Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    412

Zapnij mu tonę na podnośnik, sprawdź czy WOM się kręci choć wyłączony...Oczywiście mowa o WOM na hydraulice w tych starych na wypasie bo te nowsze to full bieda sobie odpuść. No i silnik jak każdy inny: czy kopci, czy dobrze pali na zimnym i gorącym a w ogóle to kup se mechnicznego Mfa z tego rocznika

PRIMO    192

Nie polecam z czystym sumieniem  :rolleyes: szukaj czegoś innego  B)

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    886

Sprzęt nie wart pieniędzy które kosztuje.niby MF częściowo wspólny, ale polskie inżyniery jak do czegoś dosiada to muszą coś zjebolic i tak było w tym przypadku

akmaly    185

Landini to nie to samo, poza silnikiem nie ma nic wspólnego z 5314.  Jest wspólna seria MF i Landini ale to są ciągniki np. MF 374 które nie mają nic wspólnego z 265, 275 na jakich zbudowany jest 5314 ( w zasadzie to bliżej mu do 375 lub 365 bo mają podobne mosty przednie itp.). Proszę nie wprowadzać w błąd

Jak chcesz 5314 to możesz popatrzeć na MF 365, 375, 390 - zdecydowanie lepsze ciągniki.

volvo1150    8

podnośnik hydraulika przedni napęd wom opony bo są drogie czy nie dymi najlepiej do czegoś podpiąć i napęd sprawdzić tak samo podnośnik bo lubi opadać

akmaly    185

a mi chodzi o Landini np 7550

a niby czym on się różni?

Różnice:

- skrzynia biegów

- tylny most

- przedni most

Tylko silnik jest wspólny.

Jeśli to dla Ciebie nie są różnice to pozostawiam bez komentarza. 

Mikruss    71

Z najbardziej podobnej Seri to 590 lub mf 690 i tych bym szukal bo o niebo lepsze od ursusa. Mocniejszy podnośnik lepsza hydraulika a części od groma wspolnych

Krzychu1928    0

Polecam Ursusa 4514 od 17 lat działa bezawaryjnie, części tanie, wszystko proste, tylko trochę za słaby

lukbold    412

dodaj że rocznie robisz 50h i max 3 grudziądzkie skiby i 5tki brony mu zapinasz :)

Krzychu1928    0

to nie jest mój główny cięgnik, ale wcześniej dawał sobie radę. moim zdaniem najlepiej wykonany ciągnik polskiej produkcji

akmaly    185

Z najbardziej podobnej Seri to 590 lub mf 690 i tych bym szukal bo o niebo lepsze od ursusa. Mocniejszy podnośnik lepsza hydraulika a części od groma wspolnych

W zasadzie to nie:)

Owszem, Ursus kupił licencję na serię 200 MF ale tak długo wprowadzali że z licencyjnych były tylko 235 i 255. 

4512 miał być jako 265 a 5314 jak 275.

Oczywiście seria 500 to komfortowa wersja serii 200.

Tylko przez ten czas dużo pozmieniali, m.in. inny most przedni ( Cararro jak w serii 300 ), niezależna hydraulika zew. ( oczywiście w zależności od wersji ), i inne pierdoły.

Dlatego Ursus 4512/14 czy 5312/14 nie ma jednoznacznego odpowiednika w MF.

Mikruss    71

Napisałem podobnej a nie tej samej. Co do hydraliki to ursus klepal prawie caly czas taka jak w 255. Wersje z lepsza trafiają sie sporadycznie lub w wersji exportowej. Mialem mf 675 przez kilo lat i teraz 390 i w zyciu nie zamienię na ursusa nawet 15 lat młodszego.

akmaly    185

Tylko mają zupełnie inną skrzynię, która nie ma nic wspólnego z MF.

Ursus miał w opcji skrzynię 12+4 z MF ale mało, bardzo mało jest takich ciągników.

Kolego @Mikruss - pełna zgoda, wiadomo że MF to lepsze ciągniki. Moje wywody piszę tylko po to aby ktoś później się nie zdziwił że np. taki Landinii 7550 jednak się czymś różni a miał być taki jak Ursus. Wiele osób nie ma pojęcia o MF czy Landinii, gdzieś tam słyszeli że Ursus podobny. Dlatego napisałem że jest sporo różnic, aby później ktoś nie płakał jak przyjdzie mu naprawiać przedni most w MF675.

Rolnik1973    1278

Ursus to bardzo dobry ciągnik, prosty, nawet taka skrzynia wajcha bezpośrednio w skrzynię, a nie poprzez linki albo elektrozawory, tak samo sprzęgło po co tam pośredniki w postaci pompek. No ale jak ktoś lubi robić na pośredników to niech kupuje i płaći za to za co można nie płacić.

akmaly    185

Tak może 20-30 lat temu to był argument ale przy mocy 70 KM tylko 8 biegów do przodu i kiepsko dobrane 2 wsteczne biegi to żaden plus. Przynajmniej montowali by 12+4 bez wzmacniacza, też prosta ale już 4 przełożenia więcej nie wspominając o 12+12.

Departament    51

heh to tak jakby rolnik zaczął wciskać komuś kit że maluch jest cudem techniki bo.... silnik można z niego w kilka minut wyjąć a w następne kilkanaście wyremontować... to nic że kaszle, rdzewieje i nie jedzie... ważne że silnik jest łatwy do wyjęcia i będzie powtarzał te pierdoły do upadłego

Mari82    10

Kolego najlepiej to kup ten ciągnik odklej naklejki ursus a naklej mf landini fend jd i zaraz będą tu Cię chwalili,że nie do zajechania

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik_1211
      Witam
      Mam okazje kupic ursusa 5024 z 2006 r na komfortowej kabinie 12/4 liczba biegow. Z racij tego ze nie za bardzo moge namierzyc jakis opinii na ten temat dlatego zakladam nowy temat. Czy warto kupic taki ciagnik mam obecmie 4512 ale chcialbym zmienic na 5024. Co w porownanoi z 4512 zostalo zmienione? Jak ze spalanie i awaryjnoscia? Czy to keszcze produkcja ursusa czy jakis skladak?

pozdrawiam
    • Przez rolkam72
      Witam.Myślę nad kupnem ciągnika i z kilku wytypowanych przezemnie jest właśnie ursus 4512. Piszcie proszę opinie na temat tego ciągnika. Chodzi mi o zakup ciągnika głównego do cięższych prac które by odciazyly c 360. Pisać wszystko na jego temat. Proszę również o własne sugestie czy zakup takiego ciągnika to dobry pomysł.
    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie interesuje mnie zakup agregatu talerzowego z chydropakiem i siewnik do tego. Mój traktor to ursus 5714 z turem. Nie wiem czy mój ursus podniesie tak owy skład ze zbożem w siewniku. Może ma ktoś podobny skład i mi pomoże. Z góry dzięki.
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?
    • Przez YeLoN3
      Witam !!

Mam problem z turem w 330 a dokladnie tur podnosil sie powoli i rowno!! po wymienieniu papy na nowa tur podnosi sie stopniowo ale trochce szybciej!! olej jest w normie !! czym moze to byc spowodowane??

Wszystkim z gory dziekuje i pozdrawiam!!