Skocz do zawartości
romi182

Ile płacicie kombajniscie

Polecane posty

romi182    0

Jeżeli sami nie jezdzicie na swoim kombajnie to ile płacicie za prace swoim kombajnistom ????

krzsiek1312    1

w mojej okolicy wiara płaci kombajnistom około 15zł na bizonie , a na zachodnich to 20-25zł , za smarowanie i przygotowanie kombajnu 5- 10 zł

Wiadomość z agroFakt.pl

krzych2007    0

ja już 3 rok nie bede najmował kombajnisty (bo 2 kombajn sprzedałem) ale wczesniej płaciłem 25 zł za godzine koszenia + 6 zł za godzine przygotowania kombajnu do sezonu. Wszystkie awarie w sezonie musiał usunąć za darmo (miał w tamtych czasach wysoką stawke godzinowa więc musiał zadbać o sprzęt zeby przechodził cały sezon)

Kombajnista był zadowolony.

vvojtas1    25

za bizona super płace 16 zł godzinę

za pozostałe prace temu kolesiowi 8zł

ludziom za grace 6zł

timasz    52

u nas jesli dobrze sie orientuje placi sie za godzine mlucenia min 20 zl a max 30 zl

brzozak2    236
My naszemu płacimy 25 pln za hektar młócenia i 7 pln za godzine pracy przy kombajnie

??? czyli wychodzi mu spokojnie 50 zl/h, hmmm chyba rekord.

u nas placa 25-30 zl/h i 10 zl/h przy obsludze

ralfMTX140    3

Nie no tyle nie wyjdzie... Po młóceniu rzepaku wydajność kombajnu wyniosla 1.5 ha/godzine z calym obkoszeniem takze wyszlo okolo 37 zl/h

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

On sie pyta ile zarobi w mloceniu pszenicy.

Marcin91    280

U nas płaci się 10% za godzinę koszenia od całości stawki, czyli wychodzi 28zł lub 30zł. I przegląd robimy my, tzn smarowanie, czyszczenie, tankowanie, z tym, że jak jest awaria to kombajnista razem nam pomaga i przede wszystkim praktycznie od razu wie co robić, a nie zastanawia się czy to, a może tamto.

Lukasso    0

ja kombajnistą płace 25-30złza godzine. 

za te godziny w kurzu nalezy sie dobre wynagrodzenie. 

sydney    32

Ja płacę 10% stawki godzinowej,przegląd, naprawy, tankowanie robię razem z kombajnistą, a na koniec żniw dorzucam mu za to coś ekstra.

krzys924    0

ja w ubiegłym sezonie miałem 20zł za godzine jezdziłem claasem mercatorem s . obsługe kombajnu to znaczy smarowanie itp wykonywał własciciel czasani mi sie zdarzyło ze cos zrobiłem sam.przy naprawie awari zawsze pomagałem.

wsk    6

iel brać jak będę jeździł ciągnikiem z prasą rolującą za godzine prasowania biorę 140 zł czy 10% będzie odpowieznią stawka

Jaką prasą kostkującą, belującą czy belującą z foliarką.Jeszcze zalezy też od tego czy bedziesz to ciągał.

Ja prasę CLAAS ROLANT 555 z foliarką (folia biala lub zielonana oryginalna 4 warstwowa ) ciągam John Deerem 6230.Ma co robic bo szybko się jezdzi.Wydajnosc prasy na to w zupełnosci pozwala.Cena uzależniona od powierzchni do zrobienia,czy z folią czy tylko siatką. Z reguły sam jezdzę na usługi.Za drogi sprzęt by powierzych pierwszemu lepszemu traktorzyście.

Najmuję dobrych 2 traktorzystów do pracy w moich gospodarstwie ok 500ha.Cena belowania to ok. 250 zł.Cena myśle,że odpowiednia do jakości.Maszyna musi na siebie zarobic a i ja czy kierowca za darmo jeżdzic nie będzie.

Duzo chętnych ich już nic nie interesuje, gdyź. moze wówczas nawet padać.Na starym sprzęcie moźna pozwolić komuś popracowac na nowym nie opłaca się.Ceny oszałamiające przy naprawie więc wole nie ruzykować.Obecni zaufani traktorzysci są z jednej miejscowości i w zamian za ofiarną pracę obrabiają sobie moim sprzętem ziemię u siebie.Jeśli to praca nocna staram się by im nic nie brakowało.

Są zimne napoje, woda oraz jedzenie.Mają wszystkie maszyny (traktory, kombajny klimatyzowane) więc on saminie narzekają i bardzo dbają o sprzęt.Są rownieź przez samą firmę CLAAS przeszkoleni co do obsługi na maszynach ktore posiadam.

pozdrawiam

wieslaw16    46

Witam,to zależy ile sobie liczysz na godzinę za omłot,ale przeważnie tak jest że 10 procęnt z ceny jaką bierzesz za godzinę, bynajmiej u nas tak jest w kuj-pomorskim ,okolice Rypina :rolleyes: Pozdrawiam.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas na kółkowym bizonie jest 35 zł/h i 10 zł/h przy obsłudze, ale nikt nie chce nim jeździć bo to złom ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię