Skocz do zawartości

Polecane posty

Karwan91tdi    0

Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r usterki w nim to nie działający przekaźnik wom oraz z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgła samoczynnie opadają . Czy ktoś może mi poradzić jakie mogą być przyczyny podanych usterek?

zbyszekbrzuze    212

Żeby podnośnik nie opadał, musisz dać dźwignię koło siedzenia w położenie max do tyłu i podwiązać, tak niestety jest w starym typie.

Co do WOM sprawdź czy nie jest rozłączony na przełączniku 540/1000 albo zależne/niezależne.

616030831_3_1000x700_mtz-82-belarus-skrzynia-biegow-posrednia-mtz-82-czesci-czesci-do-maszyn-rolniczych_rev005.jpg.443a49baea7711b25e57ce666bab354b.jpg

5a5e6fcbd79c9_przeczanieWOM.JPG.7ae1ad210187730424e7cef6746c32ac.JPG

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

robi57362    230
co kto to wymyslil ? albo ramiona w dole albo max w górze

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

LTZ55a    86

Kto wymyślił. Ruskie. To byłoby nawet wygodne, tylko w mało którym mtz to działa poprawnie. Ja po zakupie swojego zdjąłem pokrywę dźwigni po prawej stronie siedzenia i skręciłem jej cięgło do końca. Teraz nie muszę jest wiązać, tylko leży w pozycji N.

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

LTZ55a    86

O, to jeszcze pewnie ciekawiej.

Karwan91tdi    0

Dzięki za pomoc rady się przydały ;)  Tak ze teraz tak wom działa wystarczyło przekręcenie śruby od obrotów.. a z hydraulikom dalej jest cos nie tak zrobiliśmy ze już siłownik np. pod mim ciężarem nie opuszczał ale gdy podczepi się jakoś maszynę to nie dość ze do samej góry nie chce podnieść to jeszcze i tak spływa w dół ... czyli trzeba dalej szukać

zbyszekbrzuze    212
Ile masz dźwigni koło kierownicy? 4? Ta dluzsza ma 4 pozycje od góry: zablokowany, neutralna, dociążanie kół i na samym dole zrzut ciśnienia, musi być w neutralnej inaczej będzie spuszczać podnośnik. Na zablokowanym nie można nic robić podnosnikiem, ale też nie opada.

KPK Kumurun Team

Karwan91    0

Nie..w tym są 3 dźwignię i od blokady nie ma tej dźwigni... Wiem o co ci chodzi bo w starym mtz z małą kabiną to miałem a w tym z dużą tego nie ma.. 

zbyszekbrzuze    212
84 i duża kabina? To bez zdjęć ciężko będzie cokolwiek w nim naprawić przez internet. Jeszcze musisz sprawdzić czy cięgło regulatora się nie odpięło na tej małej dzwigience.

KPK Kumurun Team

LTZ55a    86

Albo źle rok podajesz, albo kabina zmieniana, albo po prostu ruscy kładli, co popadnie jak deski rozdzielcze, ale w to wątpię.

radio19966    16

mtz 550/552 duża kabina rok produkcji 1982-1992  więc bym bardziej obstawiał że kupił serie 500 i nie wie o tym albo ma dokładaną kabine

Karwan91    0

Nie wiem jakoś muszę dojść do tego bo widać że Niemiec w nim nakombinował... A wygląda tak.. 

Messaging1510863690264.jpg

radio19966    16
44 minuty temu, Karwan91 napisał:

Nie wiem jakoś muszę dojść do tego bo widać że Niemiec w nim nakombinował... A wygląda tak.. 

Messaging1510863690264.jpg

Witam kolejnego posiadacza MTZ 550/552 silnik chyba miał zmieniony 

Karwan91    0

Przekładka silnika widać że była... Dlatego z tą hydraulika jest tak namieszane... 

O

radio19966    16

regulacja przy siedzeniu  max do tyłu i sterujesz podnośnikiem dzwignią pierwszą po prawo 

LTZ55a    86
Napisano (edytowany)

Miajem podobny problem. Pod pokrywką tej dźwigni skręciłem jej cięgiełko na zycher. Tylko u mnie opuszczał niezależnie od ciężaru. Pokaż lewą stronę silnika i tabliczkę z silnika po prawej stronie. Będzie wiadomo co to jest.

Edytowano przez LTZ55a

zbyszekbrzuze    212

Wypier... regulator, one w Niemczech nic nie robiły podnośnikiem, w swoim musiałem się nieźle nakombinować żeby uruchomić podnośnik, a co się okazało, że sekcja w rozdzielaczu pod kierownica odpowiadająca za podnośnik była walnięta i przepuszczała olej, może nawet od korozji...

Pisałeś na początku nie wiedząc co to za traktor naprawdę i namieszałeś nam w głowach. Jaki rocznik jest wybity (odlany) na zbiorniku hydrauliki 20cm nad rozrusznikiem? format: DD MM RR (czasami jeszcze jakas cyfra)

KPK Kumurun Team

Karwan91    0

Będę za tydzień w domu o to sprawdzę.. A tak to w papierach jest 82 i też ma tabliczkę z tyłu i wybite ma 82..... Nie wiem może była to wcześniej 50 i silnik 80 wsadził tylko.... A czym się różni 50 od 80..  To zdjęcia są przed kupnem... 

Messaging1510896467133.jpg

Messaging1510896474029.jpg

LTZ55a    86
Napisano (edytowany)

550 ze zmienionym silnikiem na D-240 lub D-242, ktoś nie skończył przedniego napędu. Jeżeli nie masz 4 świec w  głowicy to nie masz się czym martwić oprócz nieznanej bliżej mocy silnika. Czyli 62-82 km. W stosunku do mtz 82 nie masz reduktora i wom 1000.

Zaraz, czy w nim jest reduktor?

Edytowano przez LTZ55a

zbyszekbrzuze    212
Reduktor widać że ma, ale ma 'relingi' eksportowe starego typu. Te kabiny zaprojektowali w 1983 ale do masowej produkcji weszły w 1986.

KPK Kumurun Team

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bbolas
      mam pewny problem bo mi cos swieca płomieniowa nie pobiera paliwa z zbiorniczka....z tego co słyszałem to swieca rozgrzewa sie i potem jest najprawdo podobniej elektro zaworek który puszcza paliwo do niej....ten gruby przewód elektryczny to najprawdopodobniej to jest od spirali która sie nagrzewa a jest jeszcze cieki przewodzik który dochodzi do swiecy...nie wiem czy to czasem nie jest od elektrozaworu który puszcza paliwo....jesli to ten cienki przewodzik jest od elektrozaworu to pod co jest podłaczony ?? pod stacyjke ??....

prosze o jak najszybsza pomoc...

z góry dzieki
    • Przez Sup321
      Mam problem z przeglądem  w MTZ 82 TS. Problem jest taki, że diagnosta nie może znaleźć numeru ciągnika wbitego na ramie. Na tabliczce znamionowe jest ten numer, ale ponoć to za mało. Sprawdzałem gdzie ten numer być powinny w internecie i okazało się, że powinny być na ramie przy silniku. Niestety ta część została wymieniona już dawno i nie mam jej. Co zrobić z takim problemem?
    • Przez WojtaS141095
      Cześć wszystkim. Słuchajcie posiadam jakiś czas koparko spycharkę JUMZ 6AM wersja budowlana. Mam ją jakoś miesiąc. Woda w chłodnicy co jakiś czas ubywala lekko, ale wczoraj kopiąc na swojej działce pod fundament zobaczyłem typowe przegotowanie się i brak wody w układzie. Jeszcze póki co olej był czarny. Dzisiaj zaczął rzygać mi przez korek wlewu oleju siwy olej. Rozumiem że 99% uszczelka pod głowicą. Macie jakieś doświadczenia z tym? Czy jest to w tych maszynach skomplikowany proces naprawy,kosztowny ? Co przy okazji powinno się wymienić ? Trzeba ustawiać zawory,cokolwiek przed montażem?

• Przez janczar810
      Witam
      Rozważam kupno ciagnika MTZ82 TS i jestem ciekaw co o nim sadzicie czym sie rozni od zwyklego MTZ82 i w jakich cennach oscylują te ciągniki
      No i oczywiscie jego wady i zalety czekam na odpowiedzi
      pozdrawiam i z gory dzieki
    • Przez ziomekq
      Witam jako,że mój stary rozdzielacz juz mocno przecieka, hałasuje, i puszcza mam zamiar zmienić go na taki:http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-40l-3-z-sekcja-plywajaca-i4076419476.html teraz takie pytanie: czy będzie pasował?,jak nie to jaki inny z sekcja plywajaca. W hydrauliczne nic nie zmieniane, Wywalony tylko ten regulator z pod siedzenia. Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.