Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dwa lata temu znajomy przyszedł żeby mu siano zbelować. Wyszło ponad 90 sztuk. Stawka ustalona i ok. Za dwa dni przychodzi czy bym mu nie włożył tego na oborę. Mówię mu 5zł od sztuki bo wiedziałem jakie warunki panują na jego podwórku. On że się zastanowi. Temat myślałem że zamknięty. Parę dni później jak pogoda zaczęła się psuć to już nie było problemu z ceną. I do tej pory mam klienta na to 150-180 bel plus podanie na strop.

Opublikowano
4 godziny temu, blondynek2004 napisał:

Mi w tamtym tygodniu facet za to że przyjechałem zbelować siano bo nie miał kto to 100pln za fatygę mi dorzucił gdzie belek było 14.

Kto bogatemu zabroni . Sam kiedyś takiego miałem w kostkach . Płacił drugie tyle , tylko że kostek było niezbyt wiele . ;)

4 minuty temu, arturooo napisał:

dobrze rozumiem?

No tak koledzy sugerują .

Opublikowano

Taaa

Kuźwa 100 było brać kompleksowo ... Nie ma to jak jeden drugiego oskubie ,,,

Opublikowano (edytowane)

A sorry  Źle . Tak na marginesie , to moim zdaniem na łące załadunek to pryszcz , Przy rozładunku , to już może być różnie .

Edytowane przez zetorki12
Opublikowano

Ja kosze John Deere 1075 o biorę 300zl/ha a z sieczkarnia w zeszłym roku brałem 320zl/ha ale chyba bede brał 350zl z sieczkarnią ze względu na cene części . 

W tym roku przed sezonem wymienilem lozyska na napędzie sieczkarni i kosztowało mnie to 800zl, jeśli za sezon lub dwa dojdzie wymiana noży to tez bedzie spory koszt, do tego dodatkowe paliwo ktore spali kombajn na sieczkarnie wiec dodatkowe 50zl do hektara za pociecie słomy uważam za rozsądne pieniądze. 

Opublikowano

rok temu paliwo było tańsze 

nawet płaca minimalna była mniejsza czy godzinowa - chodzi o to co rząd ustala do opodatkowania , inflacja -tak więc i cena usługi też musi drożeć 

trzeba sie szanować i maszyne bo usługobiorca siedzi w cieniu i szanuje zdrowie 

Opublikowano
18 godzin temu, krzysztof1987 napisał:

rok temu paliwo było tańsze 

nawet płaca minimalna była mniejsza czy godzinowa - chodzi o to co rząd ustala do opodatkowania , inflacja -tak więc i cena usługi też musi drożeć 

trzeba sie szanować i maszyne bo usługobiorca siedzi w cieniu i szanuje zdrowie 

To może czas zostać usługobiorcą  😄

Opublikowano

350zł za ha za zbiór rzepaku to rozsądna cena?  Za duzo za malo? Trochę nie  mam chęci i czasu jeździć po usługach, ale kilku mnie już się czepilo żeby  wykosic i nie wiem ile brać. Działki średnio nie większe jak 3ha razem około 50 ha. Woj lubelskie powiat łęczynski i chełmski. Kombajn tc 5.70 heder 4.57m po 1 sezonie. Myślę że 1,5ha\H wykosze.

 

Opublikowano

 Teoretycznie załadunek 5 zł,rozładunek 5 zł,a przewóz swoją przyczepą jakby  gratis,ale jak przyjdzie co do czego,to nawet i tej dychy nie uwleczesz

Opublikowano
jacek472 napisał:

350zł za ha za zbiór rzepaku to rozsądna cena?  Za duzo za malo? Trochę nie  mam chęci i czasu jeździć po usługach, ale kilku mnie już się czepilo żeby  wykosic i nie wiem ile brać. Działki średnio nie większe jak 3ha razem około 50 ha. Woj lubelskie powiat łęczynski i chełmski. Kombajn tc 5.70 heder 4.57m po 1 sezonie. Myślę że 1,5ha\H wykosze.

 

macie tak słabe zboża czy jak że dasz radę 1,5ha/h wykosić? suszy u was raczej nie ma

pudło napisał:

Ile zawołać za transport zboża z pod kombajnu , przyczepa tandem 11m3 , odległość ok 20km w jedną stronę 

pomnóż spalone paliwo na godzinę jazdy, czas operatora no i przyczepy z ciągnikiem nikt Ci darmo nie wynajmnie i Ci wyjdzie ile usługa powinna około kosztować

Opublikowano

Nie wiem, wydaje mi się że tyle wykosze, może i się myle, ale jeśli ponad 6t/h rzepaku i około 10t/h zboża to nie będzie 1,5ha/h? 

Rok temu pierwszy raz kosiłem, ale susza była i plony bez rewelacji, na kompie razem z qq pisze coś około 100h młocarnia i coś ponad 150ha 

Ale znaczy że 350/ha mało?

Opublikowano

Raczej chodzi mi tu o wydajność w zorganizowanej pracy na dosyć równym kawałku którą przedstawiam jako koszty obrobienia 1ha,  a dzienna wydajność to liczę od 8-15ha zależy od dojazdów, plonów foremności i wielkości kawałków, bo jak pojadę do klienta to przecież nie wykoszę mu tylko kawałków od 3ha wzwyż jeśli ma też oprócz tego kawałki po parę ary.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v