Polecane posty

daron64    618

Po co wstawić zdjęcie,  po co podać konkretny model siewnika, po co napisać poprawna nazwę. Przecież każdy wie, że nordsten ma tylko jeden model siewnika. 

mustafakali    2

Jest to siewnik nordsten lift o matic 3m chodzi mi dokładnie o te klapki z tyłu i ta dźwignię z lewej strony siewnika 

Wiadomość z agroFakt.pl

daron64    618

Ja mam 2.5m lift o matica ,  tego starszego jasno niebieskiego, to po południu mogę Ci napisać jak jest u mnie ustawione. Denka  mam chyba na 3 zabek(jeśli liczyć że pierwszy to najbardziej przymkniete),  zasuwy musiałbym zobaczyć, bo nie pamietam

pawel_rawa    18
ja w 2.5m mam na 4 ale na równych polach a na jednym bardziej górzystym daje na 3 bo pod górkę więcej siał a zasówki na 2 ząbek licząc że 1 to otwarte na max

daron64    618
Napisano (edytowany)

Ok denka - 7,  zasuwy na 3 licząc że 1 to najbardziej otwarte

Edytowano przez daron64

jacek3773    19
Napisano (edytowany)

u mnie zasówka na 1 licząc od max otwarcia i denka 2 lub 3 chociaż trójka najbardziej się zgadza z tabelą , i pewnie MTZ też odgrywa rolę  ze zgodnością próba-tabela

Edytowano przez jacek3773

mustafakali    2

kolego ja 3m w pierwszym roku ciągałem c-330 i spokojnie dawał rade

9 godzin temu, jacek3773 napisał:

nordek pod zetora

adam8056    6

Ale czy warto jechać oglądać za tą cenę bo ponad 100 km mam. A tak ogólnie to chyba dobre siewniki te nordsteny czy lepiej poznaniaka na oleju? 

jacek3773    19

siewników już nie ma , co to jest 100km , wrzucasz dechę na przyczepkę dwa pasy i jazda , swojego nordka tak przywiozłem i nie zamienił bym na poznaniaka , a miałem takiego na docisku

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrew_goszczyk
      Witam. Mam proste pytanie ile waży hassia dk 250,smażone d7 i d8 też250 bo nie wiem cz mój zet da rade z zestawem i jak wygląda przezbrojenie rolek do rzepaku. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez nunu85
      uzywa ktos siewnika ze standardowymi redlicami stopkowymi i ma przy nim zamontowane kółka kopiujaco-dogniatające?
      jak idzie robota w takim zestawie?
      Mam obawy, czy ni ebedzie sie zapychało, bo i to kółko swoje waży i redlice trzeba nieco dociągnąc na spręzynie, wiec moze być ciężko, zeby owa redlica przeskoczyła górą nad jakimis resztkami pozniwnymi/słomą i w konsekwencji masyna moze sie łatwo zapychać.
      taka jest moja hipoteza, mam racje?
      Potwierdzi ktos/ zaprzeczy.
      Prosze o ypowiedzi uzytkowników takich zestawów, bo hipotezy snuć to ja tez sobie moge, ale nic z tego nie wyniknie.

skad pomysł dołozenia kółek?
      otóz w tym roku u nas jest niemiłosierna susza, nie padało chyba od lipca i wschody rzepaku (nie tylko ja, ale i wiekszosc rolników) mamy kiepsciutkie, a na glinianych górkach to prawie nic nie widac.
      Jedyne pola, gdzie jako tako to wyglada to takie, gdzie było uwałowane po siewie lub było siane własnie z tymi kółkami, wiec jest namacalny dowód, ze sie sprawdzają.
    • Przez Gelo2104
      Witam.
      Stałem się użytkownikiem 2,5ha ziemi, która trzeba obsiać. Poprzedni gospodarz(mój tato) w zasadzie do wszystkiego najmował. Jak wiadomo mizerny zysk stał się kosztem. Dlatego na dzień dobry chciałbym kupić siewnik. I tu pytanie jaki i jakiej wielkości, będzie zaprzęgnięty do C-360 ewentualnie C-330 o ile da radę. Gleba to 5-6 klasa. Czy siewnik może być uniwersalny i siać zboże, łubin, kukurydzę? No i nie śmiejcie się ja dopiero zaczynam
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam.Kupiłem poznaniaka 5 SO43/2 lecz nie posiada tych miechów/gum łączących rurke z radlicą.Nie wiem czy zakładać je czy są zbędne? Słyszałem już wiele opini na ten temat. https://allegro.pl/siewnik-poznaniak-oslona-gumowa-lejka-guma-lacznik-i7511173317.html?reco_id=959a30e8-f4b8-11e8-a5c8-246e9680c9a8 PS:Rurki są metalowe
    • Przez AgroLaik
      Mam pytanie, jako że nie znam się zbyt dobrze na rolnictwie
      Otóż co to jest, do czego służy i czemu występuje tylko w siewnikach do kukurydzy. Czy to jest zbiornik nawozu? Jednak dlaczego nie ma tego w siewnikach zbożowych?
      Chodzi o to:

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.