Zaloguj się, aby obserwować  
marioc14

Valtra 6400-Olej hydrauliczny

Polecane posty

marioc14    3

Witam jaki olej hydrauliczny polecacie do valtry 6400. Zastanawiałem się nad valtra transmission HT 100. Może ktos sie orientuje czy modele 6400 były wyposarzone w chłodnice oleju bo jak wiecej popracuje ciągnikiem to olej hydrauliczny osiaga dużą temperatura juz wczesniej zadawałem te pytanie na forum ale nie uzysk ałem zadawalajacej odpowiedzi jak myslicie co moze byc spowodowane szybki wzrostem temperatury oleju moze to byc spowodowane nie wlasciwym olejem zanieczyszczeniem filtrów?? Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

o olejach dużo pisaliśmy w temacie Awaryjność Valtry... a co do chłodnicy oleju to niewiem czy ten model posiadał zciagnij ze strony waltry instrukcje obsługi lub katalog to się dowiesz a jeśli gdzieś od handlarza kupiłeś maszynę i nie zrobiłeś przeglądu toś poerdoła bo to podstawa oleje i filtry nowe i telefon do paczkowa tam dużo Ci powiedzą a nie domyślać się i czekać na większe wydatki możesz w starym ursusie zajechać pół skrzyni i zapłacić za remont tysiaka ale do maszyn z zachodu są częsci drogie i czeba wszystkiego pilnować na bieżąco albo sprzedaj ten ciagnik i kup MTZ-a

a co to oznacz wysoka temperatura bo w moim przypadku w gruberze jezdzę szybko a temCperatura oleju w skrzyni max 50C a w pracy z pługiem i wałem gdzie intensywnie uzywam hydrauliki a jeżdzę znacznie wolniej temperatura dochodzi do 60C

Edytowano przez lukas120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Dzieki za pomoc a temperatura niezależnie od tego czy ciągnik pracuje z belarka czy pługiem czasami nawet wzrasta do 80 stopni i wówczas przy użyciu hamulców zapala sie kontrolka o niskim cisnieniu w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

taka sprawa dla elektronika bo technicznie hamulce nic nie maja wspólnego z olejem znacz on sam je obmywa bo są mokre to mi wygląda na jakieś zwarcie w instalacji bo inaczej to ta kontrolka powinna świecić niezależnie od stopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Jeżeli ciągnik wyposażony jest w wyjście hamulców hydraulicznych, to związek z ciśnieniem oleju jak najbardziej istnieje...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

Wczoraj próbowałem odkrecić jeden z filtrów olejowych ale nie dałem rady gdyż bałem sie aby nie urwac mocowania czy jest jakies zabezpieczenie o ktorym nie wiem zeby odkrecic ten kielich od podstawy czy wystarczy odkrecac za obdowe lub zakonczenie na dole kielicha w ksztalcie łba sruby ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SławekL
      Witam .Proszę o poradę jak w temacie.W moim MTZ 82 (pracuje w lesie przy wciągarce)  91r podnośnik przestał podnosić więc rozebrałem diagnoza padła na pompę,została wymieniona.Zalany nowy olej ,podniosło pare razy i delej nie działa.Zaglądam do zbiornika a tam sycho,nigdzie nie wyciekł więc sprzwdzam w skrzyni no i traf.Dużo ponad max.Potrzebuje porady jak się teraz za to zabrać.Gdzie to przeciekło,jak to naprawić.Pewnie jest pod zbiornikiem jakiś ryb co napędza pompę i jakiś uszczelniacz.Czy trzeba wymontować zbiornik żeby to naprawić?Proszę o pomoc i poradę osób którzy to przerabiali najlepiej.Dodam że sprawa jest pilna bo kładziemy zrąb a ciągnik potrzebny.Pozdrawim
    • Przez krzysztoffo
      Witam. jakie są wasze opinie na temat valtry z serji M .Czy wszystkie te ciągniki mają tylko po 4 cylindry,i jak z ich awaryjnością ?
    • Przez zet9540
      Witam interesuje mnie ciągnik Valtra N114 , zna ktoś może opinie na temat tego ciągnika ( Awaryjność , komfort itp ).
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj