majoreq

pij mleko bęziesz kaleką

Polecane posty

klejnus    0

Co do linku to nie działa i wystarczy w google wpisać "pij mleko będziesz kaleką" a mamy od groma takich bzdet itd. A w większości wypowiadają się sceptycy i ludzi od medycyny niekonwencjonalnej. Hmm ludzi od zawsze pili mleko i jakoś na dobre im to wychodziło wiec mnie to nie rusza i pic je będę :(


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam codziennie pije mleko przed szkołą. Nigdy nie miałem żadnego złamania, a było parę możliwości :(

Żal mi tych ludzi.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Stara to akcja, jakieś 5 lat temu o tym słyszałem ale szybko ucichło. Z tego co wyczytałem to już dawno powinienem umrzeć albo przynajmniej być ciężko chory i jeździć na wózku :( To podstępna biała śmierć, w poniedziałek zjadłem jogurt a we wtorek zachorowałem na grypę, poważnie :(

 

Zamiast słuchać takich pierdół proponuje założyć komitet promujący akcję:

1054851af2dc01ba.jpg

Myśle że sie przyjmie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

U mnie taka akcja @mirasek już trwa hoho :( Najbardziej widoczna w okolicach miejscowej stacji paliw :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mleko piję codziennie jak inni na forum. :( A oni to pewnie nawet nigdy w życiu krowy na żywo nie widzieli... wszystkie cielęta trafiają na cielęcinę...cielęcina to produkt uboczny...bez sensu.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A ja ostatnio nie piję mleka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

bzdura totalna, autor tego artykułu chyba ma nierówno pod sufitem. Jeśli było by prawdą, że mleko jest przyczyną tylu schorzeń to połowa ludzi byłaby już kalekami............ haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja tam mam krowy ale mleka nie rurze bo nie lubię a takie akcje z tym "kaleczonym mlekiem" to takie bzdety dla gawiedzi żeby ludzie którzy nie maja żadnego kontaktu z rolnictwem mogli postękać i popłakać nad dola zwierzątek które dają mleko

po prostu pierd...nie o szopenie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Mój wój tak lubi mleko ze nawet wódkę mlekiem popijał. Ja tez codziennie pije mleko i nic mi nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Każdy wini rolników a na pewno mleko prosto od rolnika jest o wiele zdrowsze tak samo jak mięso wiele się słyszy od znajomych ze w zakładach mięsnych mięso z podłogi dokładane jest do wędlin najlepiej mieć swoją świnkę zrobić kiełbasę i to jest dopiero coś a nie jakaś chemia z zakładów a ludzie to ze swojskie to "śmierdzi" to niech jedzą ta mielonkę swojskie to wiesz co jesz :(


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Niektórzy ludzie mówię, że "nie lubią mleka od krowy"- ale za to lubią ze sklepu. Dobre............. można się uśmiać. Ja mleko lubię, piję i jak narazie zdrowie mi dopisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildbream    0

Heh ciekawy temat w sumie

Ciekawe jaki lol tą stronę zrobił i farmazony głosi...

Na szczęście mnie to nie dotyczy bo mam bydełko mięsne

chyba że... o niee jestem mordercą, bo wysyłam zwierzęta na rzeź, tylko i wyłącznie w celu osiągnięcia własnego zysku!

:(

Ale tak już poważniej to walczyć z takimi się raczej nie da,

ba wg mnie nawet nie należy uwagi zwracać bo to ich tylko nakręca jeszcze bardziej

szkoda własnych nerwów, na szczęście korzystny wpływ mleka na ludzi (w normalnych zdrowych dawkach) jest potwierdzony naukowo,

Także myślę że przemysł mleczarski nie upadnie od takich akcji - na pewno są konieczne zmiany ale to jak wiadomo temat na zupełnie inną dyskusję

Z ciekawostek odnośnie mleka to jedno na przykład jest faktem że mleko zawiera arsen (arszenik), który jest trucizną, ale żeby przekroczyć stężenie szkodliwe dla ludzi trzeba by wypić ponad 20 000l jednorazowo bez "wydalania" :(

 

I jedna sprawa jeszcze

ja pije i piłem mleko od dziecka, złamane miałem nogę, rękę, palce, i uwaga hit - szczękę - mam w związku z tym Podejrzenie że mleko czasem powoduje wypłukanie zdrowego rozsądku :( bo każdy mój przypadek był powiązany z jego chwilowym zanikiem


- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

lobby mleczarskie - kto to niby jest - te mleczarnie ledwo wychodzące z zyskami na zero czy rolnicy hodujący krowy do których dokładają

 

Kiedyś czytałem podobne bzdety i tam ktoś próbował wciskać kit ze niby od picia mleka i spożywania produktów mlecznych będą ludziom rosnąć rogi i kopyta - i podobno opierał to na swoich osobistych doświadczeniach - jeden z komentarzy który tam widniał odnosił się do tego żeby autor zapytał swojej małżonki skąd się wzięły jego rogi bo na pewno nie od mleka

 

W dodatku ktoś kto to pisał chyba nigdy w życiu na wsi nie był a krowę widział w telewizorni

 

PS - @wildbream arszenik jest związkiem arsenu - dokładnie to jego trójtlenkiem - a z tym wypiciem 20 000 litrów jest podobnie jak z paleniem dzikich konopi rosnących w rowach i nieużytkach - żeby po spaleniu osiągnąć taki efekt jak po jednym skręcie trzeba by spalić 160 kg suszu z takich polskich konopii - zawsze łatwiejsze to niż wypić cysternę mleka hehe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
niektórzy ludzie mówię, że "nie lubią mleka od krowy"- ale za to lubią ze sklepu. Dobre............. można się uśmiać.

Co w tym dziwnego?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

Jak dla mnie to totalna bzdura pije mleko od zawsze i to nie tam jakieś kupne tylko normalne prosto od łaciatej bez konserwantów i innych bajerów. Np ja nie lobię pić herbaty tylko wolę mleko i jakoś mi nie szkodzi, jakoś ze 2 tygodnie temu nawet jadłem śledzie z mlekiem i nic a złamań żadnych nie wiem kto wymyśla takie bajery;PP


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale to o chowie przemysłowym to niestety prawda- w wielu obórkach (tych co większych szczególnie) krowę traktuje się nie jak czujące zwierzę a jak właśnie maszynkę do robienia mleka (oczywiście w imię podnoszenia wydajności).

Zobaczcie jaki ze mnie malkontent biggrin.gif -rzekomo podnoszenie wydajności w rolnictwie wiąże się z olbrzymimi korzyściami dla rolnika-i co podnosimy a całkiem lepiej nie żyjemy-bo gdzie indziej podnoszą jeszcze bardziej (i też całkiem ciekawiej nie mają-ostatnio mój kuzyn odwiedził jakąś fermę w Danii-500 macior i wszystko to musi jeden rolnik obskoczyć-raz w tygodniu przychodzi jakiś pomocnik na parę godzin-jak to mój kuzyn określił-łapki jak u Paganiniego biggrin.gif z tej dobroci i wydajności )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ty mlekiem to totalna bzdura dawniej ludzie pili cały czas mleko maślankę, jedli sery robili masła wszystko od krowy co jakiś czas świnkę zatłukli chleb upiekli ogórków i kapusty zakisili i żyli po 80-90 lat i nie było takiej techniki jak teraz a tu wyskoczył jakiś ciołek z takim tekstek i mąci ludziom w głowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A ja spotkałem kiedyś jednego takiego gościa, rzekłbym "nawiedzonego". Normalnie jako studenci przy nim wymiękaliśmy. Też uważał że mleko to jak się jest dzieckiem powinno pić a nie jak się jest dorosłym. Uczył przedmiotu "Melioracje Rolnicze".

 

Co do mleka prosto od krowy - obrzydliwość bo przy 4,75 albo prawie 5% tłuszczu jak kiedyś było u nas (a za to jeszcze dopłacali) to naprawdę tego mleka nie dało się pić.

Już wolę maślankę lub jakieś 2% ze sklepu a kilka lat temu na praktykach to zgrzewkami braliśmy UHT :(

Obecnie wolę inne napoje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Jak już to klejnus a nie klejnuś:( Śmiesznie to brzmi hehe. I tak jak piszecie mleko jest było i będzie i głupie gadanie ze jest be be tego nie zmieni. A jak by wycofać mleko to by nie było mleka sera jogurtów maślanek czekolad i wielu wielu wielu innych produktów gdzie sie używa mleka w proszku czy płynnego. A co za tym idzie wiele produktów by hmm głupich np pizza bez sera:| To się nigdy nie przyjmie i już:(


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Tak jak napisał klejnuś wypowiadają się sceptycy i ludzi od medycyny niekonwencjonalne http://www.zdrowiepu...ierzPdf/id/1640 Profesor Stanisław Zmarlicki z SGGW cała prawda o mleku bardzo ciekawy artykuł polecam wszystkim przeciwnikom mleka

 

szkoda, że w tej wypowiedzi nie ma w tabeli 1, napisane jaki jest stosunek wapnia do fosforu w tych produktach. Ciekawie by to wyglądało.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj