Polecane posty

Tomasz0611    5616
13 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Ty to jednak tęczowy pełowiec, tylko napier😺alać na dobrą zmianę, jak to nic nie zrobi, nic nie będzie.😡

@Rolnik1973,I proszę nie wyzywać mnie od tęczowych pełowców, bo nie popieram ani PIS-u ani PO, bo każdy z nich ma coś za uszami, za te pomoce suszowe będą płacić nasze dzieci i spłacać długi które partia rządząca aktualnie zaciąga. Na wybory nie chodzę bo nie ma krzyżyka "Żadna partia nie spełnia moich oczekiwań".

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

W zeszłym roku nie każdy złożył wniosek, nie wierzyli że będzie jakaś pomoc, w tym roku każdy co tylko się kwalifikował poleciał do gminy z wnioskiem.

Będzie weryfikacja plonów jakie osiągneli użytkownicy na af

Średnia ton z hektara dla danej lokalizacji, jeśli przekroczy 2.5 na danym terenie będą kredyty i rozłożenia na raty.

Te rejony gdzie wydajność poniżej 2.5 będzie wsparcie finansowe gotówkowe do ha.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Trzeba aby jeszcze więcej kolegów z forum w różnych tematach pisało że mimo suszy są zadowoleni z plonów :) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@Rolnik1973,I proszę nie wyzywać mnie od tęczowych pełowców, bo nie popieram ani PIS-u ani PO, bo każdy z nich ma coś za uszami, za te pomoce suszowe będą płacić nasze dzieci i spłacać długi które partia rządząca aktualnie zaciąga. Na wybory nie chodzę bo nie ma krzyżyka "Żadna partia nie spełnia moich oczekiwań".

To jak nie głosujesz to nie narzekaj wcale i nie idz po suszowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Będzie weryfikacja plonów jakie osiągneli użytkownicy na af

Średnia ton z hektara dla danej lokalizacji, jeśli przekroczy 2.5 na danym terenie będą kredyty i rozłożenia na raty.

Te rejony gdzie wydajność poniżej 2.5 będzie wsparcie finansowe gotówkowe do ha.

Dajesz lepsze konkrety niż jaśnie wielmoży i miłościwie nam panują pan minister Ardanowski .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Rolnik1973 napisał:

2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@Rolnik1973,I proszę nie wyzywać mnie od tęczowych pełowców, bo nie popieram ani PIS-u ani PO, bo każdy z nich ma coś za uszami, za te pomoce suszowe będą płacić nasze dzieci i spłacać długi które partia rządząca aktualnie zaciąga. Na wybory nie chodzę bo nie ma krzyżyka "Żadna partia nie spełnia moich oczekiwań".

To jak nie głosujesz to nie narzekaj wcale i nie idz po suszowe.

 

Dobra kończę ta dyskusje, bo to nie ma sensu, tylko pamiętaj jeśli komuś dadzą 250 do hektara to znaczy że komuś zabrali 400, a jak patrzę na takich jak ty patusow co tylko patrzą jak wyciągnąć hajs to mi się źle robi. Zakasac rekawy a nie liczyć na suszowe nierobie. Trzeba się starać i pracować a nie liczyc na pomoc rządową.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397

Ja zrobił wszystko jaj najlepiej,  a że pogoda zapiekła ziarnko nie dadząc narosnąć to nie moja wina.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
34 minuty temu, Bananek napisał:

w tamtym roku też szczekali niektórzy, że pis nic nikomu nie da po suszy. Że tylko naobiecali. "odtrąbili sukces" jak to niektórzy po kilka razy powtarzali w wielu tematach i postach. A tu zonk, suszowe przyszło i to nie male. W tym roku jako pierwsi polecieli złożyć i do tego poubezpieczali coby wyjanuszować jak najwięcej kasy.

to dopytaj w gminie dokładniej o co tak na prawdę chodzi.

Pytanie czy wszyscy dostali tą pomoc co się zakwalifikowali? 

 

22 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@Rolnik1973,I proszę nie wyzywać mnie od tęczowych pełowców, bo nie popieram ani PIS-u ani PO, bo każdy z nich ma coś za uszami, za te pomoce suszowe będą płacić nasze dzieci i spłacać długi które partia rządząca aktualnie zaciąga. Na wybory nie chodzę bo nie ma krzyżyka "Żadna partia nie spełnia moich oczekiwań".

Szkoda zdrowia i nerwów na Ryśka bo to czorny pisowiec któremu nie pasi jak jesteś innej opcji politycznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaa , jasne . Jęczmień na szóstej klasie . Bravo Ty . :ph34r:

1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Ja zrobił wszystko jaj najlepiej,  a że pogoda zapiekła ziarnko nie dadząc narosnąć to nie moja wina.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

U mnie też zapieklo kukurydza 2m nie przekracza a na 5 klasie ledwo 1m, a z jarego zebrałem 4t a pszenzyta średnio 6 z dziełek klas 4 i 5, ale człowiek się stara sieje poplony, kupuje obornik bo hodowli nie mam, robi próbki gleby, reaguje pH i dobiera odpowiednie nawozy, a nie leży i czeka na pomoc rządowa. Jak mrozki nadawali to truskawki przykrylem a nie czekałem na komisje i szacowanie strat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397

Miałem i na 4b i jeden hvj

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Taaaa , jasne . Jęczmień na szóstej klasie . Bravo Ty . :ph34r:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
41 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Ja zrobił wszystko jaj najlepiej,  a że pogoda zapiekła ziarnko nie dadząc narosnąć to nie moja wina.

 

Materiał siewny z skąd miałeś? 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, PRIMO napisał:

z kąd

Nie to że się czepiam . Też tak pisałem . Jeden z forumowiczów wytłumaczył mi , że poprawne forma to skąd . 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5369
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Będzie weryfikacja plonów jakie osiągneli użytkownicy na af

Średnia ton z hektara dla danej lokalizacji, jeśli przekroczy 2.5 na danym terenie będą kredyty i rozłożenia na raty.

Te rejony gdzie wydajność poniżej 2.5 będzie wsparcie finansowe gotówkowe do ha.

Ale pod siebie już piszesz aby tylko dali 😂

  • Like 1
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Rysiek czyli to twoja wina że plony *ujowe w tym roku masz. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
45 minut temu, Tomasz0611 napisał:

U mnie też zapieklo kukurydza 2m nie przekracza a na 5 klasie ledwo 1m,

Pewnie późno siana.... U nas na piaskach najlepsze kukurydze, warunek- wczesny siew, ja mam cięższe ziemie i co z tego że wcześnie zasiana ( w Wielką Sobotę) jak gleba zimna i stała w miejscu a na piaskach rosła w oczach . U znajomego na dobrej ziemi siana po życie i nawożona fest ma 1m 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
59 minut temu, Tomasz0611 napisał:

U mnie też zapieklo kukurydza 2m nie przekracza a na 5 klasie ledwo 1m, a z jarego zebrałem 4t a pszenzyta średnio 6 z dziełek klas 4 i 5, ale człowiek się stara sieje poplony, kupuje obornik bo hodowli nie mam, robi próbki gleby, reaguje pH i dobiera odpowiednie nawozy, a nie leży i czeka na pomoc rządowa. Jak mrozki nadawali to truskawki przykrylem a nie czekałem na komisje i szacowanie strat.

Uprawiam podobnie ziemię jak Ty, nie mam zwierząt. Niestety plony mam gorsze niż twoje. Klasa ziemie przewaga 4 i według ciebie nie powinienem składać wniosku suszowego? Truskawek trochę zmarzło mimo okrycia tak jak i ziemniaki ale wymarznięć nie zgłaszałem bo było co zbierać plon był dobry. Zbóż niestety nie miałem czym podlewać. Za to jak widzę większych rolników jak pchają się po suszowe do gminy, a na skupie chwali się że kosi pszenżyta pod siedem ton to szlak mnie trafia, to według Ciebie jest ok?  A jak kukurydzę masz 2m to znaczy że jeszcze dużej suszy nie doznałeś.

53 minuty temu, PRIMO napisał:

Materiał siewny z skąd miałeś? 

A Centrale nasienne skąd mają?

1 godzinę temu, Roki212 napisał:

Trzeba aby jeszcze więcej kolegów z forum w różnych tematach pisało że mimo suszy są zadowoleni z plonów :) 

Wystarczy wejść na temat pszenżyto ozime, zapytałem wczoraj gdzie ta susza jak takie plony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004

😀 Nie odpowiada się pytaniem na pytanie😛

Rysio to Rysio. A mnie temat zaciekawił i dlatego pytam. Pewnie wiesz że Centrala bierze nasiona od rolników?

Dwa lata temu swoje ziarno miałem czyściejsze niż kwalifikat.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Centrala bierze od rolników którzy zajmują się hodowlą materiału siewnego a nie paszowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004

U mnie można było składać na łąki.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
1 minutę temu, GRZES1545 napisał:

Dziwne bo ode mnie też brali.

No i wszystko jasne dlaczego jak kupiłem materiał z centrali to licho wyglądał. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj