donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
soltys48 napisał:

6 minut temu, Ursus932 napisał:

a Przemuś w tym Francuzie ile bierze??

Kwestia za co

 

4 minuty temu, Bananek napisał:

A tym silosem że zdjęcia to co robicie?😉

To na zacier 

1 minutę temu, rolnikw napisał:

Sieczkarnia i jeden wozek?

Dwa

Oba ferdki 6499

za transport kukurydzy na pryzme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Na podlasiu 900 zl za ful opcje😉 czyli koszenie odwozka i ubijanie ale to tez cena uzależniona od ilosci ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Sam bym chętnie wziął z ubijaniem ale ta firma tego niema w ofercie 

Coraz bardziej skłaniam się ku rękawom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1874

Wniosek tego taki , że czas kupić swoją sieczkarnie . Ja liczę  qq po 5.5tyś / hektar przy plonie 55ton . Za zbiór biorą 800 brutto , jaguar i 3 wózki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gość z tego filmiku mówi ze  tysiak na ha bo ma swoja maszyne a ta maszyna to za darmo była????? koszt maszyny, paliwo częśći zamięnne   tego Pan Rocefelr nie liczy.  Wkarzają mnie tacy  durnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
kanalia36 napisał:

gość z tego filmiku mówi ze  tysiak na ha bo ma swoja maszyne a ta maszyna to za darmo była????? koszt maszyny, paliwo częśći zamięnne   tego Pan Rocefelr nie liczy.  Wkarzają mnie tacy  durnie. 

Może dostał sieczkarnie od bezdomnego, który zaraz po przekazaniu maszyny- umarł? tego nie bierzesz pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ludziska jak Krzysztof Tołwiński mówi ze rynek wołowiny to szukanie frajera w sensie rolnika  który sprzeda za 6-7 zł byka  to się nie oburzacie jak ja wam to samo pisze ze jesteście frajerami  to się oburzacie ze frajerami nie jesteście i za 6 zł jestescie stanie produkować byka.  To jak to jest????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No koleś z tego filmu popłynął że hooohoooo. Poczuł magię tych świąt😂 a tak na poważnie to strach się bać niby dorosły facet to przedstawia a kalkulacja ciekawsza jak u mojego 5-cio letniego syna😂👏

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A po co to piszesz ?

Rolnik pisze po to aby uświadomić wam jak można wami manipulować.

Jak to samo pisze od pół roku oświecony  kanalia to mnie od wariata wyzywacie bo was paru handlarzyków z forum podpuszcza, jak to samo mówi wam znany polityk to przedstawiacie go za autorytet.

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
9 minut temu, kanalia36 napisał:

Rolnik pisze po to aby uświadomić wam jak można wami manipulować.

Jak to samo pisze od pół roku oświecony  kanalia to mnie od wariata wyzywacie bo was paru handlarzyków z forum podpuszcza, jak to samo mówi wam znany polityk to przedstawiacie go za autorytet.

bo Ty żaden oświecony.. ot po prostu masz takie napady...jako tyran cały czas mówiłeś że tylko i wyłącznie HF i nic innego i obowiązkowo trzeba zrobic wiate wylewke i wagę.. teraz mówisz że to co wcześniej tak zachwalales jest "rogatym scierwem" by za chwile dodac ze wolisz ZA DARMO trzymac swinie niz byki:D 

dziwnym by było traktować Cię powaznie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

kanalia Ty i ten gościu od kuku po 1000zl za hekat to popadacie w skrajności. On wyliczył jakby chciał żeby było Ty znowu przesadzasz z obliczeniami w drugą stronę. Sam twierdziłem że za wiele z byka nie zostaje a w tym roku jak cena spadła o 1złto myślałem że jest się na zero w najlepszym przypadku, zrobiłem obliczenia ile mniej wiecej mnie kosztuje upasenie byka i wyszło mi że coś z tego zostaje w zależności od sztuki ile bedzie miec kg i za ile sprzedam, cena cielaka jest też znacząca. Tylko jest jedno ale przy 25-40 sztukach jak mam to i tak musisz codzienne przy tym być i jesteś uwiązany, policzyłem że z płodów bede miał podobnie ale 4-5miesięcy wolne od gospodarki i mozna maszyny remontować albo iść zimą do pracy. Jak narazie kusi mnie kupno cieląt bo są tańsze ale bardziej nastawiam się na wyzerowanie bydła i zobacze jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Film ten przedstawia podstawy rhd.ubija patroszy powinna zabierac odpady i miec chlodnie.usluga powinna byc w kazdym powiecie .urazowy czy niedorost i kasa sie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
22 minuty temu, kanalia36 napisał:

Rolnik pisze po to aby uświadomić wam jak można wami manipulować.

Jak to samo pisze od pół roku oświecony  kanalia to mnie od wariata wyzywacie bo was paru handlarzyków z forum podpuszcza, jak to samo mówi wam znany polityk to przedstawiacie go za autorytet.

czyli mam ciebie posłuchać bydło sprzedać budynki zburzyć, ziemię wydzierżawić, maszyny sprzedać i iść do mieszczuchów na etat zarabiać 2200zł miesięcznie ?

13 minut temu, johny1991 napisał:

bo Ty żaden oświecony.. ot po prostu masz takie napady...jako tyran cały czas mówiłeś że tylko i wyłącznie HF i nic innego i obowiązkowo trzeba zrobic wiate wylewke i wagę.. teraz mówisz że to co wcześniej tak zachwalales jest "rogatym scierwem" by za chwile dodac ze wolisz ZA DARMO trzymac swinie niz byki:D 

dziwnym by było traktować Cię powaznie

no bo ze świń inaczej wychodzi się na "zero" niż na bykach 🤣 ze świń co 4 miesiące jesteś na zero a z byków co 20 miesięcy

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kanalia36 napisał:

7 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A po co to piszesz ?

Rolnik pisze po to aby uświadomić wam jak można wami manipulować.

Jak to samo pisze od pół roku oświecony  kanalia to mnie od wariata wyzywacie bo was paru handlarzyków z forum podpuszcza, jak to samo mówi wam znany polityk to przedstawiacie go za autorytet.

a jaki on znany prawie tak jak Ty kanalia ? I żaden autorytet .


ach Tyranek to był autorytet ,ale cóż już go niema 😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie znany bo malo wygodny.dla wielu jedyny autorytet to Jaroslaw i nic sie nieda zrobic Ardanowski.ktos cos robi ale co tam wysmiac trzeba a potem lament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kpijcie kpijcie sobie dalej tylko  to potraficie. 

Tu niema zadnej skrajności pokazuje wam wyliczenia  Izb Rolniczych jak z kukurydzy na poziomie 5 tys z ha. 

Bo tak się drodzy Państwo liczy opłacalność !!!!! Biznes jest wtedy opłacalny kiedy nie masz zadnych maszyn  zadnych zasobów tylko gołą kasę. Ty kładziesz kasiore na stół  chlejesz wóde i dymasz żonkę a wszystko masz robione w ramach usług i wszystko kupujesz  jeżeli po sprzedaży produkcji masz górkę to biznes opłacalny jak nie to h*ja wart. Takie jest podstawowe założenie ekonomi i tak liczą ODR 

Biernacki nie tylko liczy koszt zakupu bydła i pensja rzeźnika ale amortyzacje ubojni, amortyzacje samochodów, koszt rzuzycia  maszyn masarskich i    dopiero liczy zysk, a tylko durny rolnik liczy 1000 zł za ha uprawy kukurydzy bo ma maszyny swoje, cielak to koszt inseminatora itd.  oblicz jeden z drugim amortyzacje maszyn nawet Ci co mają wóż paszowy i niby koszt TMR za 5,6 zł za kg przyrostu, oblicz amortyzacje budynku  to zobaczysz jak mocno jesteś dymany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A skąd oni mogą znać ceny jak wszedzie są inne ? u jednego firma kasuje 900zł/ha za sieczkarnię z odwozem a u drugiego 700 albo i mnie i jak oni to liczą ? u jednego firma kasuje 160zł/ha za sianie a u drugiego 110zł/ha no i jak to policzysz ? jeden pryska 5 razy drugi 2 razy, jeden wali nawozu aż biało drugi tylko przejedzie i popruszy, jeden uprawia na beton pod siew a drugi przejedzie bronkami i w to idzie siewnik, jeden orze a drugi tylko przejedzie gruberem i sieje... to też uwzględnili w tych wyliczeniach ?

Ide ojcu powiedzieć że kanalia powiedział że nic się nie opłaca i zwijamy interes, dobrze że jest duży zbyt na hektary w naszym rejonie i blisko firma wyburzeniowa 👍

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE PUSTE CYMBAŁY OPŁACALNOŚĆ BYDŁA JEST WTEDY KIEDY MASZ KASIORE  KUPUJESZ CIELAKA, WYNAJMUJESZ BUDYNEK OD SĄSIADA KUPUJESZ PASZE ZATRUDNIASZ PRACOWNIKA A TY FUJARY NIE RUSZASZ. a JAK SPRZEDASZ BYKA TO MUSZĄ CI ZOSTAĆ POKRYTE WSZYSTKIE KOSZTY I ZOSTAĆ W KIESZENI. tAK SIĘ LICZY OPŁACALNOŚĆ - Tak pisze w każdej książce od ekonomi to tylko rolnik pisze mam zysk bo swojej pracy nie licze!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj