Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hms przeważnie na początku bierze olej... powiedzmy przez kilkanaście motogodzin. Ale zdarzyło mi się, że silnik nic nie pluł olejem po remoncie. Tylko, że było to w c 330 i po założeniu kiczowatych zestawów chińskich.

 

Nie wiem co mogę Ci powiedzieć. Po 100 mth wypił olej...hms raczej zjawisko niespotykane, aby silnik wypił od razu tyle oleju. Musiało się to dziać stopniowo i przez kilka dni, tygodni. Żeby stwierdzić co się stało trzeba by było rozebrać silnik. A wiadomo, tego już nie zrobimy więc może koniec OT.

 

p.s.

Jakbyś Ty go lekko rozmroził, lub przegrzał przed tym nagłym wypiciem oleju to miałoby sens. Ponieważ tuleje by się odkształciły, a pierścienie na nowo musiałyby się układać. Obstawiałbym lekkie przegrzanie i kilka rysek na cylindrach.

Opublikowano

Odświeżę trochę temat, bo skoro jest o jeździe bez wody to chciałem zapytać czy nic nie powinno się stać jeżeli nie mam wody w c-360 i chcę przejechać z jednego garażu do drugiego - około 40 metrów. Po ilu minutach jazdy na małych obrotach mogą się zaczynać przycierać tłoki ? Kilka dni temu musiałem przestawić coś lekkiego i bez wlewania wody jechałem może ze 3,5 albo 4 minuty. Czy nie będzie żadnego przytarcia na tłokach po takim czasie jazdy bez wody gdy na dworze jest około 0 stopni celsjusza ?

Opublikowano

Czy nie lepiej dla świętego spokoju zalać płynem i nie mieć takich problemów ?

Opublikowano

Owszem jeżeli odpala na"sucho" bez problemu to  jak najbardziej powinien być zalany płynem, ale jeżeli są problemy z odpaleniem, to zalanie płynem nic nie da, bo go nie uruchomi w dużych mrozach.

Opublikowano (edytowane)

A i owszem, tylko że to jest przymrozek, a jak przyjdzie konkretny mróz to może ani się nie odezwać bez podgrzania i płyn o kant d*py rozbić.

Edytowane przez Sean
Opublikowano

Dlatego wystarczy zalać płynem i do tego grzałka. W duże mrozy 30 minut grzania i zapali. Nie trzeba pamietać o spuszczaniu wody i przelewaniu ciepłą. 

Opublikowano
1 minutę temu, klama napisał:

Dlatego wystarczy zalać płynem i do tego grzałka. W duże mrozy 30 minut grzania i zapali. Nie trzeba pamietać o spuszczaniu wody i przelewaniu ciepłą. 

Pokaż mi odpowiednią grzałkę do 60-tki a Ci uwierzę. 

Opublikowano

Te na przewód są dobre może do podgrzania sobie pitolka w duże mrozy, bo na pewno nie silnika, a jak mam wywalić termostat żeby raczyła grzać i się nie spaliła, to pier**lić taki interes.

Opublikowano

Owszem jak ma otwarty termostat, nie wciskaj mi kitu bo miałem taką grzałkę i na sprawnym termostacie nie wytrzymała nawet pięciu minut, nawet w jej opisie pisze że termostat ma być wyjęty, inaczej nie ma opcji w tym miejscu krążenia cieczy.

Opublikowano

Przecież to jest w złym miejscu zamontowane, no chyba że nie ma termostatu. Po co grzać chłodnicę? To blok ma być podgrzany, powinna być założona na krótkim obiegu, najlepiej w bloku choć w 60-tce to trochę zabawy, można na przewodzie elastycznym od termostatu do głowicy. W 3p wybija się brok i po problemie. 

Opublikowano

A która 60-ka ma termostat o.O no chyba że była nowa to i miała. 

Opublikowano (edytowane)
Cytat

Przecież to jest w złym miejscu zamontowane, no chyba że nie ma termostatu. Po co grzać chłodnicę? To blok ma być podgrzany, powinna być założona na krótkim obiegu, najlepiej w bloku choć w 60-tce to trochę zabawy, można na przewodzie elastycznym od termostatu do głowicy. W 3p wybija się brok i po problemie. 

Nawet chłodnicy nie podgrzejesz, spali się za pięć minut bo nie ma krążenia z dużego obiegu, to jest pic na wodę i naciąganie kasy, a jeżeli ktoś twierdzi że mu działa, to ma uszkodzony termostat, innej opcji nie ma i być w tym przypadku nie może.

 

Edytowane przez Sean

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Demoeak
      Mam problem mianowicie, odpaliłem ciągnik który stał 4 lata, gdy wciskam sprzęgło to nie mogę wbić zakresu a biegi wchodzą, bo zgrzyta, a jak go odpalę na biegu to mimo że mam sprzęgło w podłodze to i tak mi jedzie, próbowałem od dołu odkleić tarczę płaskim i młotkiem i odeszło i już normalnie chodzi ale wciąż jest coś nie tak, ktoś coś wie?
    • Przez 15w40
      Na początku witam wszystkich. Ciapek wydaje metaliczny stukot po rozgrzaniu i na wyższych obrotach. Zawory regulowałem ze 4 razy, więc zakładając że to panewka zrzuciłem miskę, panewki ma wsumie jak nowe, no to sprawdzam czy krzywki wałka rozrządu są powycierane, czy mają jakieś ubytki czy coś w tym stylu. Kręcę wałem a tu wałek rozrządu przeskakuje wzdłużnie podczas obracania o jakiś jeden cm na oko i wraca do swojej pozycji że tak nazwę wstępnej. To jako że przyczynę stukotu najpewniej znalazłem mam pytanie jak ten luz usunąć? Jakieś podkładki dołożyć? Ciekawi mnie też dlaczego on mógłby się tak poluzować? Pozdrawiam
       
      edit: koło zębate wałka rozrządu przy składaniu nie było najpewniej dokręcone i gdy krzywka wałka miała podeprzeć szklankę popychacza powodowała taki opór że wałek łatwiej miał wysunąć się zgodnie ze skośnymi zębami kół zębatych niż tę szklankę wcisnąć. Pokrywe rozrządu zdjąłem wałek docisnąłem, całość złożyłem i po jakichś 2 godzinach pracy jak się zagrzał znowu stuka. Stuki słychać jak silnik złapie tak z 60 stopni jednak nie zawsze to słychać, tylko jak podniosę obroty około powyżej 1000 zaczyna stukać nawet jak obroty już spadną. Stukanie te czasami zanika nawet przy wysokich obrotach. Głowice mam zdjętą na tłokach nie ma odbitych zaworów, do zrobienia jak narazie zawory bo puszczają, wtryski do sprawdzenia i wyczyszczenia i filter powietrza do czyszczenia i zmiany oleju.
      Dodając jeszcze olej w silniku nowy filtr też, ciśnienie oleju 4 bary na zimnym i cieplym, zawory się nie zacinają, dźwigienki zaworowe nowe i po 2 godzinach widać na nich już odbite główki zaworów więc albo materiał kijowy albo jednak coś w związku z zaworami czy ogólnie rozrządem. 2 popychacze też pracujące od około 4 godzin mają zamiast kulistej główki mają spłaszczone 0,5 mm tej kulki, jednak nie przyglądałem się im przed montażem tak dokładnie może już takie były, zamienie te wybite i nie wybite miejscami i będę wiedział czy takie były czy coś tam o nie tłucze. Stukanie słychać było od jakiegoś roku ale dłuższe były okresy gdy nie stukał niż jak stukał teraz jest tak pół na pół.
      Tu moje pytania co może jeszcze stukać?
      Czy z takimi objawami jak podałem grozi że ciapek w pewnym momęcie pokaże tłok przez blok?
       
       
    • Przez PatrykDawid
      Niestety po 35 latach od zakupu wałek przegubowo-transmisyjny WOM kupiony do pracy C330 z glebogryzarką ma już dość i wymaga wymiany. Szukam nowego, ale z tego co widzę ciężko jest znaleźć coś bardzo bliskiego do oryginału. Czy macie jakieś polecenia czegoś co wytrzyma takie obciążenia? Czy ktoś z was miał do czynienia np. z wałkiem Waryński 3R? Zastanawiam się nad jego zakupem ze względu na odpowiedni, pasujący do starego i adekwatny do używanych maszyn (gryzarka, rotacyjna, opryskiwacz) moment obrotowy oraz ciekawy nowy sposób mocowania który wydaje się bardzo ułatwiać podpinanie. Pytanie do osób które miały z nim do czynienia, czy konstrukcja rurowa jest odpowiednio wytrzymała (wcześniej miałem frez o całości) oraz czy ten model wraz z tym nowym sposobem podpinania pasuje bez przeróbek do C330M i maszyn do tego traktora z jego epoki. A może macie jakieś inne polecane modele?

    • Przez silver1830
      Potrzebuje opini na temat silników Perkinsa euro 3 i Słowackich silników Martin disel po roku 2000 wszystko mnie interesuje awaryjność spalanie i częśći zamienne i remonty
    • Przez miśc360
      Dzień dobry,
      W c330 na 1 stopniu przełącznika grzeje świece żarowe, czy przy kręceniu rozrusznika też powinny grzać?
      Przy kręceniu u mnie grzeją, gdzie jest oryginalny przełącznik, a ciągnik z 1973. Tylko pytanie jak ma być, bo z nudów podłączyłem kontrolkę od świec żarowych i właśnie grzeje przy kręceniu, bo sprawdzałem na odprężniku bez odpalania.
      Jak jest u was?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v