strzymek

dopłaty 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filipoo    14

decyzje z onw dostałem prawie w połowie wrzesnia i kasa była w pierwszym tygodniu pazdziernika ale to tylko ONW było w rzeszłym roku od decyzji do kasy było 2,5 tygodnia i to było w listopadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja decyzję dostałem ponad tydzien temu, teraz czekam na kasewink.gif


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

Na decyzjach jest 23 i 24 listopada. Sprawdzałem dziś konto - jak kasy nie było tak i nie ma. Oby była po niedzieli.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cer    0

Ktoś może mi napisać ile „agencja” ma czasu na wypłacenie kasy po podpisaniu decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

do maja albo czerwca przyszłego roku.

 

Ja dopłat dziś po południu na koncie nie widziałem ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cer    0

Myślałem, że mają określony czas na wypłacenie po podpisaniu decyzji. W zeszłym roku jak matka dzwoniła do nich to mówili, że maja dwa tygodnie na wypłacenie chyba (ale ile pytanych osób tyle wersji było). A my czekamy już miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie-co prawda wcześniej w innym temacie zadałem to pytanie-ale czy ktoś się orientuje jak są owe dopłaty wypłacane-wedle uznania,po znajomości biggrin.gif ,wedle daty wpływu wniosku,według listy alfabetycznej,powiatu,gminy ,banku,roju Leonidów biggrin.gif czy też coś przeoczyłem ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kasiora juz a koncie woj. śląskie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

No właśnie-co prawda wcześniej w innym temacie zadałem to pytanie-ale czy ktoś się orientuje jak są owe dopłaty wypłacane-wedle uznania,po znajomości biggrin.gif ,wedle daty wpływu wniosku,według listy alfabetycznej,powiatu,gminy...

 

rokrocznie w sąsiedniej gminie dostają kasę wcześniej niż w naszej gminie więc może coś w tym jest.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juluska    0

Kasa na koncie, a decyzja jeszcze nie przyszła. Kuj-pom

 

 

U mnie decyzja przyszla 4 tyg temu...a kasy ani widu ani slychu;) a nawozy drozeja. podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

od piatku 18 .XII. 09 do dzis a wiec przez 7 dni roboczych agencja zrealizowala zaledwie 20 tys platnosci <wg danych ze strony arimr>

zniknal rowniez plan zrealizowania 1 mln platnosci do konca tego roku ...

powstaje pytanie czy zadyszka spowodowana jest swietami , awaria systemu , czy moze brakiem kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

brakiem kasy.

rozliczeniem roku i jego zamknięciem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Dzisiaj przyszła decyzja obszarowa wysłana wczoraj a sama decyzja jest z 8 grudnia.

To czekam jeszcze na rolno-środowiskowe.Dzisiaj przyszło dużo decyzji na terenie mojej gminy,nawet listonosz był zadowolony bo też dostał decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja wczoraj dostałem decyzję i pieniądze będą za około 2 tygodnie na koncie [według agencji] a jak będzie w rzeczywistości to się zobaczy ;[

 

Chyba 2 lata temu decyzja przyszła jakoś w połowie czerwca :lol:

a pieniądze na początku lipca ;[ jak już dawno było po zasiewach :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Postaram sie pokrotce rozjasnic jakie czynniki maja wplyw na tempo wydawania decyzji:

 

1. Czy byla Kontrol na Miejscu, zarowno z obszarówki, programow rolnosrodowiskowych czy tez Cross Compilance. Sprawy beneficjentow, ktorzy zostali wytypowani do kontroli maja tzw. blokade systemowa (nie mozna wydawac w nich decyzji dopoki Biuro Konroli na Miejscu; komorka Arimr zajmujaca sie inspekcja terenowa i kontrolami, znajduje sie w Oddziale Regionalnym, badz tez Inspekcja Weterynaryjna; to ona przeprowadza kntrole z polityki zgodnosci czyli tzw. Croosa) nie przekaze protokolow pokontrolnych do Biura Powiatowego. Naogol protokoly splywaja niesamowicie wolno a to ze wzgledu na to, ze w BKM oraz Inspekcji Weterynaryjnej brakuje etatow, a oblozenie praca jest ogromne....Reasumujac, miales kontrol, to nieistotne czy wykazala bledy badz uchybienia, czy wszysko bylo ok pieniazki otrzymasz naogol pozno, gdyz BP nie moze nic zrobic, gdyz czeka az zostana jej przekazane wyniki kontroli.

 

2.Stopien skomplikowania wniosku. Zalezy on od tego o jakie platnosci ubiega sie bebeficjent we wniosku obszarowym (JPO, UPO, ONW, Platnosci Zwierzece, Owoce Miekkie, Rosliny Energetyczne, Platnosc Cukrowa itp.) oraz ile i jakie bledy w jego wniosku wykazala kontrola kompletnosci (pierwszy etap pracy z wnioskiem, sprawdza sie czy jest wypelniony zgodnie z instrukcja, czy obligatoryjne zalczniki zostaly dolaczone itp, reasumujac sprawdza sie forme nie tresc) i administracyjna (zasadniczy etap pracy z wnioskiem). Jesli miales sporo bledow i stawiales sie kilkukrotnie na wezwania prawdopodobnie bedziesz czekac troszeczke dluzej. Dlaczego tak sie dzieje??? Otoz Biura Powiatowe sa rozliczane z tempa wydawania decyzji, tak wiec rzecza naturalna jest ze na poczatku robi sie cieniutkie i prosciutkie wnioski rolnikow ktorzy ubiegaja sie tylko o JPO zeby wykazac sie duza skutecznosca....Tzw. zbuki, a wiec najbardziej skomplikowane wnioski laduja zazwyczaj na dno szuflady i sa robione na koncu. To taka niepisana zasada panujaca w prawie wszystkich Biurach.

 

3. Odgorne zalecenia. Np. w tym roku Centrala wymyslila ze na poczatku beda rozpatrywane wnioski beneficjentow, w ktorych gminach wystapily kleski zywiolowe i tych ktorzy maja gospodarstwa powyzej 100 ha. A czemu powyzej??? Juz tlumacze. Otoz Centrala Arimr oraz Ministerstwo Rolnictwa chce sie pochwalic jakie to olbrzymie sumy pieniezy niesamowicie szybko przelala na konta rolnikow. Jesli zrobie 10 wnioskow rolnikow ktorzy maja gospodarstwa po 2 ha to w wielkim uproszczeniu na konta rolnikow trafi kolo 20 tys zl, zas jesli zrobie jeden wniosek powyzej 100 ha bedzie mozna powiedziec ze na konta rolnikow splynelo juz ponad 100 tys. zlotych. Rozumiecie? Wracajac zas do odgornych zalecen jakie beda w przyszlym roku tego nie wiedza nawet najstarsi gorale. Rozne juz rzeczy byly przerabiane np 2007 wnioski rolnikow ktorzy ubiegali sie o platnosc cukrowa byly rozpatrywane na szarym koncu. Jesli wejdzie jakis nowy program a praca legislacyjna nad jego wdrozeniem nie zostanie zakonczona, wniosek tez bedzie czekal na doprecyzowanie procedur; tak bylo np z wnioskami beneficjentow, ktorzy ubiegali sie o platnosci do roslin energetycznych.

 

4. Pracownik, ktory zajmuje sie twoim wnioskiem. Duzo zalezy od tego do czyjej tzw. puli trafi wniosek. Np mozesz miec wniosek u Zenka , ktory jest gosciem z wieloletnim doswiadczeniem a praca z wnioskami idzie mu niesamowicie sprawnie i wydaje decyzje z szybkoscia karabinu maszynowego. Zenek wszystkie decyzje wydal juz do konca grudnia, a jego rolnicy ciesza sie z pieniazkow. Ale twoj wniosek moze trafic rowniez do Genka, ktory jest totalnym tumanem, po szkole srednie, ktory pracuje stosunkowo krotko, zas wydawanie decyzji idzie mu jak krew z nosa. Genek bedzie wydawal decyzje do konca czerwca, ale nikt nie zwroci mu uwagi zeby robil to szybciej bo zwracanie uwagi bratankowi dajmy na to burmistrza jest w bardzo zlym tonie.....Twoj wniosek mogl rowniez trafic do puli Krysi, ktora jest aktualnie na zwolnieniu macierzynskim, w takim ukladzie bedzie lezal i czekala az Genek z Zenkiem uporaja sie ze swoimi wnioskami i Kierownik zleci im zeby zabrali sie za wnioski Krysi. Niestety rolnik nie ma najmniejszego wplywu na to do czyjej puli trafi wniosek...

 

Pragne nadmienic, ze wspomnialem tylko o tych naistotniejszych kwestiach, pomijajac szereg pomniejzych, ktore sa rowniez istotne. Mam nadzieje ze przyblizylem troszeczke temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Więc skoro gospodarstwa pow 100ha idą na pierwszy ogień to już na święta powinienem kasę przepijać a tym czasem otrzymałem tylko pisemko (po świętach,) że z uwagi na to ż kontrole się nie wyrabiają to decyzja dotycząca rolno środowiskowych będzie wydana do końca stycznia o decyzji na ONW i obszarówce cisza o kasie nie wspomnę. Pożyjemy zobaczymy tymczasem od 18 grudnia na stronach ARiMR też zaprzestali chwalić się ekspresowym tempem wypłat i stanęła liczba tych co niby otrzymali kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Więc skoro gospodarstwa pow 100ha idą na pierwszy ogień to już na święta powinienem kasę przepijać a tym czasem otrzymałem tylko pisemko (po świętach,) że z uwagi na to ż kontrole się nie wyrabiają to decyzja dotycząca rolno środowiskowych będzie wydana do końca stycznia o decyzji na ONW i obszarówce cisza o kasie nie wspomnę. Pożyjemy zobaczymy tymczasem od 18 grudnia na stronach ARiMR też zaprzestali chwalić się ekspresowym tempem wypłat i stanęła liczba tych co niby otrzymali kasę

 

 

 

Odgorne zalecenia to jedno a ich realizacja w BP to drugie. Niestety nie zawsze to idzie w parze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nareszcie wczoraj dostałem decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juluska    0

u mnie co roku od poczatku wogole doplat(bral ojciec,potem brat a teraz ja. Zawsze decyzja byla 1 lub 2 grudnia i zawsze byla kasa po 2 tygodniach(chyba Zenek mnie zalatwia) ale w tym roku jest masakra.Nie mialam kontroli,nie bylo poprawek,decyzja lezy a kasy brak. musze zaplacic za nawozy ktore wzielam na kreske a kasy brak;/i jaki z tego moral??? w arimr dzieje sie co chce. Nie wierze w losowania itp. Baba z infolini arimr powiedziala ze maja prawo kase wysylac do czerwca nie wazne kiedy byla decyzja...Wiec mam pytanie PO CO ??? wystawiac decyzje robic na dzieje.Jak nie maja zamiaru zaplacic,to niech nic wysylaja. A wiecie o co chodzi?? Kiedy minister Sawicki mowi zrealizowalismy przez 2 miesiace 50% doplat to ma na mysli wlasnie decyzje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

o i tutaj się z Tobą doskonale zgadzam. U mnie jest dokładnie tak samo decyzja przyszła w grudniu a kasy ani widu ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Decyzje otrzymałem jakoś na początku grudnia ,do dzisiaj nie ma kasy na koncie.Z tego co sie orientuje to najpierw dopłaty są wypłacane małym rolnikom,przykładowo mój znajomy który ma ok 3ha dostał kasiorke na konto jakoś pod koniec listopada.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

dziś przysłali decyzję wystawioną w sylwestra ciekawe kiedy przeleją kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj