Skocz do zawartości

Polecane posty

kamil800    0

Witam
Podczas powrotu z roboty w polu lewa strona traktora i os sa wilgotne, plyn scieka ta rura przelewowa, wskaznik temp pokazuje w robocie 1/2 czasami wychodzi troche za polowe skali, jak sie ciagnik rozgrzeje i sie go zgasi to slychac szumy z okolic silnika/chlodnicy przez 2-3s, co to moze byc?
Czy w tym modelu musi byc szczelnie zakrecony korek?

Uklad jest zalany plynem chlodniczym, pomyliem sie w tytule

Edytowano przez kamil800

Zefir    15

Kup malutkie wiertełko i nawierc troche korek :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil800    0
(edytowany)

Zawsze jak mi szla uszczelka czy to w kombajnie czy ciagniku to byl olej w chlodnicy lub woda w oeju, wywalalo wode na zimnym nie tylko podczas roboty, gotowalo wode a tu nie ma takich efektow
Podczas pustej jazdy wgl nie lapie temp

Juz kiedys mi wywalal wode i nie pamietam co zrobilem, czy cos z korkiem czy co... i skonczylem orac (jakies 10ha) bez wyciekow a teraz znowu wali

Odpalilem go bez korka aby zobaczyc czy sie nie pieni, lustro wody sobie elegancko stoi, nic sie nie podnosi, nie pieni, nie ma babelkow powietrza

Edytowano przez kamil800

szymoluk    1

sprawdz obieg wody na chlodnicy, proponuje wymonotwac i nalac wody do chlodnicy jak bedzie cyrkalo sie dolem to jest zatkana, jesli bedzie lecialo doslowanie jak podczas splokiwania kibelka to chlodnica jest ok, uszczelke sie robi na koncu jak wszystko inne opcje sa wykluczone

sznajdik    147
(edytowany)

Jak popracujesz długo i cały układ jest gorący to musi sporo czasu chodzić na wolnych obrotach żeby ochłodzić blok bo on jest mocno gorący jak zgasisz nie ma obiegu na tyle dobrego żeby oddać temperaturę jaka tam jest i płyn zaczyna się gotować w bloku a jak jest go do pełna to tym bardziej, powstaje większe ciśnienie i wygania płyn a jak jest go do połowy górnego zbiorniczka w chłodnicy to powinno być ok

Edytowano przez sznajdik

kamil800    0
(edytowany)

Zalozylem szczelny korek z drugiego mf, zrobilem 3ha scierniskowcem i os niby sucha a do chlodnicy nie zagladalem bo nie chce dostac plynem w ryj, jutro sprawdze

Teraz mi wskaznik temp maniane odpierdala... Zaniza o jakas 1 do 1,5kreski... Jak zawsze mial polowe lekko za polowe to teraz nawet do polowy nie dochodzi, a wiem ze zaniza bo raz jak na niego patrzylem to skoczyl i pokazal tak jak kiedys (lekko za polowe) po 2s znowu spadl o kreske w dol i juz do konca pokazywal taka zanizona, ktos mial taki problem? Czujnik sie konczy?

Edytowano przez kamil800

sznajdik    147

Są też 2 rodzaje korków do chłodnicy jedne na mniejsze ciśnienie drugie na większe nie pamiętam na jakie wartości dokładnie ale może masz nie taki i też puszcza trzeba by głębiej w temat wejść

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez john1
      Witam nie moge wbić grupy A ani to tyłu ani do przodu zawór ten od gory odkrecalem i nie jest przycienty co to moze byc

Jeszcze zapomnialem do dac ze zgrzytów wogle nie ma
    • Przez dawid1983
      witam chcialbym zrobic dolewke oleju do skrzyni bo troche mam malo tylko niewiem jaki
    • Przez Peron
      Witam

Ma ktoś może jakiś schemat układu klimatyzacji do MF6180? Nie działa mi klima, a w ciepłe i suche dni jazda ciągnikiem to męczarnia.

U mnie coś było z tą klimą grzebane. Załączanie klimy jest z dorabianego przełącznika ON/OFF. Początkowo kompresor się załączał, a teraz już nie reaguje. Wszedłem do góry, na kabinę, zauważyłem, że zawór załaczający i sterujący tempraturą jest odcięty od takiego zaworu, do któtrego wchodzą przewody z czynnikiem (a powinien być połączony takim cienkim przewodem jesli się nie mylę). Nie ma też 3 stopnia nawiewu. Żeby było śmiesznie, to w lato się nie dało nawet ustawić samego chłodnego nawiewu, chociaż zawór zamykający wg pracuje popraweni (tzn, zamyka się i otwiera). Może to było subiektywne odczucie, zawór był zamknięty, a to ciepłe powietrze było spowodowane rozgrzaniem się dachu i nagrzewnicy od słońca?

Prosiłbym o pomoc i naprowadzenie na trop
    • Przez bandit1945
      Witam.
      Mam problem a mianowicie nie przełącza mi na zająca....
      Czujnik uderzeniowy 1000 procent dobry....
      Podaje sygnał po uderzeniu... Na wyświetlaczu kontrolka się zmienia a nie podaje prądu na elektrozawór....

Gdy dam prąd na ostro na elektrozawór to przełącza na zajaca...

Pomocy MF 3095 dynashift
    • Przez RafaKluczyski
      Witam. Mam taki problem, a mianowicie po wymianie pompy wody przestało działać ogrzewanie. Szukałem na forum i się doczytałem, że trzeba gazować i powinno się samo odpowietrzyć. Dzisiaj próbowałem i przewód jeden zaczął robić się gorący. Wszedłem na dach, otworzyłem przednią pokrywę i też jeden normalnie zaczął się robić gorący, a drugi po pewnym czasie lekko ciepły. Wszedłem do kabiny i dziwnie, bo raz dmuchało ciepłym raz zimnym, znowu ciepłym i zimnym. Co może być? Miał ktoś taki lub podobny problem? Dzięki z góry za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.