Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Janekwegry    0

Witajcie ponownie

Mam kolejny problem czy to normalne ze w moim Bealrusie 920.3 mam tylko 1900obr/min?? Zaraz po zakupie tzn 10 lat temu miał 2200obr/min

toof    5

Witam

Poproś kogoś oczywiście przy zgaszonym silniku żeby nacisnął pedał gazu do oporu a sam sprawdź czy to ramie przy pompie pociągane przez cięgna odchyla się na maksymalnie, jak nie to musisz albo wyregulować cięgna (najprawdopodobniej skrócić), albo wkręcić śrubkę pod pedałem gazu. Zobacz jeszcze, czy ręczny nie ogranicza Ci w jakiś sposób pedału gazu. To oczywiście najprostsze co mogę doradzić, następne rzeczy to sprawdzenie pompy, układu wtrysków, filtra paliwa, odstojnika, filtra powietrza no i jeszcze jakość samego paliwa.

Pozdrawiam 

seweryn20    782

Cięgna od gazu pokręciło, luzy zrobiły resztę, zobacz czy pod pedałem nie ma syfu. Ustaw to i będzie znów 2200.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

LTZ55a    52

U mnie oś gazu pod kabiną przesunęła się w prawo i miał max 1600. Długo oglądałem ciągnik zanim się zorientowałem. Kopnąłem nogą, przesunęła się w lewo i daje fifu dalej.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52.

- Części silnika MTZ 552.

LTZ55a    52

Myślę, że w tym sezonie MTZ przekroczył limit napraw. Śrubokręt, młotek i buty z metalowym czubem.

Sprzedam: 

seweryn20    782

To nie jest rok ruskiego he he. Mój mi tysiaka zjadł w tym roku.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

LTZ55a    52

Mój pochłonął ok.100 złotych i kupę roboty, ale już dostał opie**ol i ma tak więcej nie robić.

Sprzedam: 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SLAWEK1203
      Witam panowie potrzebuje pomocy. Od jakiegoś tygodnia mój belarus 820 dostaje dużych wibracji gdy silnik przekroczy 1000 obrotów i do około 1500 a później się uspokaja. Wiem że musi drżeć ale nie aż tak że zegary się odkręcają.
      Kupiłem go nowego w 2007 ma 1625 motogodzin. Niby z ciągnikiem nic się nie dzieje ale jest to denerwujące. Więc proszę o podpowiedź co morze być przyczyną.

Pozdrawiam i przepraszam za moje błędy ale to mój pierwszy temat.
    • Przez panmino
      Podczas czyszczenia filtra oleju skrzyni biegów w swoim nowo kupionym 7-letnim Belarusie 1025 zauważyłem dużo opiłków w złotym kolorze. Mosiądz najprawdopodobniej, lub miedź oczywiście. No i nie wiem, czy już się zacząć martwić, czy na coś szczególnie zwrócić uwagę? Skrzynia biegów raczej bez zarzutu działa, ale dopiero kilka godzin nim jeździłem, więc mogłem nie zauważyć problemu. Traktor ma 2500mth, i wiem , że poprzedni właściciel nie czyścił filtra a powinien być myty regularnie. Co mogę sprawdzić?
    • Przez grego
      Mój MTZ miał straszne problemy z odpalaniem, jesli nawet juz załapał to nie był w sytanie wejśc na obroty. Wytypowałem że to wina pompyt wtryskowej.
      Znalazłem u siebie właściwie taką sama pompe, symbol ten sam zdaje się UTN -5, po założeniu i odpowietrzeniu pali na dotyk i wchodzi na obroty, ale...maksymalne obroty to tylko 1600 ob/min. Jak sie dobrze przyjrzałem to nawet tak pisze na tej pompie. Wykręciłem tą śrube regulacyjną, ale teraz max obroty to i tak tylko około 2000. Do sie jeszcze coś z tym zrobić?
    • Przez himen
      Prosze o pomoc , dzisiaj podczas siewu zboża zablokował mi sie 6 bieg w mtz82 , skrzynia 16/4 , reduktor działa normalnie jest zołw i zając a 6 biegu szosowy nie moge wyrzucić, co mam zrobić zdjąć pokrywe skrzyni i odblokować jakiś wodzik . Czy przy zdejmowaniu pokrywy skrzyni nic sie nie rozleci i nie wpadnie na doł skrzyni. Pytam bo nie miałem jeszcze takiego przypadku w mtz? Z gory dzieki za odpowiedzi.
    • Przez panmino
      Podczas czyszczenia filtra oleju skrzyni biegów w swoim nowo kupionym 7-letnim Belarusie 1025 zauważyłem dużo opiłków w złotym kolorze. Mosiądz najprawdopodobniej, lub miedź oczywiście. No i nie wiem, czy już się zacząć martwić, czy na coś szczególnie zwrócić uwagę? Skrzynia biegów raczej bez zarzutu działa, ale dopiero kilka godzin nim jeździłem, więc mogłem nie zauważyć problemu. Traktor ma 2500mth, i wiem , że poprzedni właściciel nie czyścił filtra a powinien być myty regularnie. Co mogę sprawdzić?