DANDYS

Krowy czy byki

Polecane posty

DANDYS    70

Witam , znowu musze zaczerpać porady , troche  pisałem z ludzmi na af ale dalej nie wiem co i jak , 

Mam 15 ha ziemi ornej 6 ha łąk i 4ha w dzierzawie, Dostałem propozycje  dzierzawy  łak 32 ha na 10 lat , dziadek bierze dopłaty a ja  mogłbym  to obrabiać , tylko ze łąki sie znajdują 8km od domu ,na uboczach ,  na łakach rosnie trawa ale tez jest trzcina po czoło , dlatego myśle ze jak bedzie mokra wiosna to bedzie tam mokro , ale nie koniecznie dlatego chcialbym tam trzymać krowy a u siebie robić im siano i sianokisoznke,  a zboze sprzedawać . Myślicie ze jest sens w tym ?  Czy lepiej zaryzkować i chować byki ? Za to do skoszenia 40 ha łak trzeba juz niezły  park maszynowy . Do tego przychodzi skad zakupić cielaki  , i  jakie koszty paliwa , W krowy czy opasy trzeba troche zainwestować ,  ale nie wiem co najlepiej wybrać dzien w dzien bije sie z mysla a nie  umiem wybrać  dobrze . 

mam nadzieje ze podejdziecie do tematu z rozwaga i zapraszam do wypowiedzenia swoich myśli . Pozdrawiam 

Edytowano przez DANDYS

niech dziadek nie będzie taki cwany połowę dopłat na skoszenie powinien dawać a jak mówisz że trzcina to napewno trzeba przesiewać te łąki ale to chociaż w jednym kawałku czy porozrzucane? a co do hodowli wejdź na yt na kanał lubuskie angusowo i tam pooglądam co i jak akurat właściciel tam hoduje anhusy na mamki i nawet kosztu podal

Wiadomość z agroFakt.pl

Sylwekx25    714
Wnioskuję z Twojej wypowiedzi ,że krowy chcesz trzymać tam 8 km od siebie gdzie te łąki tak? jeśli tak to czy masz tam jakieś budynki inwentarskie ? po drugie chów krów na odległość to nie jest dobry pomysł ,przy tym musisz być uwiązany non stop żeby wszystkiego dopilnować. Dlatego ja bym Ci radził żebyś lepiej postawił na byki.

DANDYS    70
tak 8km od domu ,nie ma nic sama laka ,najbardziej bym sie obawial zlodzieji bo u nas na wioskach duzo takich typkow ,chyba tak z najlepiej byki ,

robi57362    351
a powiedz kolego jaki masz sprzet teraz. bo 60 z rotacyjna to sie za....esz i tych 40 ha lak nie wykosisz w odpowiednim terminie wiadomo mozna kupic sprzet cielaki postawic obore ale to są ogromne koszta niestety. chyba ze 20 ha ogrodzic na 4 kwatery i najtanszym kosztem od wiosny do poznej jesieni wypasac a 20 ha kosic na pasze w zimie plus kilka ha kuku a resztę ziemi zboża

DANDYS    70

mam ciapja 60 ursusa 1012bez przedniego ,ale juz sie rozgladam zeby dolozyc przedni ,prasa rolka lely 202 , rotacyjna 2m ,brakuje mi wlasnie porzadnej kosiarki mysle 2.7 przetrzasarki i zgrabiarki i owijarki ,tez mysle zeby wziac byki w kontrakt zeby sie nie kosztowac na byki tylko zainwestowqc w maszyny , o ile by mi wychodzilo to bym juz sam kupywal byki , pozniej dodam na jakich warunkach zapropnowal mi Pan byki. Tyle bym kosil co dla siebie z poczatkiem a reszte nqrobil siana i sprobowal sprzedac.a pozniej jak bym mial juz wystarczaja ilowc bykow to bym zostawial wszystko dla siebie .

DANDYS    70

no wlasnie tak mysle ze jak dadza jakieś słabsze byki i zaniza wage , to ledwo co zarobie odliczajac  koszty pasz ,

A co do tematu powstaje  wiata na 20 szt opasów , i w trakcie papierów jestem  o kredyt na zakup maszyn i bydła , trzeba zaryzykować 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez agi
      Witam,
      możecie coś wyjaśnić z punktu widzenia  mechanika VS  warsztat etc DLACZEGO tak proste nawet konstrukcje agregatów uprawowych (stosowane do ursusa c 330 czy 360) na zasadzie aby tylko podnieść siewnik typu poznaniak z 2 metrowy co waży ponad 300 kg, NIE są budowane na tej mega prostej konstrukcji podnoszenia wbudowanej w ciągnik..

https://www.youtube.com/watch?v=z2CXvr5e8KY

przecież zasada dźwigni jest uniwersalna i dlaczego nie wykoszystać tego podnoszenia na końcu tej dźwigni aby podnieść chociaż trochę ten siewnik od ziemi na kolejnym 3 stopniowym czaczepie

pewnie łącznik musiałby być podłączony na wysokości łącznika ciągnika..

Dlaczego ludzie wolą bardziej skomplikowane rzeczy do tego, w tym rodzaju..? https://i.ytimg.com/vi/gV6-JwnGDMo/hqdefault.jpg

oczywiście przy konstrukcji "uproszczonej" podniesienie agregatu to także podniesienie siewnika, ale tak wygląda ta praca.. 

coś takiego  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ESjUGtDyo5WXcXP1aZUVS88qfqZncfYd.jpg

???
    • Przez mysza103
      Tak jak w temacie jaki wybrać .Ma być oczywiście nowy

• Przez mysza103
      Tak jak w temacie . Który wybrać ,ma być nowy
    • Przez Kuba284
      Witam
      Który rozsiewacz będzie lepszy? 
      Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850
    • Przez Rosomak22
      Mam problem bo chciałbym kupuc ładowacz czołowy do masseya 6260 sześcio cylindrowy silnik i nie mogę znaleźć na ten model ale juz sa na 6270 i teraz pytanie czy bedzie pasował? Czy adaptacja bedzie taka sama do 6260 i 6270? Czy rozstaw srob będzie sie zgadzał?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.