Skocz do zawartości
tomek1990

Hodowla niosek pytania

Polecane posty

tomek1990    0

Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc

1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?

2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 

3. Jaka najlepiej rasę wybrać?

4. Co robić z kurami przy wymianie stada?

Pozdrawiam

Zefir    15

jak przerabiać się nie opłaca wyposażenie to jakieś 250 tyś na 5 tyś kur plus kury szt 30 zł przy obecnej cenie jaj to ci 100 tyś za same kury jak nie masz kontraktu z jakimś odbiorco to zapomnij 

dodatkowo pamiętaj że pasza tylko z ac lub de heus a nie jakieś kurka z podwórka czy inne badziewie 

Edytowano przez Zefir

tomek1990    0

jeśli 250tyś koszt wyposażenia, mógłbyś mnie oświecić poszczególnie co ile kosztuje? bo chyba z palca wyssane, albo gdzieś przeczytałeś,

ta słyszałem o de heua same negatywne opinie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Zefir    15

Porządna automatyczna wentylacja to koszt 10 tyś zł na 400 m , linia pojenia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym to około 15 tyś zł ( można za 10 zmontować ale słabiej wykonana i jak zajdzie kamieniem to męka przez cały dzień będzie), paszociąg około 25 tyś , nagrzewnica gazowa z zamknięto komoro około 20 tyś ( no chyba że będzie to centralne )  , izolatka klimatyzowana do przechowywania jaj wraz ze stojakami - 15 tyś no i klatki to koszt około 100 tyś zł big dutchman z optymalnym wyposażeniem oczywiście są to ceny netto kolego ( jak zdecydujesz się na gniazda to będzie o połowe taniej jak klatki ) ale przy takiej ilości to samemu ciężko :)

aby oceniać paszę trzeba najpierw ją wykorzystać a nie słyszeć 

Edytowano przez Zefir

drozd82    0
Dnia 28.11.2017 o 22:47, Zefir napisał:

Porządna automatyczna wentylacja to koszt 10 tyś zł na 400 m , linia pojenia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym to około 15 tyś zł ( można za 10 zmontować ale słabiej wykonana i jak zajdzie kamieniem to męka przez cały dzień będzie), paszociąg około 25 tyś , nagrzewnica gazowa z zamknięto komoro około 20 tyś ( no chyba że będzie to centralne )  , izolatka klimatyzowana do przechowywania jaj wraz ze stojakami - 15 tyś no i klatki to koszt około 100 tyś zł big dutchman z optymalnym wyposażeniem oczywiście są to ceny netto kolego ( jak zdecydujesz się na gniazda to będzie o połowe taniej jak klatki ) ale przy takiej ilości to samemu ciężko :)

aby oceniać paszę trzeba najpierw ją wykorzystać a nie słyszeć 

ciezko przy takiej ilosci samemu,u mnie 2 osoby robi 12tys kur,sam robie pasze itd,3 osoba rozwozi towar 3 razy w tyg,wyposazenie mozna dorwac tanio,czesto ludzie sie wysprzedaja,dodam ze zbior mam automatyczny nie klatkowy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rozwojowiec
      Chciałbym zapytać czy hodowla świnodzików jest legalna bo kiedyś była, trzeba było mieć pozwolenie. Nie wiem jak jest teraz
    • Przez rolnik5551
      Witam.Mam pytanie od pewnego czasu zajmuje się małą hodowlą owiec i zastanawiam się czy można hodować również indyki.Konkretniej chodzi mi o to czy mogą przebywać w jednym pomieszczeniu czy będą w stosunku do siebie agtesywne czy mogą zarazić owce  jakąś chorobą
    • Przez akolt
      Szukam rolników z hodowlą zarodową powyżej 250 loch lub z cyklem zamkniętym powyżej 150 loch. Prowadzimy badania jak przyrastają knurki przy chemicznej kastracji. 
      Ważne: systematyczny i otwarty na innowacje gospodarz. 
      W ramach badań jest możliwość sfinansowania i pozostawienia na stałe wag pomiarowych i oprogramowania zarządzającego stadem. Oprogramowanie ma możliwość m.in. monitorowania zużycia paszy, ilości oproszeń w zależności od cyklu, zarządzania grupami technologicznymi itp.

• Przez DanielKocima
      witam mam pytanie odnośnie chorob kur niosek , u mnie występuja 2 przypadki, pierwszym kura jest taka osowiała, ospała przez ok. 3 dni, poźniej zdycha, a w drugim przypadku kurze jak by paralizowało noge lub jedną strone jest taka płaska nie może zabardzo złapac rownowagi i podpiera sie skrzydłem co to może być???? moje kury maja sie jak w bajce swieża woda odpowiednie zywienie sucha ściólka, co może byc przyczyna i jak zapobiegac?
    • Przez aezakmi666
      Witam pisze bo zastanawiam się ile wytrzyma oś w wozie ? Posiadam platformę 4.2 x 1.70 x 0.60 i ma stalową ramę oś raczej przedłużana bo idzie w ślady z ciągnikiem , koła 20 .
      Ile wytrzyma taka oś i czopy ? , Bo paka jest spora nie sypałem jej pełnej w żniwa bo trochę się bałem , 
      2 pytanie mam tam zjechany gwint na osi teraz ta oś jest przyspawana na stałe do ramy powzmacniana i czy da się jakoś naprawić ten gwint  ? dodam że pod palcem prawie nic nie ma ,,, 
      3 ten wóz jest na 20 i przy okazji był podwyższony bo woził buraki na wywrotnice i teraz szczerze on strasznie szczudłowo wygląda i trochę boje się jego wywrotności , felgi 15 mam akurat o takim samym rozstawie i fi tylko czy wtedy nie wpłynie to na jego  wywrotność ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.