Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Awięc kupiłem łubin wąskolistny zeus i chce go zasiać niedaleko lasu i czy dziki niebęndo go niszczyć może ktoś siał blisko lasu już ten łubin dodam że dziki są tam bo co roku sąsiadom niszczo uprawy ja zawsze siałem jęczmineń to go nie niszą w tym roku chce zmienić płodozmian?

Opublikowano

człowieku, jak nie ogrodzisz pastuchem, albo nie zabezpieczysz jakoś inaczej, to nie radze siać, w tym roku planowałem siać łubin, ale zostało mi pole pod lasem, zrezygnowałem i zasiałem pszenżyto jare,

Opublikowano

Na dziki to dobry jest sztucer

 

Jeżeli masz problemy ze zwierzyną na polach to trzeba był zasiać jakąś odmianę gorzką.

Zwierzęta więdzą co jest dobrą paszą i jedzą łubin. Dziś wieczorem poszedłem na pole i moje psy z 2ha łubinu przegoniły 2 sarny i 5 zajęcy. A czasem można 2godz chodzić po zbożach i nie ma zwierząt. Do mojego barona jednak przychodzą ;)

Opublikowano

u nas to mają co niektórzy rolnicy jeden sposób na dziki a mianowicie polewają miedze tzn pola dookoła szambem przy domowym i to działa ja tak zrobiłem na łące trochę po wszystkim bo dziki już ją poryły ale więcej już nie przyszły innych sposobów nie znam no chyba że dwururka u mnie w okolicy to istna plaga jeszcze 2 lata do tyłu wypuścili 40 szt do lasów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez zmfructsro
      Witaj. Jesteśmy duńską firmą działającą na rynku od dawna i posiadamy szeroki asortyment produktów FMCG. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami przez WhatsApp pod numerem: +45 71 81 86 24. Z wyrazami szacunku!


    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v