Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Leyland po założeniu nowych końcówek wtryskiwaczy kopci na niebiesko,na tych starych chyba mniej kopcił niż na tych nowych.Zauważyłem jeszcze że z pod kolektora wydechowego lekko wydostaje się coś podobne do oleju

Opublikowano
No i czy sprawdzałeś te końcówki nowe ? pytam bo np wymieniałem w jakimś Ursusie to z 10 kupionych tylko 4 były dobre a reszta poszła na zwrot i nie mówię tu o jakiś najtańszych tylko powiedzmy ze średniej półki
Opublikowano
ciekawe czy poprzestawiałeś pierścienie rozcięciami no i nowy pierścień musi złapać kształt tulei. Jest jeszcze opcja, że olejowy odwrotnie założony. To zależy jaki kupiłeś.
Opublikowano

U mnie jak kopcił na niebiesko i olej pokazał się w wydechu, to musiałem uszczelniacze na zaworach wymienić,  bo olej trzonkami zaworów ciągnął i pluł olejem ,z tym że silnik 6 Perkins i myślę że może być też ta przyczyna.

Opublikowano
Mój mercedes też pluł olejem w kolektor, po zmianie pierścieni jest czyściutko a i oleju już nie bierze, pierścienie docierane na około 10 mth i w pole
Opublikowano

Mam silnik w bizonie po remoncie i na początku połknał trochę oleju jaki pluł nim po prostu ale tak z 1-2 litry na pierwsze 5 czy 10 godzin

A zimny silnik kopci na niebiesko jak jakaś mgła im zimniej tym mocniej ale jak trochę pochodzi to mija mu to

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze
       
      Ortografia. @quercus
    • Przez Mikua
      Bardzo pilne, po wymianie koncówek jeden dzien było dobrze,teraz trzeba z poł minuty trzymać pedał w podłodze by wkrecił sie na obroty, co nie tak?
    • Przez ursusikc330m
      Witam,zregenerowałem wtryskiwacze w moim Bizonie a on dalej przykapca na niebiesko co jeszcze trzeba zrobić?
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v