Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kat181

Zakup Gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat181    5

Chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto kupował ziemie rolna jakie formalności mnie czekają przy zakupie ziemi i na co muszę uważać.

Mam szansę na zakup 17 ha, ja nie miałem wcześniej gospodarstwa ale rodzice posiadają i chce kupić to na siebie, mam wykształcenie rolnicze ale obecnie pracuję na umowę, jestem zameldowany w gminie gdzie te grunty są, chcę się ubiegać o kredyt nGR.

Głównie chodzi mi o to jakie umowy (wstępna, notarialne...) powinienem sporządzić żeby wszystko było ok, jakie instytucje powiadomić (ANR, US...), jakie są opłaty dodatkowe jaki będę musiał ponieść (podatek, opłata notarialna, w sądzie...)? Ogólnie jeśli ktoś kupował ziemię w ostatnim czasie to będzie potrafił mi odpowiedzieć.

Marcin 80    8

kolego poczekaj na nabór wniosków na młodego rolnika,złóż wniosek o premię bezzwrotną 50tyś i dopiero kup użytki rolne, bo tak przejdzie ci koło nosa premia

Taurus83    178

po umowie wstępnej Notariusz powiadamia ARR i mają miesiąc na rozpatrzenie tego czy kupuja czy nie. od nieruchomości rolnych(które ida na powiekszenie bądź utworzenie gosp. rol.) chyba nawet nie płaci się podatku.

wszystkie formalności w sumie spadają na sprzedajacego(wypisy, wyrysy, zaświadczenia itp itd)

Wiadomość z agroFakt.pl

kat181    5

Jak sprzedający się zgodzą to poczekam na nabór Młodego Rolnika, jak nie to trudno załatwiam jak najszybciej.

Wysłałem zapytanie wczoraj do agencji kiedy planują rozpocząć nabór i na razie cisza.

Nie jestem pewien czy jest konieczność zgłaszania do ANR w moim przypadku.

Wydaje mi się że to jednak na kupującego spada więcej formalności (mapki i wypisy może i owszem sprzedający ale notariusz, przepis, wpisy do ksiąg to chyba jednak kupujący załatwia)

Proszę o konkretne informacje osób które kupowały grunty (Jeśli ktoś coś wie, a nie jest pewien to niech to zaznaczy w wypowiedzi).

Taurus83    178

kupujący musi załatwić kase a resztą zajmuje się sprzedajacy i notariusz. mówie ci

zadzwoń sobie do jakiegoś notariusza to ci wszystko powie.jakie dokumenty, kto, co...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez rafkap
      Już od 26 września według zapowiedzi Ministra Rolnictwa ruszają wypłaty suszowe.
      W ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyło 9 tyś rolników. 
      Piszcie kiedy dostaniecie przelewy, z jakich gmin jesteście.
    • Przez Diwad890
      kupił tata 8lat temu c360 i miał do niego wszystkie papiery ale go nie rejestrował teraz chcieliśmy go zarejestrować ale zgubiła się gdzieś ta umowa dowód do niego jest tylko i jak myślicie teraz już nie da się nic zrobić żeby go zarejestrowac?
    • Przez PiotrBenet
      Wkrótce kończy się nam lokata na niezłą sumkę. Zastanawiamy się nad zakupem nieruchomości (np mieszkania pod wynajem) - tylko czy to dobry pomysł. Nie wiem czy warto się w to bawić?
    • Przez Diwad890
      czy umowa pisana na własnej kartce o dzierżawę ziemi na 5 lat jest ważna jak nie ma pieczątki sołtysa? wzór umowy był brany z Internetu wszystko tam Jest nr dowodu itp
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.