Skocz do zawartości
tomek1990

Hodowla niosek pytania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek1990    0

Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc

1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?

2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 

3. Jaka najlepiej rasę wybrać?

4. Co robić z kurami przy wymianie stada?

Pozdrawiam

Zefir    14

jak przerabiać się nie opłaca wyposażenie to jakieś 250 tyś na 5 tyś kur plus kury szt 30 zł przy obecnej cenie jaj to ci 100 tyś za same kury jak nie masz kontraktu z jakimś odbiorco to zapomnij 

dodatkowo pamiętaj że pasza tylko z ac lub de heus a nie jakieś kurka z podwórka czy inne badziewie 

Edytowano przez Zefir

tomek1990    0

jeśli 250tyś koszt wyposażenia, mógłbyś mnie oświecić poszczególnie co ile kosztuje? bo chyba z palca wyssane, albo gdzieś przeczytałeś,

ta słyszałem o de heua same negatywne opinie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Zefir    14

Porządna automatyczna wentylacja to koszt 10 tyś zł na 400 m , linia pojenia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym to około 15 tyś zł ( można za 10 zmontować ale słabiej wykonana i jak zajdzie kamieniem to męka przez cały dzień będzie), paszociąg około 25 tyś , nagrzewnica gazowa z zamknięto komoro około 20 tyś ( no chyba że będzie to centralne )  , izolatka klimatyzowana do przechowywania jaj wraz ze stojakami - 15 tyś no i klatki to koszt około 100 tyś zł big dutchman z optymalnym wyposażeniem oczywiście są to ceny netto kolego ( jak zdecydujesz się na gniazda to będzie o połowe taniej jak klatki ) ale przy takiej ilości to samemu ciężko :)

aby oceniać paszę trzeba najpierw ją wykorzystać a nie słyszeć 

Edytowano przez Zefir

drozd82    0
Dnia 28.11.2017 o 22:47, Zefir napisał:

Porządna automatyczna wentylacja to koszt 10 tyś zł na 400 m , linia pojenia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym to około 15 tyś zł ( można za 10 zmontować ale słabiej wykonana i jak zajdzie kamieniem to męka przez cały dzień będzie), paszociąg około 25 tyś , nagrzewnica gazowa z zamknięto komoro około 20 tyś ( no chyba że będzie to centralne )  , izolatka klimatyzowana do przechowywania jaj wraz ze stojakami - 15 tyś no i klatki to koszt około 100 tyś zł big dutchman z optymalnym wyposażeniem oczywiście są to ceny netto kolego ( jak zdecydujesz się na gniazda to będzie o połowe taniej jak klatki ) ale przy takiej ilości to samemu ciężko :)

aby oceniać paszę trzeba najpierw ją wykorzystać a nie słyszeć 

ciezko przy takiej ilosci samemu,u mnie 2 osoby robi 12tys kur,sam robie pasze itd,3 osoba rozwozi towar 3 razy w tyg,wyposazenie mozna dorwac tanio,czesto ludzie sie wysprzedaja,dodam ze zbior mam automatyczny nie klatkowy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luk
      Jak nie na ppr to tu
      wiec koledzy co nowego w tym temacie
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam kilka sztuk jałówek rasy Simental nie są one czystorasowe tylko około 75-90% i chcę je zacielić rasą Limousine (kilka już zacieliłem). Możecie mi powiedzieć czy taka krzyżówka nada się na opas? Chciałbym tak robić już co roku. wszystkie rady mile widziane )
    • Przez MichalDontworryboutIt
      Witam

Pomysł jest taki aby hodować byki na wolnym wypasie czyli jakieś 9/12 miesięcy na polach pod gołym niebem a na te 3 zimowe miesiące w stodole.
      Ile taki byk potrzebuje pola , ile paszy/owsa/kiszonki/siana na łeb ?

Dziękuję za czytanie.
    • Przez slawcio_1974
      WITAM,KUPIŁAM 3 TYG.TEMU MŁODE NIOSKI.WYGLĄDAŁY ZDROWO,PODOBNO ZNOSIŁY JUZ JAJKA.U MNIE NIE ZNIOSŁY ANI JEDNEGO.TERAZ 3 Z NICH SIEDZĄ OSOWIAŁE, NIE JEDZĄ ,NIE PIJĄ I CO DZIWNE CIĄGLE MAJĄ ZAMKNIĘTE OCZY.PRÓBOWAŁAM IM UCHYLIĆ POWIEKI,ALE NIE UDAJE SIĘ.INNYCH OBJAWÓW NIE ZAUWAŻYLAM.
      PROSZĘ POMÓŻCIE CO IM DOLEGA,BO NIE BARDZO MAM WIEDZĘ NA TEN TEMAT.
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!