryki np jd. Jak narazie najbardziej interesuje mnie fendt jd i case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj