Albin692

Hamulec wałka sprzęgłowego Mtz 82

Polecane posty

Albin692    0

Czy można odłączyć hamulec wałka sprzęgłowego poprzez usunięcie krótkiego cięgna (tego pod kabinę z lewej strony) ?

Jest bardzo denerwujące gdy przełącza się biegi z 8 na 9 (gdy wcisnę pedał sprzęgła do samego końca ciągnik hamuje i nie mogę się dobrze rozpędzić).

Wiem że w tych nowszych tego nie ma i z tego co wiem jest dużo lepiej.

Jak ten hamulec odłączyć ???

mani51    249

To nie jest wina hamulca wałka sprzęgłowego. Uwierz mi, on nie jest w stanie nawet samego wałka w miarę szybko wyhamować a co dopiero cały ciągnik. Ja go mam i nie mam zamiaru się go pozbywać. Dobrze ustawiony pomaga wbić bieg na postoju. Ty sobie sprawdź czy masz dobrze ustawione hamulce. 

Tak czy inaczej przerzucanie z 8 na 9 jest problematyczne bo jest za duża "dziura" między nimi. Ciężko jest dobrze rozpędzić na 8 i stąd wrażenie, że ciągnik hamuje.

Jak wypniesz cięgno to przekręć wałek do oporu w przeciwnym kierunku niż się obraca przy wciskaniu sprzęgła i tak go zablokuj. Nie jest to konieczne ale przynajmniej ta przesuwna tarczka nie będzie tam latać w przód i w tył. Na 99% nie będzie lepie,j ale jak chcesz tak zrób.

Albin692    0
Jak mówisz że to nie hamulec wałka sprzęgłowego to go zostawię tak jak był tylko gdy dam sprzęgło do samego końca to pedały hamulca też się trochę wciskają. Czy te ciągniki tak mają czy muszę u siebie coś podregulować. I czym to podregulować?

Wiadomość z agroFakt.pl

mani51    249
Zaciera Ci się pedał sprzęgła na ośce a jest na tej samej co hamulec nożny lewego koła. Trzeba to rozebrać i wyczyścić albo spróbować jakieś WD zapuścić.

LTZ55a    113

Albin692praktycznie sam sobie odpowiedziałeś. Zrób jak mówi kolega wyżej i nie rozkompletowuj ciągnika.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

zbyszekbrzuze    285
Po prostu tulejka pedału się przytarła. rozebrać, wyczyścić, nasmarować. A co do zmiany biegu 8-9, trzeba się nauczyć przerzucać na 2 sprzęgła. Z dużym ciężarem ja używam polbiegów.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamek1942
      Witajcie ;] czy jest możliwość  aby wałek sprzęgłowy  się cofnął w stronę skrzyni  przy wymianie sprzęgła ???  po wymianie sprzęgła wyje skrzynia a nie wyła ani grama, przy składaniu słychach było jak ten wałek wskoczył lekko ale może to lekko było za mocno ??
      Dekielek za pompa nie był odkręcany, ale wiem ze są tam nakrętki 2  właśnie od regulacji tego wałka, jest możliwość aby się one odkręciły i ten wałek się przesunął,  czy raczej  łożyska z wałkiem poszły razem - jeżeli tak  to jak tymi nakrętkami skręcę to ten wałek się cofnie z powrotem  chodź by trochę ???  
      Podpowiedzcie coś ;]    Pozdrawiam
    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?

w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
    • Przez emilkochanek
      Czy ktoś może mi na 100% powiedzieć do czego służy złączę ze zdjęcia. Słyszałem kilka opinii i dalej nie wiem czy hamulec hydrauliczny czy wolny spływ oleju. 

• Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj