Skocz do zawartości
DANDYS

Krowy czy byki

Polecane posty

DANDYS    51
Napisano (edytowany)

Witam , znowu musze zaczerpać porady , troche  pisałem z ludzmi na af ale dalej nie wiem co i jak , 

Mam 15 ha ziemi ornej 6 ha łąk i 4ha w dzierzawie, Dostałem propozycje  dzierzawy  łak 32 ha na 10 lat , dziadek bierze dopłaty a ja  mogłbym  to obrabiać , tylko ze łąki sie znajdują 8km od domu ,na uboczach ,  na łakach rosnie trawa ale tez jest trzcina po czoło , dlatego myśle ze jak bedzie mokra wiosna to bedzie tam mokro , ale nie koniecznie dlatego chcialbym tam trzymać krowy a u siebie robić im siano i sianokisoznke,  a zboze sprzedawać . Myślicie ze jest sens w tym ?  Czy lepiej zaryzkować i chować byki ? Za to do skoszenia 40 ha łak trzeba juz niezły  park maszynowy . Do tego przychodzi skad zakupić cielaki  , i  jakie koszty paliwa , W krowy czy opasy trzeba troche zainwestować ,  ale nie wiem co najlepiej wybrać dzien w dzien bije sie z mysla a nie  umiem wybrać  dobrze . 

mam nadzieje ze podejdziecie do tematu z rozwaga i zapraszam do wypowiedzenia swoich myśli . Pozdrawiam 

Edytowano przez DANDYS

niech dziadek nie będzie taki cwany połowę dopłat na skoszenie powinien dawać a jak mówisz że trzcina to napewno trzeba przesiewać te łąki ale to chociaż w jednym kawałku czy porozrzucane? a co do hodowli wejdź na yt na kanał lubuskie angusowo i tam pooglądam co i jak akurat właściciel tam hoduje anhusy na mamki i nawet kosztu podal

Wiadomość z agroFakt.pl

Sylwekx25    584
Wnioskuję z Twojej wypowiedzi ,że krowy chcesz trzymać tam 8 km od siebie gdzie te łąki tak? jeśli tak to czy masz tam jakieś budynki inwentarskie ? po drugie chów krów na odległość to nie jest dobry pomysł ,przy tym musisz być uwiązany non stop żeby wszystkiego dopilnować. Dlatego ja bym Ci radził żebyś lepiej postawił na byki.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

DANDYS    51
tak 8km od domu ,nie ma nic sama laka ,najbardziej bym sie obawial zlodzieji bo u nas na wioskach duzo takich typkow ,chyba tak z najlepiej byki ,

wojtal24    269
no wlasnie zeby sie kiedys nie zdziwil jak ktos ci krowy czy byki opier.li w nocy. jedynie z tej dzierzawy robic baloty.

ZETOR TEAM

robi57362    227
a powiedz kolego jaki masz sprzet teraz. bo 60 z rotacyjna to sie za....esz i tych 40 ha lak nie wykosisz w odpowiednim terminie wiadomo mozna kupic sprzet cielaki postawic obore ale to są ogromne koszta niestety. chyba ze 20 ha ogrodzic na 4 kwatery i najtanszym kosztem od wiosny do poznej jesieni wypasac a 20 ha kosic na pasze w zimie plus kilka ha kuku a resztę ziemi zboża

jesli pomoglem kliknij fajne

DANDYS    51

mam ciapja 60 ursusa 1012bez przedniego ,ale juz sie rozgladam zeby dolozyc przedni ,prasa rolka lely 202 , rotacyjna 2m ,brakuje mi wlasnie porzadnej kosiarki mysle 2.7 przetrzasarki i zgrabiarki i owijarki ,tez mysle zeby wziac byki w kontrakt zeby sie nie kosztowac na byki tylko zainwestowqc w maszyny , o ile by mi wychodzilo to bym juz sam kupywal byki , pozniej dodam na jakich warunkach zapropnowal mi Pan byki. Tyle bym kosil co dla siebie z poczatkiem a reszte nqrobil siana i sprobowal sprzedac.a pozniej jak bym mial juz wystarczaja ilowc bykow to bym zostawial wszystko dla siebie .

wdg mnie to niezbyt się opłaca tak kupisz odsadka za 3 po roku sprzedaż dużo lepiej jeśli cała pasza wraz musi być twoja

DANDYS    51

no wlasnie tak mysle ze jak dadza jakieś słabsze byki i zaniza wage , to ledwo co zarobie odliczajac  koszty pasz ,

A co do tematu powstaje  wiata na 20 szt opasów , i w trakcie papierów jestem  o kredyt na zakup maszyn i bydła , trzeba zaryzykować 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wkacperw
      Mam pytanie czy mtz 82 jest dobrym wyborem do paszowozu? Obecnie mam ursusa c360 i odczuwam lekki brak mocy. Mieszmy około 2000kg.
    • Przez 22krystianek22
      Zamierzam kupić agregat ścierniskowy firmy Euro Masz 3 metrowy na zabezpieczeniu ślimakowym z wałem rurowym, talerze także na zabezpieczeniu ślimakowym. Co sądzicie o tej firmie i wykonaniu tych gruberów ? Profil oczywiście 100x100. Będzie obrabiał około 20ha rocznie, doradźcie czy warto inwestować w taki sprzęt czy szukać czegoś innego. Z Góry dzięki za pomoc:)
    • Przez pawel6200
      Czy wiecie czy dostane sie tym wizjerem do hamulca wom???
      Zamierzam go wymienic czy duzo jest rozbierania w srodku??
      Nie moge znalezc w katalogu strony z hamulcem przez co pytam
      Pozdrawiam

• Przez MtrzeszczM
      Witam jak w tytule czy jest znacząca różnica w jakości  zębów  do brony wirowej Amazone kg 303  bo z tego co sie orientuje w cenie 2 x drozej orginał  ale czy to sie przekłada na żywotność ? moze ktos sie orientuje?
    • Przez szy1993
      Chciałbym dowiedzieć się czy są jacyś użytkownicy i jakie mają opinie 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.