Skocz do zawartości
Piotr609

problem z cisnieniem jd 590

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr609    0

Witam panowie mam do was pytanko odnosnie cisnienia u mnie gdy zamykam komore i nabijam cisnienie wskazówka zegara wchodzi okolo 2cm na zielone pole w trakcie zwiekszania sie beli dochodzi do czerwonego pola w zaleznosci od ustawiania zaworem gestosci ale gdy przestane i prasa nie pobiera materiału lub kiedy owijam siatka widac ze wskazówka sie cofa z 1.5cm a słoma z 10cm po wiezchu nie jest dobita czy u was tez tak jest? 

zbyszekbrzuze    111

Mam to samo w RC, ciśnienie ucieka, ale co chwilę przy owijaniu dobijam i jest OK. To najczęściej wina rozdzielacza w ciągniku.

przemek308    19

Tak to jest wina rozdzielacza w ciagniku ale można to w prosty sposób zrobić wystarczy wstawić przed ten rozdzielacz zamek hydrauliczny i problem z nietrzymaniem rozdzielacza znika
nietrzymaniem ciśnienia na prasie*

Wiadomość z agroFakt.pl

emtecc    13
Napisano (edytowany)

Przed rozpoczęciem zwijania beli odłącz hydraulike od ciagnika i zobacz jak bedzie się zachowywać.
Te prasy potrzebuja hydrauliki ciagnika tylko po to, żeby wyrzucić belkę i napiąć pasy.
Resztę robi rozdzielacz prasy i zawory w nim więc nie wiem jak Wy wymyślacie uszkodzenie rozdzielacza w ciagniku.
Miałem podobny problem z prasą. Okazało się, że jeden oring w rozdzielaczu prasy był uszkodzony. Oring na przesuwającym się "grzybku". Małe uszkodzenie, ale w miarę przybywania materiału ciśnienie uciekało i po woerzchu bele nie były tak twarde jak w środku. Poza tym uniesiona komora powolutku opadała. Po wymianie problem znikł i bele twarde do końca.

Edytowano przez emtecc

zbyszekbrzuze    111

Nie wiemy co tam siedzi w tej prasie, kolega nie pokazał nawet zaworów swojej prasy na fotografii, a są różne rozwiązania.

przemek308    19

W viconie wymiana oringu nic nie pomogła było dalej to samo ze ciśnienie bardzo szybko spadalo

emtecc    13

Nie wiem czy vicon to to samo co JD... Zawór do regulacji zgniotu i siłowniki od klapy...tym trzeba się zająć na pierwszy ogień, jeśli belki nie są do końca zbite. 
Spr najpierw czy podniesiona komora opada. W tym przypadku dla pewności trzeba odpiąć węże od ciągnika bo to będzie zależne od jego rozdzielacza. Żeby odpiąć węże trzeba unieść podnośnikiem komorę, żeby zmniejszyć ciśnienie wywierające na siłownik... wtedy odepniesz/ później przypniesz szybkozłącza.

Jeśli opada to siłowniki albo coś w rozdzielaczu (jest taki tłoczek odpowiedzialny za trzymanie ciśnienia)

Jeśli NIE opada to zawór do regulacji zgniotu się skończył (na 80% bo jest jeszcze zawór do miekkiego rdzenia, który mógł stracić szczelność i zawór nadciśnieniowy, który może puszczać przy ciśnieniu niższym niż to co ustawisz na zaworze do regulacji zgniotu... lub też złapał nieszczelność...te dwa przypadki da się spr po wyjęciu w/w zaworów)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez 12345678
      Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.
    • Przez rebel22
      Witam czy posiada ktoś tą Prasę jakie macie opinię na jej temat?
    • Przez Skwarus
      Witam, jak powinien wyglądać ten dolny walec w tej prasie? Niedawno kupiłem i są na nim przyspawane takie "ceowniki" ale wydaje mi się że jest on zbyt ślizgi bo prasa po kupnie zrobiła 70 bel bez problemu a teraz co chwilę przy rozpoczynaniu bela przestaje się obracać i zapycha się za rotorem, jeśli miał ktoś podobny problem z zapychaniem prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu
      Pozdrawiam
    • Przez Stasiek30
      Witam mam problem że podczas owijania czy to sznurkiem czy siatką spada ciśnienie na zegarze tz. podczas prasowania trzyma przy czerwonym a gdy owija to spada na połowe zielonego i 20 cm zewnętrznej warstwy jest luzna. Wymieniłem oringi na zaworze i uszczelniacze w siłownikach i nie ma poprawy. Może mieliście podobny przypadek to proszę o pomoc co jest przyczyną.