Zaloguj się, aby obserwować  
witek

tur do MTZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witek    2

witam kupiłem włąsie mtz chciał załozyc tur-a jakie polecacie ??

2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

godles5    1

ja mam tura z Metalfachu i jest godny polecenia ze względu na stosunek jakości do ceny .Obsługiwany jest przez joystik(ale to chyba wszędzie jest już standard).Polecam też tura z Mrągowa (nie kupuj używanego tura-5 ...jest niepraktyczny w użyciu-mały wychył łyżki) ;).

pronarek    2

może ma ktoś więej rad na ten temat bo zrezygnowałem z masztu a mam ogrodnictwo i potrzebuje

coś do miału szlaki itd.

Wiadomość z agroFakt.pl

pronarek    2

mozesz mi poiedziec ile dałes i jaki to typ ja mam mtz z motemn stuzkowym i ie boje założyc tego na 1600kg jak myslisz

dcnt    11

jesli nie uzywasz hydrauliki do przyczepy to mozesz podpiac sie pod gniazda zewnetrzne :)

jesli uzywasz to nie wiem jak inaczej

pronarek    2

JAK MOZNA PODŁACZYC SIE POD ZEWNETRZNE GNIAZDO PRZECIERZ ZEWNĘTRZYNYM STERUJE DZWIGNIA OBOK SIEDZENIA NP:

CZYLI JAK PODNIOSE TURA TO DWIE DZWIGNIE OTWIERAM A JAK OPUSZCZAM TO DWIE OTWIERAM I MAJĄ DROGE POWROTNĄ.

JAK KTOS WIE JAK TO ZROBIC TYLKO NA DZWIGNIE OD ROZDZIELACZA NIECH NAPISZE ,PROSZE.

tomek    0

olej musi iść jakąś rurką do rozdzielacza bezpośrednio, przed rozdzielaczem musi być jakiś przelew i zawór bespieczeństwa i z drugiej strony rozdzielacza powrót do skrzyni :unsure:

!

Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

pronarek    2

gdzie w szescdziesiątce jest wyjscie hydrauliki z boku ja widziałem tylko z tyłu gdzie mam podczepiontur 1 sekcyjny

gdzie w szescdziesiątce jest wyjscie hydrauliki z boku ja widziałem tylko z tyłu gdzie mam podczepiontur 1 sekcyjny

sorry mój bład coś mi się pomyliły tematy

jescze raz przepraszam i usówam :unsure:

Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

dcnt    11
JAK MOZNA PODŁACZYC SIE POD ZEWNETRZNE GNIAZDO PRZECIERZ ZEWNĘTRZYNYM STERUJE DZWIGNIA OBOK SIEDZENIA NP:

CZYLI JAK PODNIOSE TURA TO DWIE DZWIGNIE OTWIERAM A JAK OPUSZCZAM TO DWIE OTWIERAM I MAJĄ DROGE POWROTNĄ.

JAK KTOS WIE JAK TO ZROBIC TYLKO NA DZWIGNIE OD ROZDZIELACZA NIECH NAPISZE ,PROSZE.

A jaki widzisz problem w zablokowaniu dzwigni obok fotela kierowcy w ktoryms z wybranych polozen ?? Kawalek druta i dziala, w ten sposob mialem podlaczony w w tym ciagniku rozdzielacz dwusekcyjny gdy podpinalismy do niej kombajn polzawieszany produkcji Bizona, model Z-020 :unsure:

pronarek    2

mozesz mi powiedziec jak ją ustawic zeby [pchała olej czy jak] a powrót oeju do skrzyni jak podłączyc. niewiem

NO DOBRA PODCZE ROZDZIELACZ POD GNIAZDO Z TYLU I OLEJ PCHA W ROZDZIELACZ A GZIE POWROT ??????????????????????????????????????

Matti    0

Jakie tury polecacie na 82SA? Ma ktoś już tura Pronara ŁC 1650? Jakie są wasze opinie?

agroplus77    0
Jakie tury polecacie na 82SA? Ma ktoś już tura Pronara ŁC 1650? Jakie są wasze opinie?

Ja polecam Tur 6 ale ŁC 1650 jest również dobry.Wiele elementów jest zrobionych na wzór zachodnich ładowaczy

domin221    0

Ja bym ci radził a zarazem odradzał Metalfachu moze jest i dobry ale przy pełnym obciązeniu tym ciągnikiem nie da sie skręcać :lol:

kserkses    2

Orbitrol nie daje rady ???

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Jeśli masz wspomaganie na orbitol to jest sens bo ten most bez problemu to wytrzyma, już kilka razy postawiłem swojego biedaka na przedniej osi (z tyłu miał 500kg balastu) i jakoś nic złego sie nie dzieje

Gorzej jeśli serwo bo wtedy trzeba sie będzie naszarpać z kierownicą:D

Piotrus89    3

Ja mialem serwo w MTZ z turem , to kurde bary sobie można wyżeźbić hehe :D , ale teraz mam na oritrolu to jedenym palcem z balotem na turze na małym gazie sie kręci;)

Ja mialem serwo w MTZ z turem , to kurde bary sobie można wyżeźbić hehe :D , ale teraz mam na oritrolu to jedenym palcem z balotem na turze na małym gazie sie kręci;)

wymieniałeś MTZ'a czy przerabiałeś na orbitol?

lernik    0

najpierw to radze Ci uszczelnić całą hydraulikę bo jak zacznie pracować przy turze to nie zarobisz na olej, wiem coś o tym

Piotrus89    3
Ja mialem serwo w MTZ z turem , to kurde bary sobie można wyżeźbić hehe laugh.gif , ale teraz mam na oritrolu to jedenym palcem z balotem na turze na małym gazie sie kręci;)

wymieniałeś MTZ'a czy przerabiałeś na orbitol?

zamontowaliśmy uklad orbitrola w MTZ

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez I_LOVE_MTZ
      witam co może być przyczyną słabo świecą lampy na wyjściu przy lampie ma 9v
    • Przez corejack
      Mój pierwszy post, zatem witam wszystkich serdecznie.
      Od niedawna jestem właścicielem mtz 82 z 1979r.
      Technicznie ok, ale dość mocno zaniedbany optycznie, elektrycznie.
      W wolnych chwilach doprowadzam go powoli "do ładu"
      Użytkowany będzie głównie jesienią i zimą, więc chcę opanować również ogrzewanie.
      I tu moje pytanie i prośba o pomoc:
      Gdzie przy silniku podłącza się nagrzewnicę - jedno wyjście jest od strony kabiny, wspominane nieraz tu na forum (pełni również rolę kranu), ale nie wiem, gdzie jest drugie.
      Podejrzewam korek 3/8 w pompie wody, ale nie jestem pewien, obdzwoniłem też kilka sklepów i nikt nie ma ewentualnie króćca w to miejsce, więc jestem w przysłowiowej kropce.

Używałem szukajki, ale nie znalazłem taj informacji. Jeśli ktoś mógłby wrzucić fotkę z tym wyprowadzeniem, byłoby super.
    • Przez BAD80
      Witam,
      posiadam mtz-82 z 96r. jestem jego drugim włascicielem. W ciągniku po dokonaniu zakupu zauwazyłem, że brakuje na spodzie ciągnika pokrywy tu pod tarczą sprzegłową.
      Dopiero podczas pracy uświadomiłem sobie z jakiego powodu - ciągnik jak się rozgrzeje to przez ten otwór wycieka olej. Jak chwilę postoi to pod spodem tworzyła się mała kałuża z oleju bo kapało. Widocznie nie ma tej pokrywy bo inaczej olej by się gromadził i by zaolejał tarcze sprzegłową ( tak myslę sam) Ostatnio musiałem zrobić przegląd, więc postanowiłem dorobić tą pokrywę tymczasowo, tak by nie nakapało na stacji;) Po powrocie i krótkiej pracy w polu zauważyłem, że olej zaczyna wyłazić naokoło szczeliny tu gdzie jest złączony przód ciągnika z tyłem ( tak myśle, że pewnie obracające się sprzegło tak rozbryzgało aż szczelinami olej wyszedł?), postanowiłem wykrecić tą pokrywe pod sprżegłem i wtedy wylało się sporo oleju i dosłownie ciurem się leje teraz jak jest rozgrzany i zwłaszcza wtedy gdy jest załączony WOM, natomiast na tej pokrywce zostało sporo syfu - tylko po jednym dniu. Moje pytanie jest takie skąd on się tam bierze i co mogło puścić? najpewniej przedostaje się ze skrzyni biegów bo tam stwierdzam ubytek oleju. Od spodu widzę, że olej gdzieś z góry wycieka i chyba bez rozpoławiania ciągnika nie da się stwierdzić gdzie jest defekt. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Może ktoś posiada jakieś rysunki/katalog części gdzie jest narysowane co tam po kolei jest? W załączeniu kilka fotek... Z gory dziękuję za pomoc, mam ten ciągnik od niedawna, więc dopiero się go "ucze"

• Przez Mateusz95
      Witam. jestem zainteresowany kupnem belarusa. i czytałem ze jedne maja taka skrzynie a drugie taka. czym sie rózni skrzynia zsynchronizowana od niezsynchronizowanej. i która jest lepsza?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.