Skocz do zawartości

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ale ta kasa bedzie przeznaczona dla gospodarstw ktore posiadają od 100 tys to 300tys limitu.

 

chyba ze mowie o czyms innym to nie wiem

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Ciekawe jak będzie z tym pakietem. My na pewno byśmy z tego skorzystali, bo w planach na ten rok są jakieś większe zakupy. Byłoby bardzo dobrze, jeśli by takie coś wypaliło. Zobaczymy.

 

Ostatnio bodajże w tygodniku rolniczym czytałem, że pieniądze byłyby przyznawane dla gospodarstw o kwocie mlecznej powyżej 120 tys. kg , a w tym artykule piszą trochę inaczej.

Opublikowano

Ta powyżej 120 tyś dać, a wsparcie na podłudniu do 10 krów włącznie a jak mam 14 krów i 60 tyś kwoty to co tylko się za*ebać ;)

Musi być od 50 tyś bo ja wierze w chociaż promil jakiejś sprawiedliwośći w tym kraju i powinno być po równo nie ważne czy 50 tyś czy 150 tyś tak jak niskotowarówka

Opublikowano

Jak tak będą długo myśleć komu dać a komu nie to nikt nie dostanie bo przyjdzie czerwiec a pieniądze nie będą rozdysponowane.Ja jak najbardziej jestem za tą opcją od 50tys wzwyż ponieważ załapał bym się a mam zamiar kupić ładowarkę tak że z pewnością bym z tego skorzystał.

Opublikowano

Nie łudźcie się! Dostana tylko ci więksi a nie tacy co mają mniej niż 100tys.- to moje zdanie- zawsze średnie gospodarstwa tracą ;)

Bylo niby powiedziane w agrobiznesie że dostaną ci co maja 50tys. chyba do 100tys. ale dodane było ci co modernizują i rozwjają gospodarke

Opublikowano

@Ferdek znając życie będzie od 61 tyś kwoty ;)

żebyś nie wykrakał 2 lata temu przekroczyłem kwotę mleczną o 29% ale przeliczając na referencyjną zawartość tłuszczu wyszło że przekroczyłem o 30,4% a jak ktoś przekroczył o więcej niż 30% to nic nie dostaje ;)

 

ps.a może Ci co mają poniżej 100 tyś to się nie modernizują, bo moim zdaniem najbardziej w ostatnich 4 latach zmodernizowali się włąśnei ci 40-80 tyś l budowa płyt gnojowych odbiór mleka z domu i to zmobilizowało bardzo do dalszych inwestycji, tendencja jest taka że właśnie Ci co kilkalat temu produkowali po 120-150 tyś a nie pobudowali nowych obór ograniczają o połowę aby mleko ktoś odbierał, dzieci pouciekały do miasta a i zdrowie już nie takie

 

Zamiast zachęcać jakimś ochłapem do dalszych inestycji to może by tak te pieniądze zgodnie z przeznaczeniem wykożystać a więc na pomoc w kryzysie a nie wpędzać jeszcze głębiej w kryzys zadłużone gosp. może by tak policzyć kto ile zainwestował przez ostatnie 3-5 lat

Opublikowano

Raczej wszyscy modernizują - w stosownej dla siebie skali. A kto dostanie ?

Obyśmy się mylili, choć @jaro to jak jasnowidz raczej - albo inaczej czarnowidz.

Opublikowano

Raczej wszyscy modernizują - w stosownej dla siebie skali. A kto dostanie ?

Obyśmy się mylili, choć @jaro to jak jasnowidz raczej - albo inaczej czarnowidz.

 

Trzeźwowidz biggrin.gif .

Opublikowano

podoba mi się ta wielka wiara i wielkie myśli użytkowników.... KASA!!!! KASA!!!

 

Coś ktoś bąknie a tu już wszyscy spekulują, kto dostanie i na co wyda.

 

Sam mieszkam w rejonie gdzie rzekomo mają przysługiwać dopłaty do krów i jakoś nie bardzo się tym interesuje narazie, bo to wielce daleka i odległa rzeczywistość - jeśli nie fikcja.

Pamiętajcie, że ten rok jest rokiem podwójnych wyborów wiec co tydzień będziemy mieli takie newsy - pieniądze dla rolników, szybko i łatwo.

Opublikowano

Widze panowie ze wszyscy troche zdezorientowani i macie racje, bo ja sadze ze znow Minister rzucil troche luznych zdan (jak zwykle nie sprecyzowanych), a my tu juz sie zastanawiamy jak to ma wygladac w praktyce .Bynajmniej ja tez jak i reszta mam problem bo moja kwota to 49300tys/l i jezeli bylaby ta pomoc od 50 tys to "d*pa" (chyba ze dokupie ).

Opublikowano

Zgoda, że za tym wszystkim stoi polityka ( niestety fakt ) i taki hodowca jest potrzebny w tym roku szczególnie. Więc do 50 tys. - dopłaty do 10 krówek, 50 - 150 wsparcie z tej dyskusji, powyżej - może dopłaty do ugorów lub coś innego ;)

Opublikowano (edytowane)

Możemy długo dyskutować i spekulować kto dostanie pieniądze, ale faktem jest, że te 20 mln euro trzeba rozdysponować do końca czerwca. Jeśli tego nie zrobią, to pieniądze przepadają, a to już by była śmierć polityczna rządzących, gdyby taka kasa przeszła koło nosa.

 

Obecnie jest ok 200 tyś hurtowych dostawców mleka(czyli i tych co mają mniej jak 50 tyś i więcej jak 150 tyś kg), więc dzieląc 20 mln przez 200 tyś wychodzi po 100 E na rolnika. To nie wiele.

Edytowane przez Gość

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez leszan
      Witam. Czy ktoś wie jak wyglądają przepisy odnośnie zatrudnienia przez np. urząd gminy do odśnieżania dróg Czy trzeba zakładać normalną firmę usługową, czy można to zrobić jakoś w ramach gospodarstwa. Urząd gminy życzy sobie oczywiście fakturę za odśnieżanie, aby mógł za to zapłacić. Może ktoś wie ile można na tym zarobić??
    • Przez krs
      Z
    • Przez ziutek92
      Witam mam pytanie na temat rozgraniczenia działki poprzez gminę na wniosek sąsiada. Sąsiad ciągle mi wchodził  Na moją działkę na szerokość ok 3m. Zgłaszałem to na policję i on to później oddawał i tak lata mijały a on ciągle próbował mi wchodzić na mój grunt. W tym roku dostałem zawiadomienie że odbędzie się rozgraniczenie działek poprzez wyznaczonego geodetę prze gminę na wniosek sąsiada. Rozgraniczenie się odbyło i okazuje się że miedza jest na swoim miejscu gdzie zawsze mówiłem że tak ma być. Sąsiad nie zadowolony z wyroku oczywiście ale mniejsze z tym. Zapytałem kto ponosi koszty takiej imprezy to dostałem odpowiedź od gminy że koszty są podzielone na pół. Dodam że koszt takiej zabawy to 6000zl czyli miałbym zapłacić 3000zl za coś czego sobie nie życzyłem i w dodatku nie byłem tego powodem! I moje pytanie jest następujące: czy faktycznie tak jest że mam płacić czy porostu gmina idzie na rękę sąsiadowi.?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v