Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kat181

Zakup Gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat181    5

Chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto kupował ziemie rolna jakie formalności mnie czekają przy zakupie ziemi i na co muszę uważać.

Mam szansę na zakup 17 ha, ja nie miałem wcześniej gospodarstwa ale rodzice posiadają i chce kupić to na siebie, mam wykształcenie rolnicze ale obecnie pracuję na umowę, jestem zameldowany w gminie gdzie te grunty są, chcę się ubiegać o kredyt nGR.

Głównie chodzi mi o to jakie umowy (wstępna, notarialne...) powinienem sporządzić żeby wszystko było ok, jakie instytucje powiadomić (ANR, US...), jakie są opłaty dodatkowe jaki będę musiał ponieść (podatek, opłata notarialna, w sądzie...)? Ogólnie jeśli ktoś kupował ziemię w ostatnim czasie to będzie potrafił mi odpowiedzieć.

Marcin 80    8

kolego poczekaj na nabór wniosków na młodego rolnika,złóż wniosek o premię bezzwrotną 50tyś i dopiero kup użytki rolne, bo tak przejdzie ci koło nosa premia

Taurus83    84

po umowie wstępnej Notariusz powiadamia ARR i mają miesiąc na rozpatrzenie tego czy kupuja czy nie. od nieruchomości rolnych(które ida na powiekszenie bądź utworzenie gosp. rol.) chyba nawet nie płaci się podatku.

wszystkie formalności w sumie spadają na sprzedajacego(wypisy, wyrysy, zaświadczenia itp itd)

Wiadomość z agroFakt.pl

kat181    5

Jak sprzedający się zgodzą to poczekam na nabór Młodego Rolnika, jak nie to trudno załatwiam jak najszybciej.

Wysłałem zapytanie wczoraj do agencji kiedy planują rozpocząć nabór i na razie cisza.

Nie jestem pewien czy jest konieczność zgłaszania do ANR w moim przypadku.

Wydaje mi się że to jednak na kupującego spada więcej formalności (mapki i wypisy może i owszem sprzedający ale notariusz, przepis, wpisy do ksiąg to chyba jednak kupujący załatwia)

Proszę o konkretne informacje osób które kupowały grunty (Jeśli ktoś coś wie, a nie jest pewien to niech to zaznaczy w wypowiedzi).

Taurus83    84

kupujący musi załatwić kase a resztą zajmuje się sprzedajacy i notariusz. mówie ci

zadzwoń sobie do jakiegoś notariusza to ci wszystko powie.jakie dokumenty, kto, co...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować