Polecane posty

matijas67    2

Witam

Mam problem z ładowarką przegubową o&k l6 silnik deutz  f4l1011 

Problem polega na tym że ładowarka nie odpala bez samostartu i prostownika 

Zrobiłem kapitalny remont silnika( był do remontu) i po remoncie silnik nie pali bez pomocy, dodam że przed remontem dobrze palił i obroty rozrusznika były niskie a odpaliła zawsze, teraz 2 miesiące palilem na samostarcie i prostowniku. 

Wczoraj odłaczylem pompę hydrauliki i silnik od razu odpalił.

Co może tam siedzieć? Macie jakieś pomysły?

Proszę o pomoc 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

pompa go trzyma  i rozrusznik  nie daje rady zakręcić silnika z odpowiednią prędkością widocznie. Tam chyba powinno przy rozruchu rozłączać pompę. tak jest w niektórych koparkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tego kolego to nie wiem jak to tam jest rozwiązane, bo nigdy przy koparkach nie robiłem, ale warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

Co ciekawe, jak odlączylem pompę i odpalilem silnik to podpialem pompę i jak odpalalem to pompa zaczela zgrzytac, rupotac ( nie wiem jak to nazwać) następnego dnia razem wszystko odpalalem i na plaku odpala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A jak było z odpalaniem przed remontem? też z plaka? Może zapłon? na bank tak nie powinno być powinna lekko palić z pompą, ja miałem taki przypadek że kupiłem koparkę Case po 1zł za kg bo nie paliła a okazało się że suwak się zacią w rozdzielaczu i odrazu dusiło silnik i kręcił ale nie palił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Nie nie suwak w rozdzielaczu hydraulicznym i dawało obciążenie na pompę hydrauliczną a ta aż blokowała silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

Na ciepło pali 

A rozdzielacz ten przy kierownicy ? Od sekcji wszystkich Tak? Bo mi jak długo nią jeżdżę ciągle to blokuje się wspomaganie bodajże bo ciężko się kręci( nie idzie ukrecic kierownicą) 

I może to wszystko się łączy może :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A próbowałeś przestawić zapłon? tam masz pompę wtryskową czy monobloki na każdy wtryskiwacz oddzielna pompka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

Zapłon ustawial mi mechanik bo był źle ustawiony i on poprawil i dużo lepiej pali po tym ustawieniu, bo wcześniej po remoncie to tragedia..

Także zapłon i listwa w porządku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A kable od rozrusznika i sam rozrusznik jak wyglądają? nie wiem, moim zdaniem jeśli z silnikiem wszystko ok to powinien zimny palić od strzała i tym bardziej po kapitalce no chyba że teraz jak chłodno a np jakieś niedomagania swiecy plomieniowej czy co tam masz do wspomagania zapłonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

Jutro te kable będę patrzył i rozrusznik

 

Dzięki za info

A ten suwak to w rozdzielaczu obok kierownicy? Co steruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Jak wcześniej też słabo kręcił to bym na dzień dobry zobaczył właśnie kable bo czasem lubią w środku się przypalić i nawet nie zobaczysz że jest uszkodzony A kręcił nie będzie no i rozrusznik. A masz w nim świecę żarowe albo coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

Wydaje mi się że pompa blokuje, tam są takie dwa elektrozawory z góry na pompie hydraulicznej, a do nich nie dochodzi prąd jak przekrece kluczyk (sprawdzalem kontrolką) i nie wiem czy tam powinien być prąd czy nie

Wydaje mi się że te elektrozaworki odcinają jazdę i ładowarka lekko pali bo sam silnik ciągnie przy zapalaniu A teraz to mi ciągnie wszytkie pompy :(

 

Jak przelaczam rewersem kierunek jazdy na zimnym to nie słuchać pstykniecia A na ciepłym już słychać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

Ladowarka pali, trzeba było dwa akumulatory, dolozylem drugi i ma siłę przekrecic choć na dwa razy musi palić (nie na strzala), teraz zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez asus921
      Witam
      Sprzedam ładowarke przegubowa łamana
      Ewentualnie zamiana na ciagnik 4x4 lub inne propozycje, moze akurat cos mi sie przyda. Dopłata w dwie strony.
      https://www.olx.pl/oferta/ladowarka-przegubowa-lamana-4x4-tur-CID757-IDxNsfB.html
    • Przez tre_k
      Panowie wymienione nowe kable do akumulatora, nowy akumulator 120AH 870A, ciągnik ciężko pali, wręcz nie chce odpalać musze kręcić parę minut żeby zaskoczył... teraz pytanie czy można mu jakoś pomóc w niskie temperatury?  wstawić jakąś grzałkę czy coś? czy napalić ognisko pod blokiem silnika? Czy wymiana świec coś da? czy zetor nie ma jakiegoś grzania wbudowanego ? tu wygląda mi na jakąś grzałkę ale nie wiem co to jest ??   https://drive.google.com/open?id=1ze6u6N-2MZV4FvmV1jABY_95zXb10KwG
    • Przez mario5714
      witam zakupiłem ładowarkę new holland lm 425 rok 2004 i mam taki problem że po odpaleniu czasami nie wysuwa się teleskop a czasem sam się cofa i jeszcze piszczy przy wysuwaniu chociaż jest dobrze nasmarowany miał ktoś może podobny przypadek??????????pomóżcie bo denerwujące
    • Przez tomek017
      Proszę o pomoc. Ładowarka teleskopowa JCB 526-56 AgriPlus 2011 r. W czasie jazdy przy naciśnięciu hamulca jak również przy puszczaniu hamulca jest słyszane tak jakby uderzenie ( stuknięcie ). Co to może być?? Czy to coś w napędzie?? Czego szukać w pierwszej kolejności??
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem przy zakupie trolla na PROW i składałem na trolla ursus mikrus 1 tylko że teraz ursus nie produkuje trolli 
      Jakie inne trolle można kupić? Jakie polecacie? Głównie troll będzie mi potrzebny do załadowania obornika na rozrzutnik dość wysoki bo cynkomet 4.5 t i teraz tak sobie myślę że ten mikrus by miał problem z zalodowaniem na niego obornika rozgladalem się za hydramet tylko ceny dość wysokie. Jakie są jeszcze inne firmy? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj