Polecane posty

Michał6180    2

witam ma problem ze skrzynią biegów w mf 6180 problem polega na tym gdy przerzucam z zająca na żółwia to ciężko lewarek od biegów przesuwa się w prawą stronę gdzie może być problem? za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234
mam tak w swoim MF 6150 ale jak niedokładnie przełożenie skrzynię za szybko gdy po woli to działa dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Wodzik żółw-zając do końca nie wskakuje. Na ciepłym też łapie ? W moim zużyty był synchronizator i wodzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
1 minutę temu, hemi napisał:

Wodzik żółw-zając do końca nie wskakuje. Na ciepłym też łapie ? W moim zużyty był synchronizator i wodzik.

a jaki kosz naprawy jest tego? i na ciepłym też tak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
2 godziny temu, Departament napisał:

10-15 tys

A gdyby to była wina samego wodzika to jaki koszt by był. A i gdzie się znajduje ten wodzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
8 godzin temu, Departament napisał:

w 10 się wyrobi.... szukaj miedzy kabiną a tylnym prawym kołem

to taki duży koszt aż jest wymiany synchronizatora i wodzika?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

To masz ursusa czy MFa, że koszt części tak dziwi? jeszcze bym się modlił o mechanika który nie będzie chciał naciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Ja wsadziłem 12 tys. Ale wymieniłem 1/3 skrzyni , parę łożysk i  wszystkie uszczelki .  Cały synchronizator i widełki nowe koło 2.5 jak dobrze pamiętam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Skąd wy bierzecie te ceny 10-15tyś to chyba kupisz drugą skrzynię z wraka albo dołożysz 10 i kupisz szrota jako dawcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

bo to ceny podane przez mechanika (albo osobę, która się za niego uważa) na podstawie wróżby z fusów. A jeśli robisz sam to być może się kapniesz, że tam trza wymienić 2-3 oringi na wodziku reduktora, bo najzwyczajniej w świecie olej spierdziela na tłoku no ale to se można pogdybać i każdy może mieć swoją filozofie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sznajdik napisał:

Skąd wy bierzecie te ceny 10-15tyś to chyba kupisz drugą skrzynię z wraka albo dołożysz 10 i kupisz szrota jako dawcę

A po co ci używana skrzynia skoro taka masz :D kupisz rozbierasz i się okazuje że to co potrzebne też się nie nadaje 


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
4 godziny temu, sznajdik napisał:

Skąd wy bierzecie te ceny 10-15tyś to chyba kupisz drugą skrzynię z wraka albo dołożysz 10 i kupisz szrota jako dawcę

ja też tak myślałem dołożyć 5 tyś i nowa skrzynia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No dobra rozbierasz i ta sama wadliwa część ale nie każda a może niektóre z nich zrobiły kilka godzin bo tak tez może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo rozbierasz i tylko kilka części się nadaje, może być różnie,to już lepiej z używanych części remont przeprowadzić gdzie zweryfikujesz stopień zużycia.

 

 

Edytowano przez Agrotech1111

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
    • Przez luukisool
      Witam mam maly problem. Ciezko wchodza biegi w moim masseyu .. 4 nawet zdazy sie ze zgrzytnie, na zimnym oleju lepiej biegi wchodza, wymieniona pompa olej i filtry tydzien temu. Zauwazylem ze tam gdzie schodzi do skrzyni wajcha od biegow ten jakby wybierak ma straszne luzy na tym walku co wchodzi do skrzyni, rusza sie w kazda strone .. jak w waszych masseyach wchodza biegi? Tak jak w aucie powiedzmy 20 letnim? Chodzi mi o przykladowe luzy na ciegnach/ linkach. Pozdrawiam
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj