Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja wczoraj dostałem decyzje rolno-środowiskową-czyli mam już cały komplet.

Byłem też wczoraj w banku to narazie tylko ONW wpłyneło chociaż decyzja ONW jest z 9.12 a decyzja obszarówki z 8.12 więc też niedługo powinna być kasa. ;)

Opublikowano

Decyzję mam z 25 listopada a pieniążków brak. Nie wiem jak te dopłaty wypłacają, bo niektórzy co dostali decyzje przed świętami mają i pieniążki na koncie, a propaganda miliona gospodarstw załatwionych do końca roku jakby ucichła.

Opublikowano

ja mam podobny problem decyzje z rolnosrodowiskowych dostalem 24 listopada a z obszarowych 2 grudnia... no a kasy na koncie nie ma.. troche czlowiek zawiedziony bo w poprzednich latach dwa tygodnie po decyzji byla kasa..wiec i w tym roku planowalem juz wydatki... Pytalem znajomych i u nich to samo ciezko spotkac kogos kto dostal doplaty w podlaskim.. NO i te szumne zapowiedzi szybko wyplacanych doplat... Dziekujemy panie Sawicki i zapamietamy......

Opublikowano

Od naszych politykow wzgledem rolnictwa to ja juz tylko wymagam by unijne doplaty byly sprawnie przekazane rolnikom...no ale jak widac to.. chyba zbyt wiele wymagam...

Opublikowano

Jakims cudem dodzwonilam sie do szefa Agencji w Łomzy(nie obylo sie bez znajomosci;))I z tego co mowil wszyscy rolnicy co dostali decyzje na poczatku grudnia dostana kaske na konta od 11 stycznia do 25 stycznia. kto nie dostal decyzji otrzyma ja po tym terminie i tak w tajemnicy losowania to sciema;)Pozdrawiam!

Opublikowano

Facet w agencji mówił mi, że pod koniec roku wyszło rozporządzenie, na mocy którego agencja ma czas na wydanie decyzji rolnośrodowiskowych do końca lutego, ale starają się to robić szybciej. Podobno co niektórzy podostawali pisma informujące o tym.

Opublikowano

Dzisiaj w Agrobiznesie potwierdzili, że jest wstrzymane, bo weszły nowe przepisy i zmieniają pośrednika bankowego. Dopiero pod koniec tygodnia a na pewno w przyszłym będzie podpisana umowa i wtedy chyba mają być uruchomione wypłaty.

Tego, że ARiMR nie wypłaciła pieniędzy dla 1 mln rolników w grudniu nikt nie chciał komentować.

I jak tu ludzie mają popierać obecne władze? Ostatnie 2 lata to pasmo porażek.

Opublikowano

Wkurza mnie to ze pan minister w agrobiznesie byl taki usmiechniety zadowolony i ze dla niego to wlasciwie nie ma problemu z doplatami...

Opublikowano

ja dostałam decyzję na początku grudnia,a po dwóch dniach kasa była na koncie jak nigdy.

póki co nie mam jeszcze decyzji ONW.pewnie właśnie przez to,że te przepisy się pozmieniały.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez KarolTD90
      Wie ktoś  coś  na ten temat ?? Co za maszyny można kupić  albo co wybudować???
    • Przez Roki212
      Skoro wysartowała nowa kampania to niech będzie i nowy temat z tym związany, nie ma co zaśmiecać tego z 2024 problemami i zapytaniami jeśli chodzi o aktualny nabór  
    • Przez Celownik07
      Panowie i Panie, 23 października rusza wspomniana interwencja.
      Jak ktoś zainteresowany to temat będzie temu służył. Uruchamiam go bo ... Jestem zainteresowany i chętnie będę wymieniał się informacjami. Mnie interesuje zakup rozsiewacza wapna rcw dla gospodarstwa do 10ha a który mógłby posłużyć również na uslugi- u mnie w okolicy ciężko o takowe.  Gospodarstwo na naturze 2000 dodatkowy punkt. Minimalna liczba punktów to 6. W załącznikach co można zakupić. Grupa rolników (min.3) dofinansowanie do 80%, pojedynczy rolnik do 65%. Min. Wartość zakupu 20kPLN.  Biorę po 200zl i słucham Państwa!. 





      Po weekendzie powrzucam informacje jakie uda mi się znaleźć w necie. Dla mnie świeży temat, którym się jeszcze nie interesowałem.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v