Skocz do zawartości

Polecane posty

Macase    1

Witam. Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w ciągniku john deere 3030. Chodzi o tą pompę mniejszą wspomagającą tą na zewnątrz. Trzeba rozpoławiać ciągnik?? z góry dziękuję

unipasz    0

deutz fahr1322 jak go ustawić chodzi o która  dźwignia jest od czego

zbyszekbrzuze    206
Tak trzeba rozpoławiać na skrzyni biegów i powyciągać kosze. Ale najpierw sprawdź dla pewności zawór koło filtra oleju, jest w bloku skrzyni pod korkiem na klucz ok 30mm Lubi się zatkać i wtedy pompa też słabo podaje.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Wiadomość z agroFakt.pl

Macase    1

Znalazłem tylko taki zawór ze sprężyna w środku i kulką ale to wszystko czyste. Nadal gubi cisnienie weże jak podepne owijarkę to drżą , nieraz wspomaganie zginie.... podnośnik drży też. A może być to wina rozdzielacza??

zenas    8

Prawdopodobnie jest za rzadki olej, wymień na letni gęstszy, ja miałem podobnie po 12 latach przy talerzówce w temperaturze 35 stopni, zaczęła wariować, nie podnosiła a kierownica się zacinała, a wszystko zaczęło się po wymianie oleju na Agrol UTTO, 10w30 on się nie nadaje na żniwa do tego ciągnika, wymieniłem na gęstszy i chodzi jak ta lala, bez wymiany pomp jak to doradzają gimniazjaliści.

• Like 1

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Macase    1

Nie nie, jeżdżę na Fuchsa Stou 10w40, taki jak zalecają do John Deera także olej jest dobry. Mechanik był niby pompa ta w środku słabo podaję na tą na zewnątrz i gubi ciśnienie...

zenas    8

Pompa to ostatnia rzecz za jaką się należy zabrać, zaczynasz od najprostszych, czysty olej, gęstość oleju, ilość oleju czy nie za mało, sprawdzamy na pracującym silniku, potem rozdzielacz, oringi, czy nie puszczają.

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez miron_ol
      Witam, szukam ciągnika i wybór padł na JD 7600. Znalazłem w necie ogłoszenie z takim ciągnikiem ale skrzynia jest w trybie awaryjnym, ciągnik jeździ ale 2 km/h. Sprzedający mówi że to wina modułu i wystarczy go wymienić, naprawić. Wydaje mi się że to może być coś więcej, bo jeśli to tylko moduł to dlaczego tego nie zrobi i wystawi ciągnik w normalnej cenie a nie powiedzmy promocyjnej. Podejrzewam że skrzynia nadaje się do remontu. Proszę was o informację co może być z tą skrzynią, jaki mniej więcej koszt naprawy i gdzie ewentualnie mogę ją zrobić. Jestem spod Olsztyna, Warmińsko-mazurskie. 

• Przez tomo_91
      Dzień dobry pierwszy raz zakładam temat na forum mam problem z wyżej wymienioną ładowarką teleskopową, podczas odpalania mam wrażenie, że coś obciąża silnik i gdy kręcę rozrusznikiem dopiero po np. 15 sekundach silnik zaczyna mieć lżej  i rozrusznik zaczyna kręcić z odpowiednią prędkością i odpala. Sytuacja występuję w 2/3 przypadków. O ile w temperaturze dodatniej nie jest to uciążliwe bo akumulator daje radę to zimo trzeba się namęczyć podgrzewanie silnika itp też ledwo daje radę. Rozrusznik ok, akumulator ok, silnik i wtryski ok, 
      Może ktoś spotkał się z taką sytuacją. Serwis też nie miał na to pomysłu.
    • Przez globus512
      Witam. Proszę o opinie ponieważ zastanawiamy się nad nowym ciągnikiem, właściwie bierzemy pod uwagę tylko Valtrę lub John Deera. Moc 195 do 220km 
      Jeśli John to 6195R lub 6215R na skrzyni DD lub PQ czy AQ jak ona się tam nazywa
      Jeśli Valtra to T194 lub T214 Versu na Powerschifcie
      Na Valtrę T214 na oponach 710 tył i 600 przód, nawigacja do 2cm, skrętne błotniki, 4 pary hydrauliki, przedni tuz, miękka ośka, dolny zaczep smart Tuch i kilka innych cena 433 tyś netto mi zaproponowali. 

Co lepsze, mniej awaryjne, i mniej pali ? Będę wdzięczny za opinie. W gre nie wchodzi ani NH, ani Deutz biorę te 2 pod uwagę
    • Przez Piters182
      Witam, mam pytanie odnośnie tych dwóch ciągników, John Deere 6230 Premium i Massey Ferguson 5608,  co prawda jednego i drugiego już nie można niestety kupić jako nowy. Ale jak były jeszcze dostępne jako nowe to w jakich cenach były te 2 ciągniki, wyposażenie podstawowe, bez dodatków, bo i tak mają sporo w standardzie. 
    • Przez Wesolymaniek
      Witam Kolegów i prosze o pomoc. chce wymienic pompe w opryskiwaczu Bury Perkoz 600 l lance 12 m . w tej firmie doradzili aby zamontowac teraz pompe Udor Zeta 100 i moje pytanko co myslicie na jej temat. nie znam jej jakiej to produkcji i jaka jakosc cena ok 1600 zł podobno u nich . wogole chce go zmodernizowac bo juz ma 14 latek a pozatym chce go teraz przedewszystkim wykorzystywac przy plantacji truskawki . wiec chce tkaze wymienic filt ssawny rozdzielacz i mysle o takim z zaworem stalocisnieniowym i co myslicie o tym wszystkim???/ pozdrawim i czekam na odzew

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.