Skocz do zawartości
roolniksam

problem hamulce john deere 3050

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roolniksam    0

Witam

jestem posiadaczem ok niedawna john deere 3050 z 1990 r.

problem jest z hamulcami cały czas delikatnie hamują odczuwalne jest to po wciśnięciu sprzegła ,ciągnik zwalnia i czuć że coś go delikatnie cos trzyma .

czy jest jakaś regulacja tych hamulców lub w jaki sposób się je odpowietrza 

Trewq    5

Hejka

Może Ci ręczny trzyma lub jest za bardzo podciągnięty

lub przy pedałach zerknij czy przypadkiem nie masz tam jakiejś regulacji położenia tłoczka który wciskany jest właśnie przez pedał hamulca

odpowietrzać to trzeba gdy nie ma hamulców a jak są nie ma takiej potrzeby tam grzebać

roolniksam    0

jak dobrze zaobserwowałem to hamulec chyba jes hydrauliczny 

nie widze żadnej regulacji tłoczka 

sprawdziłem chamulce są takie se

na raz pedał wpada za drugim razem dopiero jest twardy i są jakies chamulce

nie wiem jakie maja być bo nigdy nie jeżdziłem takim ciągnikiem 

Wiadomość z agroFakt.pl

Trewq    5

w moim MF ja na wolnych obrotach odkręcałem troszkę odpowietrznik co jest na zwolnicy i czekałem aż przestaną lecieć pęcherzyki powietrza

jeśli to nie pomorze to albo pompka przepuszcza ta przy pedałach, albo w skrzyni jakiś oring na tarczkach  powoduje ucieczkę płynu hydraulicznego.

P.S

a czy masz prawidłowy poziom oleju w skrzyni biegów?

roolniksam    0

ok

dzieki za podpowiedz 

będe póbował tak zrobć zobaczymy co się bedzie działo i czy  przyniesie efekt

tak poziom oleju w skrzyni jest prawidłowy na odpalonym silniku  jest na maxa 

szymon91    10

witam też mam problem z hamulcami mianowicie taki że lewy pedał po naciśnięciu działa od razu a prawy muszę 2-3 razy nadepnąć żeby załapał i gdzie jest problem jak sadzicie zamówić serwis do tego czy sam sobie z tym poradzę proszę o odpowiedź może to jest błachostka może jakiś oring pękł 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek2201
      Witam. Jakie oleje silnikowe lejecie do swoich dość młodych modeli JD? Ja do mojego 5075E do tej pory lałem dedykowany fabryczny olej silnikowy John Deere Plus-50 II 15W40. Teraz zastanawiam się czy nie można byłoby zalać jakimś tańszym olejem o tych samych parametrach np. Turdus 15W40 lub jakiś FUCHS? Jakimi olejami wy zalewacie swoje ciągniki John Deere i jakie jest Wasze zdanie na temat oleju Turdus, bo słyszałem że jest to tańszy ale jeden z lepszych olejów. Przykładowo mam też Renault Ares 610 z silnikiem JD i mechanik doradził mi żeby zalać go właśnie Turdusem, tylko że to już jest dość stary silnik i dlatego waham sie czy lać ten olej do JD5075E.
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez zdzichu124
      Witam, planuje na tegoroczne zniwa zakup kombajnu John Deere 1188, planowalem zakup 1177 ale ze wzgledu ze mam do objechania duzo usług a jesli zmienie sprzet to pewnie klientów przybedzie , dlatego zdecydowalem sie na model z 6 wytrzasaczami i wieksza powierzchnia separacji ziarna oraz mocniejszym silnikiem. Budżet jaki planuje wydac to 80tys zł , na aukcjach są modele za okolo 50-60tys ale sa tez takie w okolicach 100tys zł i nie wiem dlaczego ceny sa tak zroznicowane, co ma ten za ponad 100tys czego nie ma ten za 60tys i jest warte tą roznice w cenie. Mam pytanie do osob mających pojecie o tym modelu , szczegolnie użytkownikow oraz serwisatnow tych maszyn , na co zwrócic uwage przy kupnie, co sprawdzic , co jest ich slabym punktem itp. dzieki za odpowiedzi. pozdrawiam.
    • Przez hary6400
      witam mam john deere 7820 , gdzie w tym sa bezpieczniki to jest taki sam model jak 7720 albo 7920 w ktorym miejscu ,
      i mam z nim problem ostatnio na polu wyskoczył mi komunikat  ze mam niski poziom paliwa . chociaz przed wyjazdem wtankowałem około 120 litrow pozniej wyswietliło system poziom paliwa i ciagnik zaczał przerywac i zgasł, na słupku wyskoczyła mi jedna kreska paliwa a jak wjezdząłem na pole miałem prawe cały bak  paliwa ,  teraz  ciagnik pracuje na polu i cały czas komunikta niski poziom paliwa choc jest pelen co mogło sie stac , gdzie dostac sie do  czujnika poziomu paliwa 
      prosze o pomoc
    • Przez bulekk
      Witajcie.

Nowy Zetor Forterra 120 Hsx, prasa John Deere 570.
      Po podłączeniu komputera prasy do gniazda 3 biegunowego zamontowanego fabrycznie, komputer nie uruchamia się, nie reaguje. Dodam, że prasa podłączana pod inny, starszy ciągnik działa bezproblemowo. Dodatkowo pomimo dobrze podłączonych gniazd 7 pinowych, wrzucając kierunek w prawo, w Zetorze przepala się bezpiecznik. Przy innym ciągniku również jest OK.

Pozdr.
      Krzysiek

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.