Razzor

koła tył belarus 820

Polecane posty

Razzor    1

witam czy felgi tył w mtz 82 a 820 są inne, bo mam założone na odwrót tzn wewnętrzna strona na zewnątrz, dziś chciałem zmienić z lewej strony na prawo, przesunąłem Piaste okazało się ze nie wchodzi i dotyka kabiny

seweryn20    812

Tak czytam i jakoś nie mogę zaskoczyć. Odsuń na zewnątrz piasty, przykręć felgi i ustaw rozstaw jaki ci pasuje.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

corrado    400

Ja jakoś też nie łapie. Dotyka kabiny bokiem koła czy błotnika? Jeśli rozstaw szpilek pasuje i piasta to reszta jest kwestią ustawienia.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

Razzor    1

odsunąłem juz Piaste maksymalnie na zewnątrz i felga wewnętrz dotyka kabiny, myślę że poprzedni właściciel w Niemczech podmienil koła i wstawił od starego mtz

zbyszekbrzuze    285

Może masz skrócone półosie, na oryginalnych możesz rozsunąć koła blisko 2m na zewnątrz po przełożeniu "normalnie"

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Razzor    1

tez mi się wydaje ze ktoś mógł skrócić bo w starym mtz są dłuższe, jutro wybiorę się do sklepu i zmierze

zbyszekbrzuze    285

Sprawdzisz szybciej, oryginalny koniec półosi będzie  miał dołeczek po toczeniu na środku.

Ja raz spotkałem taką półoś na szrocie ciągników z Niemiec.

KPK Kumurun Team

zbyszekbrzuze    285

Wiem co i po co to jest, czy wszystko trzeba pisać naukowym językiem?

KPK Kumurun Team

slawek80    18

Jakby było naukowym to pisałoby "na nakiełek "  :D

Edytowano przez slawek80

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez marekbs110
      Witam wszystkich. Wymieniłem cały tylny most w swoim mtz 82. Zamontowany został most z mtz 50 i mam problem z wałkiem wom. Mianowicie nie mogę w żaden sposób wyregulować wałka. Przekładając dźwignie pod siedzeniem aby był uzależniony od obrotów silnika wszystko chodzi odwrotnie, tzn gdy dźwignia wałka jest wyłączona wałek mimochodem się obraca. Jest mozliwosć że cały kosz z taśmami w mtz 50 działa na innej zasadzie? wyglądają podobnie róznica była tylko w układzie planetarnym i tym długim wałku który jest założony na planetarki ale cały zestaw został przełożony z mtz 50. Proszę o pomoc
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez zwc18
      Witam 
      Panowie powiedzcie mi czy można u nas gdzieś dostać jeszcze części do amortyzowanego mostu z T-40 ?? 
      Nabyłem takowy fakt w nie najlepszej kondycji z racji luzów i gdy zabrałem się za rozbiórkę by wymienić tuleje i tu wyskoczyła niespodzianka w postaci braków pod dolnym deklem zwrotnicy  i tu cały pies pogrzebany gdyż o ile tuleje mozna dostać to już tej wkładki do czopu już nie
      Proszę o info 
      Pozdrawiam 

• Przez Badwolf
      Piszę odnośnie kupna belarusa używanego po 2007r, ewentualnie pronar też rozważę. Proszę o porady na co zwrócić uwagę przy wyborze. Ciągnik będzie pracował jako główny na małym gospodarstwie (tylko produkcja roślinna). Myślę nad 952 z mostem krzyzakowym, monoblokiem, maska chyba nie ma takiego znaczenia przy takiej pracy czy metal czy plastik? Jakie hamulce najlepiej byłoby mieć w takiej szt? Które modele z 952 polecacie. Proszą o porady najlepiej użytkowników. Z góry dziękuję za odpowiedzi
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj