Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
lukas20zts    1

2razy t wpisałem w tytule jak to zmienic??? Ciekawy sprzęt co???

Edytowano przez brzozak2
edytowalem nazwe tematu

Wiadomość z agroFakt.pl

igorass    31

Jak zwykle pewnie jak każda nowość dojdzie do nas z opoźnieniem, tak było kiedyś jest teraz i będzie nadal nasz kraj i kraje byłych demoludów będziemy trktowani jak konsumenci/odbiorcy/nabywcy drugiej kategorii a jak ci "lepsi" się już nasycą to ewentualnie nam to zaprezentują :)

adikpl1    179

Cuś po czesku o tym silniku:

http://awards-2009.aveng.cz/media/669042/folder_VUTR_franz_motor.jpg

Nový 16 ventilový čtyřválec Zetor

Všechny nové konstrukční díly byly v podobě 3D dat od počátku konzultovány s technologiemi sléváren a obroben.

V rámci připravovaných předpisů EU a EPA na rok 2012 omezující emise ve výfukových plynech – Tier IIIB byl připraven ideový koncept motoru zaručující splnění těchto emisí. Tento ideový koncept motoru byl pojat jako evoluce stávající řady motorů doplněné o konstrukčně úplně novou 16-nácti ventilovou hlavu válců.

Celý projekt nové hlavy válců byl plně konstruován v systému Pro/ENGINEER. Od úvodních koncepčních návrhů až po zpracování několika variant řešení bylo využito systému Pro/ENGINEER. Vybraná varianta řešení byla poté zpracovávána do konstrukční podoby jednotlivých uzlů pomocí metodiky TOP-DOWN. Všechny nové konstrukční díly byly v podobě 3D dat od počátku konzultovány s technologiemi sléváren a obroben.

Ładne te nowe zetory ładniejszy od proximy ale tak jak patrzyłem na proxime to ona sie chyba niczym nie różni od tej starej serii? Tylko tyle że mocniejsze silniki weszły i macha nowa? Oby z forterrami tak nie było ale jak na tym filmiku widziałem to kabina ta sam przynajmiej z zewnątrz

adikpl1    179

Maski nowe w proximie wprowadzono w 2008, w 2009 weszła nowa seria proxima power ze skrzynią 24x24 powershift i powershlutte

hanek    0

na pewno ma lepszą maskę niż zwykła FORTERRA tu sie cała dźwiga a w starszych typach jest składana z częsci i wg mnie to jest wielki minus

Gago    0

Łdnie się prezentuje ;) Podobno mają wejść razem z Maxterro czyli gdzieś w połowie albo pod koniec 2010 roku tak słyszałem.

yarecki12    0

Spalanie nie jest najważniejsze w ciągniku, wole żeby traktor spalił ten litr czy półtora więcej ale żeby się nie psuł. I lepiej żeby ciągnik trochę więcej spalił jak ma ciężko, a nie żeby puchł i z obrotów ciągnął. Może i forterry dużo palą, nie sprawdzamy zbytnio, ale w naszym przypadku nadrabia to bezawaryjnością.

krycha094    7

fajna maska jesli zetor wprowadzi elektrohydrauliczny rewers i parę udogodnień to będzie całkiem fajny traktor ;)

Gago    0

Ja liocze na to że może wkońcu ten środek kabiny zrobią jakiś odlotowy jak w zachodnich ciągnikach bo jak dla mnie to oni nic nie zmienili taj jak było 9540 tak jest podobnie w Forterze dalej . Ciekawe jak cenowo ale licze że Zetor jak zwykle nie wyleci z nią w kosmos.

Gago    0

No to lipa , ja nie wiem jaki to jest problem i koszt przy masowej produkcji dać kawałek plastiku ładnego na bok może jakieś 400zł ale im się nie chce tak samo mogli by zrobic jakoś lodówke na napoje w dachu ile jest wolnego miejsca koło radia z lewj strony ale im sie nie chce nić fajnego zrobić oni wolą klepać to samo przez tyle lat :unsure:

cwaniak15    0

forrtera to słaba głośna beznadzieja

Gratuluję merytorycznego postu - %

Edytowano przez krolikNH

melon10641    162

Cwaniak głośna? Hmm siedziałeś może w 60tce? Ja u siebie mogę przez telefon rozmawiać podczas pracy.Owszem jest głośniej niż w zachodnich i to nie podlega dyskusji. Słaba hmm ja nie narzekam owszem nie jest to ciągnik o którym mogę powiedzieć że jest naj.. ale za te pieniądze co go kupiłem to nie mogę narzekać;)

Swoją kupiłem 6 lat temu i była skrzynia 24+18 i że do tej pory nie odblokowali tego 4tego biegu to wstyd dla inżynierów!! :lol:

Edytowano przez melon10641

Pirell    0

6 lat temu to Ty chyba kupiłeś frotke 125 i chyba jeszcze przed modernizacją kabin, a podobno była cichsza o parę decybeli. Co do wspomnianej w temacie 135, to różni się ona od mniejszych modeli tylko i wyłącznie silnikiem. Jedyne co może Cię najbardziej zainteresować to to, że spalanie jest tylko niewiele wyższe niż w zachodnich markach http://www.zetor.com/engine-z-1605 tutaj możesz sobie zobaczyć jak dokładnie wygląda charakterystyka silnika, wystarczy że klikniesz zakładkę Capability diagrams. Prawie pełna moc przy 1800 obr./min. i spalanie 225 g/KWh, dla porównania frotka 125 ma prawie pełną moc przy 1900 obr./min. a spalanie 245g/KWh. Różnica około 8% a moc większa B) . Ogólnie to Zetor jest bardzo dumny z tego silnika i moim skromnym zdaniem ma do tego słuszne powody. Co do wnętrza, no cóż za wiele Ci nie powiem bo nie miałem styczności prawie w ogóle, jedynie 5 minut podczas Opolagry 5 minut w środku ale ogólnie bardzo przyjemnie choć dosyć skromnie, to jednak nie ma tak wielkich przepaści między zachodnimi jak to co poniektórzy twierdzą.

No i jeszcze na koniec filmik z wygranych zawodów :)

Może i takie wyścigi nie są miarodajne, ale to zawsze coś na plus :D

melon10641    162

Wtedy to 125 jeszcze nie było i fakt kabina przed modernizacją. Z tego silnika to Zetor naprawdę może być zadowolony ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?