News
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz35

Brak piór na głowie -Objaw choroby ?

Polecane posty

Tomasz35    0

Dzień dobry, od niedawna mam kilka kur i u jednej pojawił się taki problem jak na foto, nie wiem czy to objaw jakiejś choroby czy skutki ataku innej kury, jest jedna taka co męczy czasem inne. Chy ktoś się spotkał z podobnymi objawami? Dziękuję i pozdrawiam. Tomasz 

20181229_132732.jpg

20181229_132723.jpg

20181229_132711.jpg

Morion    171

Na chorobę mi to nie wygląda. Kura gubi pióra raczej w wyniku walk, tym bardziej ze to jakaś ozdobna, wiec może się wyróżniać w stadzie. Jeśli jest zdrowa i chodzi normalnie to nie ma sie czym przejmować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez DanielKocima
      witam mam pytanie odnośnie chorob kur niosek , u mnie występuja 2 przypadki, pierwszym kura jest taka osowiała, ospała przez ok. 3 dni, poźniej zdycha, a w drugim przypadku kurze jak by paralizowało noge lub jedną strone jest taka płaska nie może zabardzo złapac rownowagi i podpiera sie skrzydłem co to może być???? moje kury maja sie jak w bajce swieża woda odpowiednie zywienie sucha ściólka, co może byc przyczyna i jak zapobiegac?
    • Przez NHCS
      NWitam. Podczas sortowania odrzucucono u mnie parę ton schorowanych i źle przechowanych ziemniaków, np. mokra zgnilizna. Co powinienem fachowo z tym zrobić,  żeby nie rozwodzić tych chorób po polu? Bo jeżeli wyrzuca np. na obornik to tak się dzieje. 
    • Przez uszyniak13
      Dzień dobry wszystkim. Jestem nowym użytkownikiem forum. Ostatnio zaniepokoiłem się moimi kurami, więc postanowiłem zadać pytania jakie mnie nurtują tutaj na forum. Jakiś czas temu u jednej z moich kurek zauważyłem spuchnięte oko. Szukałem w internecie co to może oznaczać ale nie znalazłem nic co by się w 100% zgadzało. Oko puchło a na nim zbierała się ropka. Przemywałem jej oko rumiankiem lecz nic to nie dawało. Myślałem, że kura uszkodziła sobie oko mechanicznie. Może o coś uderzyła lub dziobnęła ją inna kura . Niestety kurka nie przeżyła. Od tamtej pory minęło trochę czasu i ostatnio zauważyłem, że bardzo podobna dolegliwość doskwiera kolejnej z nich. Kura wyraźnie oddziela się od stada, chowa się jakby szukała miejsca gdzie mogłaby umrzeć. Widać też, że jest chudsza od pozostałych. Martwię się o nią. Czy możliwe, że może któraś kura jest agresywna i atakuje pozostałe (chociaż nie zauważyłem) lub kogut może je tak dziobać? Czy może to jednak jakaś choroba skoro to drugi przypadek? Zamieszczam zdjęcia chorej kury. Fakt, że u tej kury tej ropy aż tak nie widać. Poprzednia miała całe oko w ropie a później zrobił jej się taki strupek. Proszę o pomoc i z góry dziękuję

• Przez Piotrekcbr
      Witam. Co to jest czy ktoś wie?

• Przez Konfetti223
      Witam wszystkich 
      Mam problem z kapustą, tzn. kapusta jest dość mała jak na ten czas i co gorsze ma uschnięte dolne liście a te trochę wyżej zaczynają robić się zółte oraz na krańcach pojawiają sie czarne "kropeczki" nie wiem dokladnie jak to nazwać.
      W zeszłym roku również mieliśmy problem z kilkoma tunelami, tej samej odmiany ale na innym stanowisku.
      Każdy wtedy twierdził że kapusta nie była zahartowana przed zdjęciem folii oraz to że miała zbyt mokro (2-3 dni po zdjęciu folii nadszedł ulewny deszcz). Wtedy nawet opryski na grzyba nie pomagały.
      W tym roku jest podobnie jednak ta "faza" zrobiła się o wiele szybciej bo jeszcze pod tunelami.
      Już po prostu ręce opadają... Może ktoś miał podobnie i wie co może pomóc? Bardzo proszę o pomoc 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj